Dijital kalem, Windows XP Tablet PC Edition 2005 için bir düzeltme yüklendikten sonra artık çalışmayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 922006 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005 tabanlı bir bilgisayarda aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz:
 • Windows XP Tablet PC Edition 2005'i başlattığınızda, aşağıdaki iletiyi alırsınız:
  Windows başlatılıyor
  Daha sonra Windows yanıt vermiyor.
 • Tablet PC bileşeni (Tpgwlnot.dll), WinLogon ve varsayılan masaüstü işlemlerinde tanıtıcıları sızdırıyor. Bu sorun, arka arkaya CTRL + ALT + DEL tuşlarına basın ve sonra ESC'YE basın ortaya çıkabilir.
 • Bu makalede açıklanan düzeltmeyi daha önceki bir sürümünü yükledikten sonra aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz:
  • Kalem kalem artık çalışmaz.
  • Oturumu kapatın ve sonra tekrar tekrar oturum, dijital kalem konumunu işaretçiyi ekrandaki konumunu eşitleme..
  • Hoş Geldiniz ekranı döndürmek için işaretçi kalem kalem olarak aynı yönde taşımaz. Örneğin, dijital kalem dikey olarak hareket ettirdiğinizde, işaretçi yatay olarak taşır.

   Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
   926411 Windows XP Tablet PC Edition 2005 <a1>Kalem</a1> kalemin hareket işaretçisinin hareketini eşleşmiyor.
 • Iki çekirdekli işlemci bulunan bir Windows XP Tablet PC Edition 2005 tabanlı bir bilgisayarda, işaretçi konumunu, kalemle işaret burada konum eşleşmiyor. Sorunu daha belirgin Kapat düğmesi işaretçiyi hareket yaklaşılmış. Bu sorun oluştuğunda hakkında daha fazla bilgi için "Ek bilgi" bölümüne bakın.

Neden

"Belirtiler" bölümünde açıklanan ilk belirti, Tablet PC bileşeni arasındaki Winlogon.exe işlemi bir kilitlenmeye neden olur. Bir iş parçacığı Winlogon.exe işlemi yükleyici kilidi edinme sonra iş parçacığı Winlogon.exe işlemi yerel yordam çağrısı ileti sıraya alır.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAAT
Tpgwlnot.dll3.0.0.031,74405 Eki 200620: 58

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Iki çekirdekli işlemci bulunan bir Windows XP Tablet PC Edition 2005 tabanlı bir bilgisayarda, işaretçi konumunu, kalemle işaret burada konum eşleşmiyor olabilir. Bu sorun, aşağıdaki senaryoda ortaya çıkabilir:
 1. Yatay modundan, tablet moduna geçin.
 2. Başlat ' ı ve sonra Oturumu Kapat ' ı tıklatın.
 3. Windows'ta oturum kapat iletişim kutusunda, Kullanıcıyı Değiştir'i ve sonra bilgisayarda oturum tıklatın.
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 922006 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbstartup kbstoprespond kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc KB922006 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:922006

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com