Veritabanı dosyaları şifrelemek için EFS kullandığınızda, SQL Server 2005'in bazı özellikleri, düşürülmüş performans karşılaşabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 922121 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Veritabanı dosyaları şifrelemek için şifreleme dosya sistemi (EFS) kullandığınızda, Microsoft SQL Server 2005'in bazı özellikleri, düşürülmüş performans karşılaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

EFS, bir veritabanı dosyasını şifrelemek için kullandığınız zaman, tam veritabanı dosyasının içeriğini şifrelenir. Bu, gerçek veri ve veritabanı dosyasında bulunan meta verileri ne olursa olsun gerçekleşir. Fiziksel ortam zarar olasıdır, senaryolarda EFS kullanmanızı öneririz.

SQL Server 2005'in bir EFS şifrelenmiş bir veritabanı dosyası üstünde bir g/Ç işlemi gerçekleştirdiğinde, g/Ç işlemi zaman uyumlu olarak çalışır. Bu nedenle, SQL Server 2005'in bazı özellikleri, düşürülmüş performans karşılaşabilirsiniz. Örneğin, özelliğin önceden okuma ve denetim noktası özelliğinin bir performansı azalabilir.

EFS şifrelenmiş bir veritabanı dosyası geçerli g/Ç işlemi tamamlanıncaya kadar bir SQL Server çalışan iş parçacığına bir EFS şifrelenmiş bir veritabanı dosyası üstünde bir g/Ç işlemi gerçekleştirdiğinde, işçi iş parçacığı bekler. Geçerli çalışan iş parçacığı devam kadar Ayrıca, SQL Server Çizelgeleyici durmuş. Bu nedenle, SQL Server Çizelgeleyici üzerinde kalır SQL Server çalışan iş parçacığı bekleyen olacak kadar ilk işçi iş parçacığı, g/Ç işlemi devam eder. Bu senaryoda, SQL Server 2005'in performans azalır.

SQL Server 2005'in sunucu yüklemelerde SQL Server 2005 yerel şifrelemesini özelliğini kullanarak bu sorunu önleyebilirsiniz.

Bir SQL Server 2005 yüklemesi veritabanı dosyaları şifrelemek için EFS kullanın, SQL Server g/Ç benzeşme maskesi seçeneği belirtebilirsiniz. Benzeşme maskesi seçeneği g/Ç hakkında daha fazla bilgi için SQL Server Çevrimiçi Kitaplar'konumunda bulunan aşağıdaki makaleye bakın:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms189629.aspx
SQL Server g/Ç benzeşme maskesi seçeneğini kullandığınızda, g/Ç işlemi istekleri EFS şifrelenmiş veritabanı dosyaları için ayrı bir SQL Server Çizelgeleyici atanır. G/Ç işlemlerini EFS şifrelenmiş veritabanı dosyaları yine de zaman uyumlu olsa da, SQL Server çalışan iş parçacığı EFS ile tamamlanması için şifrelenmiş bir veritabanı dosyası için geçerli olan g/Ç işlemi beklemeden devam eder.

Not Alternatif olarak, EFS ev sahipliği yapan, veritabanı dosyaları ayrı bir SQL Server 2005 örneği şifrelenmiş göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

SQL Server g/Ç benzeşimi seçeneğini ayarlama hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
298402BILGI: SQL Server g/Ç benzeşimi seçeneğini ayarlama [NULL]'ni anlama

Özellikler

Makale numarası: 922121 - Last Review: 20 Kasım 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition with Advanced Services
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
  • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
  • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
  • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition for Itanium Based Systems
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbsql2005engine kbexpertiseadvanced kbinfo KB922121 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:922121

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com