Windows XP tabanlı bir bilgisayara ağ üzerinden dosya paylaşımının kullandığınızda hata iletisi: "hata: Server hizmeti başlamadı"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 922376 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Dosyaları ağ üzerinden başka bir kullanıcıyla paylaşmak için Microsoft Windows XP tabanlı bir bilgisayarda kullandığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Hata: Sunucu hizmeti başlatılmadı
Ayrıca, Sunucu hizmetini başlatmaya çalıştığınızda, hizmet başlatılmaz. Bunun yerine, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
126 Hata: Belirtilen modül bulunamadı.

Neden

Bu sorun, Srvsvc.dll dosyası eksik veya bozuk ise oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, bilgisayarın sabit diskindeki <a1>%systemroot%</a1> \system32 klasörüne Için diskten Srvsvc.dll dosya yeni bir kopyasını ayıklayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Windows XP diskini bilgisayarın CD sürücüsüne yerleştirin. Tuşuna basın ve Windows XP yükleme işlemi otomatik olarak başlatılmasını engellemek için bu disketi takın tıklatırken ÜSTKRKT tuşunu basılı tutun.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna cmd yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Komut isteminde CD drive genişletin: %systemroot% \system32\srvsvc.dll \i386\srvsvc.dl_, ve sonra ENTER tuşuna basın.

  Notları
  • "%systemroot%." "srvsvc.dl_" arasındaki bir karakterlik boşluk olduğundan emin olun
  • CD drivebilgisayarın CD sürücüsünün harfini gösterir. Ve %systemroot% klasörü Windows sistem dosyaları bulunur ve yolunu gösterir. Örneğin, bilgisayarın CD sürücüsünün harfi E ve Windows sistem dosyalarını içeren klasörü C:\Windows olduğunu olduğunu. Bu durumda, komut isteminde aşağıdakini yazın ve ENTER tuşuna basın:
   E:\i386\srvsvc.dl_ C:\Windows\system32\srvsvc.dll genişletin.
 4. Komut başarıyla çalıştırıldıktan sonra Tamam ' ı tıklatın.
 5. Komut istemini kapatmak için exit yazın ve ENTER tuşuna basın.
 6. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Özellikler

Makale numarası: 922376 - Last Review: 2 Ağustos 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfilesystems kbtshoot kberrmsg kbprb KB922376 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:922376

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com