ınternet Explorer 6'denetimi içeren bir Web sayfasını ziyaret ettiğinizde bir ActiveX denetimi iki kez karşıdan yüklenmesi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 922659 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) ve Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1), Microsoft ınternet Explorer 6 için yeni bir özellik ekleme: Bilgi çubuğu. Bilgi çubuğu Adres çubuğunun hemen altında görünen bir gold çubuğudur. Bilgi Çubuğu hakkında bilgi yükler, açılır pencereler, olası güvenlik risklerini ve diğer etkinlikler engellenmiş sağlar. Bilgi çubuğu özelliği, ActiveX denetimi otomatik engelleme özelliği içerir. Bu özellik, bir ActiveX denetimini yüklemek isteyip istemediğinizi sor için Bilgi çubuğunu kullanır. Denetimi içeren bir Web sayfasını ziyaret ettiğinizde belirli koşullar altında ActiveX denetimi iki kez karşıdan yüklenmesi.

Daha fazla bilgi

Bir ActiveX denetimi gerektiren bir Web sayfasını ziyaret ettiğinizde, Bilgi çubuğunu yüklenmeden önce ınternet Explorer ActiveX denetimini karşıdan yükler. Ancak, ınternet Explorer denetim sistemi önbelleğinde bu noktada depolamaz. Bunun yerine, ActiveX denetimi otomatik engelleme özelliği, ActiveX denetimini yüklemek isteyip istemediğinizi sorar. Denetimi yüklemek istiyorsanız, ınternet Explorer denetimi yeniden yükler ve daha sonra yüklemek isteyip istemediğinizi sorar.

Internet Explorer denetimin imzanın geçerli olduğundan ve denetimi engellendi geldiğini ActiveX denetimini karşıdan yüklenmesi gerekir. Ayrıca, ınternet Explorer Bilgi çubuğunda görüntülemek için publisher'ın adını edinmeniz gerekir. Internet Explorer, bu görevlerin tamamlanmasını denetimi yüklemek isteyip istemediğinizi sor edemiyor.

Otomatik engellemeyi ActiveX denetimi özelliği doğru işlenemez, ActiveX denetimi silerek bilgisayarın güvenli olmasına yardımcı olur. Bu yordam, özel olarak yürütülebilir içeriği bilgisayarınıza karşıdan yükleniyor ve içeriği önbellekten çalışan kötü amaçlı kullanıcıların engellenmesine yardımcı olur. Güven doğrulama denetimi için Denetim engellenmişse, tamamlanamıyor. Bu nedenle, Denetim silinir.

Varsayılan olarak, ActiveX denetimi otomatik engelleme özelliği, bir ActiveX denetimi bilgisayardan kaldırır. Herhangi sayıda bir ActiveX denetimini karşıdan yüklenmesi. Ancak, normal bir ActiveX denetimi olması küçük ya da çalıştırdığınızda, tüm ActiveX denetimini karşıdan yükleme kalıntı uygulanabilir.

Böylece, bir ActiveX denetiminin bir Web sitesinden iki kez yüklenir değil Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, ınternet Explorer'da güvenilen bölgeye Web sitesi ekleyebilirsiniz.

Önemli Bu adımlar güvenlik riskinizi artırabilir. Bu adımlar, bilgisayarınızın veya ağınızın kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilecek saldırılara karşı daha savunmasız kalmasına neden olabilir. Programların tasarlandıkları şekilde çalışmasını veya belirli program becerilerini kullanmasını sağlamak için, bu makalede anlatılan işlemin kullanılmasını öneririz. Bu değişiklikleri yapmadan önce, bu işlemin çalışma ortamınızda uygulanmasıyla ilişkili riskleri değerlendirmeniz önerilir. Bu işlemi kullanmayı seçerseniz, sisteminizin korunmasına yardımcı olabilecek ek adımları da gerçekleştirin. Bu işlemi, yalnızca çok gerekliyse kullanmanızı öneririz.

Bir Web sitesini güvenlik bölgesine eklemek hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin: Güvenlik bölgeleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
174360Internet Explorer'da güvenlik bölgeleri nasıl kullanılır

Özellikler

Makale numarası: 922659 - Last Review: 7 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2)
    • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
    • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbsecvulnerability kbwebbrowser kbinfo KB922659 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:922659

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com