Sertifika Hizmetleri Web kayıt sayfaları Windows Vista veya Windows Server 2008 ile birlikte kullanma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 922706 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows Server 2003 Sertifika Hizmetleri Web kayıt işlevinin Xenroll adı verilen ActiveX denetimine bağlı dayanır. Bu ActiveX denetimi, Microsoft Windows 2000 ve Windows'un sonraki sürümlerinde kullanılabilir. Ancak Xenroll Windows Vista ve Windows Server 2008 onaylanmaz. Örnek sertifika kaydı ile özgün bulunan Web sayfaları yayın sürümü, Microsoft Windows Server 2003, Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) ve Windows Server 2003 Service Pack 2 (SP2) nasıl Windows Vista ve Windows Server 2008 Web tabanlı sertifika kayıt işlemlerindeki değişikliği işleyecek şekilde tasarlanmamıştır.

GİRİŞ

Sertifika Hizmetleri Web kayıt sayfaları Windows Vista veya Windows Server 2008 ile birlikte kullanmak üzere nasıl anlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Sertifika Hizmetleri aşağıdaki işletim sistemlerini çalıştıran bilgisayarlar üzerinde kullanılabilir durumdadır:
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2008
Sertifika Hizmetleri ve ortak anahtar teknolojisini kullanan yazılım güvenlik sistemleri ile kullanılmak üzere sertifikaları yönetmek için özelleştirilebilir hizmetler sağlar. Windows Sertifika Hizmetleri bir sertifika yetkilisi (CA) Web sayfaları kümesi içerir. Bu Web sayfaları, sertifika yetkilisinin ortak kullanıcı görevlerinin çoğunu gerçekleştirmek için basit bir kullanıcı arabirimi sağlar. Bu Web kayıt sayfaları bir Web tarayıcısı sertifika yetkilisine bağlanmak için kullanmanızı sağlar. Web tarayıcısı, sertifika isteme gibi genel görevleri gerçekleştirmek için sertifika yetkilisi sertifikası isteyen bir PKCS #10 dosyası kullanarak sertifika isteği göndermek kullanın ve benzeri.

Sertifika kaydı Web sayfaları burada istemci bilgisayarı sertifika yetkilisine doğrudan bağlanamıyor bir senaryoda özellikle yararlı olur. Bu senaryoda istemci bilgisayar etki alanı veya farklı bir Active Directory dizin hizmeti ormanında sertifika yetkilisinin bulunduğu üye olduğu değil bir ortam karşılaşabilirsiniz.

Sertifika kaydı Web sayfaları, Windows Server 2003, Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) özgün yayın sürümü ve Windows Server 2003 Service Pack 2 (SP2) isteğe bağlı bir bileşen olarak dahil edilir. Bu Web sayfası Xenroll ActiveX denetimine bağlı bir komut dosyası içerir. Sertifika kaydı Web sitesini ziyaret ettiğinizde, istemci bilgisayar otomatik olarak karşıdan yükleyip Xenroll'ün doğru sürümünün önceden yüklü değilse Xenroll doğru sürümünü yükler.

Windows Vista ve Windows Server 2008 Xenroll kullanmayın. Bunun yerine, Windows Vista ve Windows Server 2008'in çift arabirim Bileşen Nesne Modeli (COM) nesneleri kümesi kullanır. Bu COM nesneleri kümesi CertEnroll bilinir. Xenroll Windows Vista ve Windows Server 2008'de devre dışı bırakılır. Bu nedenle, Xenroll el ile yüklemeye çalışırsanız, yükleme başarısız olur.

Windows Server 2008 Web tabanlı sertifika kayıt işlemleri için güncelleştirilmiş örnek Web sayfalarını içerir. Bu Web sayfaları CertEnroll bileşen Windows Vista ile birlikte çalışacak şekilde güncelleştirilir. Ayrıca, bu Web sayfası Xenroll ile birlikte çalışır.

Windows Server 2008 sertifika kaydı Web sayfaları

Windows Server 2008 Web tabanlı sertifika kayıt işlemleri için güncelleştirilmiş örnek Web sayfalarını içerir. Bu Web sayfaları CertEnroll bileşen Windows Vista ile birlikte çalışacak şekilde güncelleştirilir. Ayrıca, bu Web sayfası Xenroll ile birlikte çalışır.

Sertifika kaydı Web sayfaları Windows Server 2008 istemci işletim sistemini algılayan ve sonra uygun denetimi kullanmak için tasarlanmıştır. İstemci bilgisayarda Windows Server 2003 veya Microsoft Windows XP çalışıyorsa, sertifika kaydı Web sayfası Xenroll kullanın. İstemci bilgisayar Windows Vista veya Windows Server 2008 çalışıyorsa, sertifika kaydı Web sayfalarını CertEnroll kullanın.

Not Windows Vista sertifika kayıt istemcisi bileşeni, önceki Windows sürümleri üzerinde geliştirilmiştir. Bazı Web sayfaları kullanılarak önceden erişilmiş olan işlevleri şimdi dahil istemci bileşeni. Bu nedenle, bu işlev güncelleştirilmiş sertifika kaydı Web sayfaları kaldırıldı. Kaldırılmış olan işlevler şunlardır:
 • Adına kaydolma işlemi

  Bir kaydolma aracısı, başka bir kullanıcı adına bir sertifikaya kaydolmak için bu özelliği kullanır.
 • Bilgisayar sertifika kaydı

  Bir bilgisayar sertifikası istemek için yönetici hakları gerekiyor. Windows Vista'da Microsoft Internet Explorer Yönetim hakları çalıştırmak için kullanmaz. Bu nedenle, bir bilgisayar sertifikası bilgisayar deposunda saklar seçeneği Windows Server 2008 sertifika kayıt sayfalarından kaldırıldı.
 • Xenroll .cab dosyası

  Bir istemci bilgisayarda yüklü Xenroll önceki bir sürümü varsa, istemci Xenroll en son sürümüne yükseltmek için istenmez.
 • Yerel ayar Web sayfaları için tam aralığı

  Belirli Windows Server 2008 serbest bırakılıncaya kadar sertifika kayıt Web sayfaları'nın yerelleştirilmiş sürümleri kullanılabilir durumda olmayabilir.

Windows Server 2003 ve Windows Server 2003 SP1'i sertifika kaydı Web sayfaları

Windows Server 2003 ve Windows Server 2003 SP1'i sertifika kaydı Web sayfaları, Windows Vista ve Windows Server 2008'deki Sertifika kayıt değişiklikleri algılamak için kod içermez. Bu nedenle, bu Web sayfaları her zaman Xenroll kullanmayı deneyin. Bu nedenle, Windows Vista veya Windows Server 2008 Web tabanlı sertifika kayıt işlemi gerçekleştirmeye çalıştığınızda, sertifika kayıt işlemi başarısız olur.

Bu senaryoda, Web tarayıcı penceresinde aşağıdaki iletiyi alırsınız:
ActiveX denetimi karşıdan yükleniyor.

Windows Server 2003 SP2 sertifika kaydı Web sayfaları

Windows Server 2003 SP2 sertifika kaydı Web sayfaları, Windows Vista ve Windows Server 2008'deki Sertifika kayıt değişiklikleri algılamak için güncelleştirildi. Ancak, farklı yayın tarihleri Windows Server 2003 SP2, Windows Vista ve Windows Server 2008, Windows Server 2003 SP2 sertifika kaydı Web sayfaları tarafından tanınmayan CertEnroll arabirimleri. Bu nedenle, Windows Vista veya Windows Server 2008 çalıştıran bir bilgisayar kullanarak sertifika kaydı Web sitesini ziyaret edin, Web sayfalarının güncelleştirilmesi gerektiğini bildiren bir ileti alırsınız.

Birlikte çalışabilirlik tablosu

Sertifika kaydı Web sayfaları çeşitli sürümleri ve çeşitli Windows tabanlı istemci bilgisayarlar arasında birlikte çalışabilirlik aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Windows Server 2003 ve Windows Server 2003 SP1Windows Server 2003 SP2Windows Server 2008
Windows Vista'dan önceki istemci bilgisayarlarDesteklenenDesteklenenDesteklenir, ancak sınırlı işlevsellik ile
Windows Vista tabanlı bir istemci bilgisayarlar"Karşıdan yükleniyor ActiveX denetimi" iletisi ile başarısızWeb sayfalarının güncelleştirilmesi gerektiğini bildiren bir ileti ile birlikte başarısızDesteklenen
Önemli %Systemroot%\System32\Certsrv klasörü, güncelleştirilmiş Web sayfalarını yüklemeden önce yedeklemenizi öneririz. Yükleme işlemi güncelleştirmeleri ve silmeleri dosyalarına özelleştirmeler ve ekler kaybetmenize neden olabilir bu klasörde neden olur. Yedekleme işlemini tamamladıktan sonra güncelleştirme paketini karşıdan yükleme sayfasında yükleme yönergelerini izleyin.

Özellikler

Makale numarası: 922706 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Windows Vista Starter
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Web Server 2008
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbenv kbinfo kbmt KB922706 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 922706

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com