Sayaç günlüğünü, Windows XP Service Pack 2'de Performans Günlükleri ve Uyarıları aracını kullanarak başlatmaya çalıştığınızda bir hata iletisi alabilirsiniz.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 923118 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sayaç günlüğünü, Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) Performans Günlükleri ve Uyarıları aracını kullanarak başlatmaya çalıştığınızda, aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz:
 • Aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
  LogName günlük veya uyarı başlatılmadı. Günlük veya uyarı listesi, geçerli durumu görüntülemek için Yenile veya hatalar için uygulama olay günlüğüne bakın.
  NotLogName başlatmayı denediniz günlük adıdır.
 • Windows Uygulama günlüğünde, aşağıdaki uyarı iletisi bildirilebilir:
  Olay KIMLIĞI: 2029 hizmetin tüm sayaçları günlükadı günlük veya uyarı için ekleyemedi. Günlük veya uyarı başlatılmayacak.
 • Yeni sayacı günlükten veriler eksik.
Bu sorun, Windows XP'NIN ingilizce olmayan bir sürümünü kullandığınızda oluşur.

Neden

Bir veya daha çok bir joker karakter başlatmayı denediniz günlük adı içeriyorsa, bu sorun oluşabilir. Sayaç günlüğü adlarında, joker karakterler doğru Windows XP'NIN ingilizce dışındaki sürümlerini ayrıştırıldı değil. Bu durumda, sayaçlarını günlüğe eklenmez.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.

ÖNKOŞULLAR

Aşağıdaki listede düzeltme önkoşulları bulunmaktadır:
 • Microsoft Windows XP Service Pack 2

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Smlogsvc.exe5.1.2600.295889,60022-Tem-200611: 07X86
Updspapi.dll6.2.29.0371,42412 Ekim 200523: 12X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 923118 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Service Pack 2
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP2
 • Microsoft Windows XP Professional SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbfix kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc KB923118 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:923118

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com