ID článku: 923159 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Ak ste zákazníkom z radu malých podnikov, ďalšie informácie týkajúce sa riešenia problémov a vzdelávania získate na lokalite podpory pre malé podniky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

ÚVOD

V tomto článku je popísaný postup pri manuálnom prevzatí najnovších aktualizácií definičných súborov pre program Microsoft Windows Defender.

Ďalšie informácie

Ak na aktualizáciu definičných súborov programu Windows Defender nechcete použiť službu Microsoft Windows Server Update Services (WSUS), môžete definičné súbory aktualizovať manuálne. V závislosti od toho, či používate 32-bitovú alebo 64-bitovú verziu systému Windows, postupujte podľa pokynov pre váš operačný systém.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2683283
Poznámka: Informácie o určení, či je v počítači nainštalovaná 32-bitová alebo 64-bitová verzia systému Windows, získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
827218 Ako zistiť, či sa v počítači používa 32-bitová alebo 64-bitová verzia operačného systému Windows

32-bitové verzie systému Windows

Ak chcete prevziať súbor aktualizácie definičných súborov programu Windows Defender pre 32-bitové verzie systému Windows (s procesorom typu x86), postupujte podľa nasledujúcich krokov:
 1. Kliknite na nasledujúce prepojenie: http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=70631
 2. V dialógovom okne preberania kliknite na tlačidlo Spustiť alebo Uložiť.
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  2804942

  • Ak chcete definičný súbor nainštalovať okamžite, kliknite na tlačidlo Spustiť.
  •  Ak chcete definičný súbor uložiť do počítača, kliknite na tlačidlo Uložiť. Keď budete chcieť neskôr nainštalovať uložený súbor aktualizácie definičných súborov, kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na položku Spustiť, vyhľadajte priečinok, do ktorého ste uložili definičný súbor, dvakrát kliknite na súbor Mpas-fe.exe a potom kliknite na tlačidlo OK.
 3. Po spustení definičného súboru sa zobrazí dialógové okno extrahovania. Toto dialógové okno označuje, že aktualizácia definičných súborov sa inštaluje. Keď sa dialógové okno extrahovania zatvorí a chcete overiť, či sa definičné súbory programu Windows Defender aktualizovali, postupujte podľa nasledujúcich krokov:
  1. Spustite program Windows Defender.
  2. Skontrolujte verziu definičných súborov, ktorá je uvedená v poli v dolnej časti dialógového okna Windows Defender – domovská stránka.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2683283
Poznámka: Ak chcete súbor nainštalovať v počítači so systémom Windows Vista, kliknite pravým tlačidlom myši na súbor a kliknutím na položku Spustiť ako správca súbor nainštalujte.


Podnikový zákazník

Ak ste podnikový zákazník, na distribuovanie aktualizácií definičných súborov programu Windows Defender by ste mali použiť službu Windows Server Update Services (WSUS), verziu 2.0 alebo novšiu. Môžete však použiť aj skript pri prihlásení používateľa, ktorý vám umožní manuálne nainštalovať aktualizáciu definičných súborov programu Windows Defender spustením príslušného súboru aktualizácie.

Súbor aktualizácie definičných súborov programu Windows Defender (Mpas-fe.exe) umožňuje použitie prepínača príkazového riadka -q. Tento prepínač nainštaluje aktualizáciu definičných súborov v tichom režime. Tichý režim potláča dialógové okno extrahovania definičných súborov. Zadajte napríklad nasledujúci príkaz:
Mpas-fe.exe -q

64-bitové verzie systému Windows

Ak používate 64-bitovú verziu systému Windows, prevezmite súboru aktualizácie definičných súborov programu Windows Defender kliknutím na jedno z nasledujúcich prepojení.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2683283
Poznámka: Ak chcete používať 64-bitovú verziu programu Windows Defender, musíte mať nainštalovanú 64-bitovú verziu systému Windows. 64-bitové verzie systému Windows zahŕňajú verzie systému Windows určené pre procesory typu x64 a Itanium.

Ak chcete prevziať súbor aktualizácie definičných súborov programu Windows Defender pre verzie systému Windows s procesorom typu x64, kliknite na nasledujúce prepojenie:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=70632


Ak chcete prevziať súbor aktualizácie definičných súborov programu Windows Defender pre verzie systému Windows s procesorom Itanium, kliknite na nasledujúce prepojenie:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=70633

Technická podpora pre verzie systému Windows s procesorom typu x64

Ak je na vašom hardvéri už nainštalované vydanie systému Windows pre procesory typu x64, výrobca vášho hardvéru poskytuje technickú podporu a pomoc pre dané vydanie systému Windows. V tomto prípade poskytuje podporu výrobca hardvéru, pretože verzia systému Windows pre procesory typu x64 bola súčasťou dodávky hardvéru. Výrobca hardvéru môže inštaláciu verzie systému Windows pre procesory typu x64 prispôsobiť doplnením jedinečných súčastí. Tieto jedinečné súčasti môžu zahŕňať špecifické ovládače zariadení alebo voliteľné nastavenia pre maximalizáciu výkonu hardvéru. Ak potrebujete technickú pomoc pri používaní verzie systému Windows pre procesory typu x64, spoločnosť Microsoft vám poskytne primeranú pomoc. Je však možné, že budete musieť kontaktovať priamo výrobcu. Výrobca je najlepšie kvalifikovaný pre podporu softvéru, ktorý nainštaloval na hardvér. Ak ste verziu systému Windows pre procesory typu x64, ako je napríklad systém Windows Server 2003 x64 Edition, kúpili samostatne, požiadajte o technickú podporu spoločnosť Microsoft.


Informácie o systéme Windows XP Professional x64 Edition získate na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft: http://www.microsoft.com/slovakia/windows/xp/64bit/default.mspx

Informácie o verziách systému Windows Server 2003 pre procesory typu x64 získate na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft: http://support.microsoft.com/windowsserver2003x64

Informácie o 64-bitových verziách systému Windows 7 získate v článku 32-bitová verzia a 64-bitová verzia systému Windows: najčastejšie otázky

Ďalšie zdroje informácií

Informácie o riešení možných problémov s definičnými súbormi programu Windows Defender získate v článku Riešenie problémov s aktualizáciami definičných súborov v programe Windows Defender.

Vlastnosti

ID článku: 923159 - Posledná kontrola: 29. januára 2013 - Revízia: 6.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Windows Defender
Kľúčové slová: 
kbdefenderrtwswept kbtshoot KB923159

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com