Makale numarası: 923159 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Bu makalede, Microsoft Windows Defender için en son tanım güncelleştirmelerinin el ile nasıl indirileceği açıklanmaktadır.

Daha fazla bilgi

Windows Defender tanım dosyalarını güncelleştirmek için Microsoft Windows Server Update Services'ı (WSUS) kullanmak istemiyorsanız, tanımları el ile güncelleştirebilirsiniz. Windows'un 32 bit veya 64 bit sürümünü kullanmanıza bağlı olarak işletim sisteminize yönelik adımları izleyin.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Bilgisayarda Windows'un 32 bit sürümünün mü yoksa 64 bit sürümünün mü çalıştırıldığını belirlemek için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
827218 Bilgisayarınızda Windows işletim sisteminin 32 bit sürümünün mü yoksa 64 bit sürümünün mü çalıştığını belirleme

Windows'un 32 bit sürümleri

Windows'un 32 bit (x86 tabanlı) sürümlerine yönelik Windows Defender tanım güncelleştirme dosyasını indirmek için şu adımları izleyin:
 1. Aşağıdaki bağlantıyı tıklatın: http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=70631
 2. İndir iletişim kutusunda Çalıştır'ı veya Kaydet'i tıklatın.
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2955624

  • Tanım dosyasını hemen yüklemek için Çalıştır'ı tıklatın.
  • Tanım dosyasını bilgisayara kaydetmek için Kaydet'i tıklatın. Kaydedilen tanım güncelleştirme dosyasını yüklemek için Başlat'ı, ardından Çalıştır'ı tıklatın, tanım dosyasını kaydettiğiniz klasörü bulun, Mpas-fe.exe dosyasını çift tıklatın ve ardından Tamam'ı tıklatın.
 3. Tanım dosyası çalıştırıldığında dosya ayıklama iletişim kutusu görünür. İletişim kutusu, tanım güncelleştirmesinin yükleniyor olduğunu belirtir. Dosya ayıklama iletişim kutusu kapandığında, Windows Defender tanımlarının güncelleştirildiğini doğrulamak için şu adımları izleyin:
  1. Windows Defender'ı başlatın.
  2. Windows Defender Giriş iletişim kutusunun en altındaki kutuda listelenen tanım sürümünü denetleyin.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Windows Vista çalıştıran bir bilgisayara dosya yüklemek için, dosyayı sağ tıklatın ve Yönetici Olarak Çalıştır'ı tıklatarak dosyayı yükleyin.


Kurumsal müşteri

Kurumsal müşteriyseniz, Windows Defender tanım güncelleştirmelerini dağıtmak için Windows Server Update Services (WSUS) sürüm 2.0 veya sonraki sürümleri kullanmalısınız. Bununla birlikte, bir Windows Defender tanım güncelleştirme dosyası çalıştırarak tanım güncelleştirmesini el ile yüklemek için kullanıcı oturum açma komut dosyası da kullanabilirsiniz.

Windows Defender tanım güncelleştirme dosyası (Mpas-fe.exe) -q komut satırı yürütme anahtarını kullanabilir. Bu anahtar tanım güncelleştirmesini sessiz modda yükler. Sessiz mod, tanım dosyası ayıklama iletişim kutusunu gizler. Örneğin, aşağıdaki komutu yazın:
Mpas-fe.exe -q

Windows'un 64 bit sürümleri

Windows'un 64 bit sürümünü çalıştırıyorsanız, aşağıdaki bağlantılardan birini tıklatarak Windows Defender Güncelleştirme Tanım dosyasını indirin.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Windows Defender'ın 64 bit sürümünü çalıştırmak için Windows'un 64 bit sürümünü çalıştırıyor olmanız gerekir. Windows'un 64 bit sürümleri, x64 tabanlı sürümleri ve Itanium tabanlı sürümleri içerir.

Windows'un x64 tabanlı sürümleri için Windows Defender tanım güncelleştirme dosyasını indirmek üzere şu bağlantıyı tıklatın:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=70632


Windows'un Itanium tabanlı sürümleri için Windows Defender tanım güncelleştirme dosyasını indirmek üzere şu bağlantıyı tıklatın:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=70633

Microsoft Windows'un x64 tabanlı sürümleri için teknik destek

Windows x64 sürümü donanımınızda zaten yüklüyse, donanım üreticiniz Windows x64 sürümü için teknik destek ve yardım sağlar. Bu durumda, donanımınızla birlikte bir Windows x64 sürümü sunulduğu için, donanım üreticiniz tarafından teknik destek sağlanır. Donanım üreticiniz, Windows x64 sürümü yüklemesini benzersiz bileşenler kullanarak özelleştirmiş olabilir. Benzersiz bileşenler donanımın performansını en yüksek düzeye getirmek için özel aygıt sürücüleri veya isteğe bağlı ayarlar içerebilir. Windows x64 sürümünüz için teknik yardıma gereksinim duyarsanız, Microsoft makul ölçülerde yardım sağlayacaktır. Ancak, doğrudan üreticinizle iletişim kurmanız gerekebilir. Üreticinizin donanıma yüklediği yazılımı destekleyecek en nitelikli kaynak yine üreticinizdir. Windows Server 2003 x64 sürümü gibi bir Windows x64 sürümünü ayrı olarak satın aldıysanız, teknik destek için Microsoft'a başvurun.


Windows XP Professional x64 Edition hakkında ürün bilgileri için aşağıdaki Microsoft web sitesine gidin: http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-help?os=winxp#windows=windows-xp

Windows Server 2003'ün x64 tabanlı sürümleri hakkında ürün bilgileri için aşağıdaki Microsoft web sitesine gidin: http://support.microsoft.com/windowsserver2003x64

Windows 7 64 bit sürümleri hakkında ürün bilgileri için şu bölüme gidin:32 bit ve 64 bit Windows: sık sorulan sorular

Ek Kaynaklar

Windows Defender tanımlarıyla ilgili oluşabilecek sorunların nasıl giderileceği hakkında bilgiler için, bkz. Windows Defender'da tanım güncelleştirmesi ile ilgili sorunları giderme.

Özellikler

Makale numarası: 923159 - Last Review: 26 Mart 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Defender
Anahtar Kelimeler: 
kbdefenderrtwswept kbtshoot KB923159

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com