Terminal Hizmetleri oturumunu bir Terminal Hizmetleri sunucusuna bir Windows XP tabanlı bir istemci bilgisayarından oturum açmak için akıllı kart kullanmanız yanıt vermiyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 923401 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Oturum açmak için akıllı kart kullandığınızda, Microsoft Windows XP tabanlı istemci bilgisayardan, Terminal Hizmetleri oturumu Terminal Hizmetleri çalıştıran bir bilgisayar yanıt vermeyebilir.

Burada, zaten en az bir Terminal Hizmetleri oturumu terminal Hizmetleri çalıştıran bilgisayarla kurulan yeniden senaryosunda genellikle bu sorun oluşur. Art arda gelen Terminal Hizmetleri oturumlarının ile aynı bilgisayar yanıt vermeyebilir.

Neden

Bu sorun, Terminal Hizmetleri oturumu sona erdikten sonra Akıllı kart için işlem kilidi serbest bırakılmaz nedeniyle oluşur. Bu nedenle, aynı bilgisayarda art arda gelen Terminal Hizmetleri oturumları sırasında bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows Server 2003 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
889100En son Windows Server 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

WINDOWS XP

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.
ÖNKOŞULLAR
Bu düzeltmenin yüklenebilmesi için bilgisayarda Windows XP Service Pack 2 (SP2) çalıştırıyor olmanız gerekir.
Yeniden başlatma gereksinimi
Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.
Düzeltme Değiştirme Bilgileri
Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.
DOSYA BİLGİLERİ
Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Mstscax.dll5.1.2600.2962655,87227-Tem-200613: 16X86

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, akıllı kartı akıllı kart okuyucusu formu kaldırmak ve daha sonra Akıllı kart gelecek şekilde koyun.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Bu sorun ilk olarak Windows Server 2003 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Microsoft yazılım güncelleştirmelerini tanımlamak için kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 923401 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2), Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Professional SP1, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinserv2003sp2fix kbexpertiseadvanced kbexpertiseinter kbwinxppresp3fix kbbug kbfix kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc KB923401 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:923401

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com