Düzeltme: Visual Studio 2005'te Vssconverter.exe yardımcı programı'nı kullandığınızda hata iletisi: "TF60047"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 923782 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Visual Studio 2005'te Vssconverter.exe yardımcı programını kullandığınızda, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
TF60047: Dönüştürücüsü yeniden geçirmek için başarısız olan eylem geçirilir. Bu, ağ veya sunucu ile ilgili geçici bir sorun nedeniyle olabilir. Sonra durumunda, bu sorun devam ederse lütfen ağ bağlantınızı veya Team Foundation Server denetleyin.
Ayrıca, Vssconverter.exe günlük dosyasında aşağıdakine benzer bir hata iletisi kaydedilebilir:
"BaseExceptionMessage: '', onaltılık düzendeki bir değerin 0x1A, geçersiz bir karakter."
Bu sorun, Microsoft Visual Studio 2005 Team Foundation kaynak denetimi için bir Microsoft Visual SourceSafe veritabanına geçirilecek Vssconverter.exe yardımcı programı'nı kullanmaya çalıştığınızda oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, düzeltmenin yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki Microsoft Visual Studio 2005 hizmet paketini beklemenizi öneririz.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAAT
Vssconverter.exe8.0.50727.237540,67201 Kas 200615: 57

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Team Foundation kaynak denetimi için Visual SourceSafe veritabanlarının geçişini yap önce çözümlemek ve veritabanlarının hazırlamak için Vssconverter.exe komut satırı yardımcı programı'nı kullanabilirsiniz. Drive Vssconverter.exe dosya bulunur: \Program Files\Microsoft Visual Studio'nun 8\Common7\IDE klasör. Visual Studio 2005 komut isteminde Vssconverter.exe komut satırı yardımcı programını da başlatabilirsiniz.

Vssconverter.exe yardımcı programı olmayan karakterler geçerli Visual SourceSafe etiketleri veya etiket açıklamalar XML karakterleri kaldırmak için bu sorun oluşur. Örneğin, Visual SourceSafe etiketleri veya etiket açıklamalar, bir Kopyala/Yapıştır Microsoft Word veya Microsoft Excel'den veri kopyalama işlemi, geçersiz XML karakterler içeriyor olabilir.

Bu makalede açıklanan düzeltmeyi yükledikten sonra hatalı bir denetim karakterleri etiket yorumlar ve etiketleri değiştirmek için bir nokta (.) karakteri Vssconverter.exe dosyasını kullanır. Aşağıdaki denetim karakterleri değiştirilir:
  • Sekmeyi (\t)
  • CR (\r)
  • <a1>LF</a1> (\n)
  • Yedeklerin
  • 0xFFFE ve 0xFFFF
Not Bir karakteri nokta karakteri Vssconverter.exe yardımcı programını kullanırken bir uyarı iletisi Vssconverter.exe yardımcı programı günlük dosyasına kaydedilir. Bu uyarı iletisi geçersizdi bir açıklama için geçerli bir açıklama değiştirildiğini belirtir.

Referanslar

Vssconverter.exe komut satırı yardımcı programının nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms253090.aspx
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 923782 - Last Review: 20 Aralık 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual Studio 2005 Team Foundation Server
  • Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for Software Architects
  • Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for Software Developers
  • Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for Software Testers
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfix kbbug kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc KB923782 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:923782

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com