Çevrimdışı kilitlenme Tanı Aracı Windows XP için kullanılabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 923800 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makalede, Microsoft Windows XP için çevrimdışı kilitlenme tanı aracı anlatılmaktadır. Destek uzmanlarının Windows XP'DEKI karşılaştığınız çöküyor (Durma hatası) ile ilgili sorun giderme aracı bu yardımcı olur. Araç bir kilitlenme hakkında ek bilgi sağlar.

Daha fazla bilgi

Çevrimdışı kilitlenme aracı, destek uzmanlarının zamanı azaltmaya yardımcı tanılama gerektiren Windows XP'deki bir çekirdek çöküyor düzeltmek için. Bu araç, bir kilitlenme bilgi dökümü bilgileri otomatik olarak tanımlar. Sonra aracı çözümleme amacıyla Microsoft'a sonuçları yükler. Ayrıca, aracı düzeltici eylemi önermesini destek uzmanına yardımcı olmak için bir yanıt URL'SINI döndürür.

Microsoft, tüm Dur hata raporları inceler. Microsoft, rapor söz edilen Dur hatasının tarafından etkilenen müşterilere sayısına bağlı olarak, her rapor prioritizes. Sonra Microsoft, aşağıdaki adımları gerçekleştirir:
 • Microsoft, Dur hatasının nedenini belirlemeye çalışır.
 • Microsoft, karşılaştığınız sorun türüne göre hata ayırır.
 • Microsoft, ilgili bilgileri gönderir.
Microsoft, her bir Dur hatası için bir çözüm sağlamak üzere kuramıyor olabilir, ancak Microsoft, kalitesini ve Windows güvenilirliğini artırmak için gönderen bilgileri kullanır.

Çevrimdışı kilitlenme Tanı Aracı'nı edinme

Profesyonel destek ça??rd???n?zda, tanılama işlemi başlatır. Destek Uzmanı, çekirdek çökmeyle soruna neden olup olmadığını belirler. Çekirdek çökmeyle soruna neden olan, destek uzmanı kilitlenme bir çevrimdışı Tanı Aracı'nın en son sürümünü karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini yönlendirir.

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:

Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the WindowsXP-KB923800-ENU.exe package now.

Yayım Tarihi: 24 Nisan 2007

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Not WindowsXP-KB923800-ENU.exe dosyasını karşıdan yükledikten sonra dosyayı bir klasöre kaydedin. Sonra bu aracı yüklemek için WindowsXP-KB923800-trk.exe dosyasını çift tıklatın.

Çevrimdışı kilitlenme Tanı Aracı'nı çalıştırın

WindowsXP-KB923800-ENU.exe dosyasını kaydettikten sonra aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Çevrimdışı kilitlenme Tanı Aracı'nı yüklemek için WindowsXP-KB923800-trk.exe dosyasını çift tıklatın.

  Yükleyici, çevrimdışı kilitlenme Tanı Aracı dosyaları %Windir%\Pchealth\Helpctr\Binaries klasöre ekler.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, ocadiagnostic.exe yazın ve sonra çevrimdışı kilitlenme Tanı Aracı'nı çalıştırmak için Tamam ' ı tıklatın.
 3. Aracı bilgileri Microsoft'a göndermek kabul etmiş olursunuz. Daha sonra ileri ' yi tıklatın.
Araç, aşağıdaki görevleri gerçekleştirir:
 • Aracın bilgisayarda dump dosya sayısını belirler.
 • Aracı %Windir%\Minidump klasöründe bulunan herhangi bir döküm dosyalarını bulur. Döküm dosyaları göndermek seçebilir veya tek tek döküm dosyalarını göndermeyi seçebilirsiniz.

  Not Son 10 dökümü dosyalarının oluşturulması toplanır. Birden fazla bir yıl eski olmaları durumunda dökümü dosyaları toplanır.
 • Araç, döküm dosyalarını çözümleme veritabanı Office Tanılama Microsoft kilitlenme Web sitesine otomatik olarak gönderir.
 • Aracı yanıt URL'leri yükler.
 • Araç, yanıt kimliklerini görüntüler. Araç ayrıca Office kilitlenme Tanılama Web sitesine köprü sağlar.
Web yanıt KIMLIğI için destek uzmanına ister Sonra destek uzmanı KIMLIĞINI bir Web sitesine erişmek için kullanır. Döküm dosyalarını hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için site destek uzmanının kullanır. Bunu yapmak için <a0></a0>, destek uzmanına ya da döküm dosyalarını almanız veya destek uzmanına bilgisayara Uzaktan Yardım kullanarak bağlanmanız gerekir.

Döküm dosyalarını doğrudan desteklemek için profesyonel gönderebilirsiniz. Sonra Destek Uzmanı, döküm dosyalarını %Windir%\Minidump klasörü başka bilgisayarda kopyalayarak döküm dosyalarını inceleyebilirsiniz.

Çalışma modu

Tanı Aracı Sihirbaz modunda veya komut satırı modunda da çalıştırabilirsiniz.

Sihirbaz modu

Aracı yüklemek yükleyici dosyası kaydetmeden, yükleyici aracı Sihirbaz modunda otomatik olarak başlar. Sonra aracı tanılama işlemi boyunca yönlendirir.

Araç bir ilerleme durumu göstergesi gösterir döküm dosyalarını Microsoft'a gönderilir. Microsoft, dosyaları aldığında, araç yanıt kimliği gösteren bir iletişim kutusu görüntüler. Destek Uzmanı bu yanıtı kimlikleri bir düzeltici bir eylem planı için geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Komut satırı modu

Destek uzmanları, bir kuruluş ortamında, aracı bir komut dosyası çalıştırmak için komut satırı modu kullanabilirsiniz. Komut satırı modu, aşağıdaki seçenekleri destekler:
 • –p
  Dosyayı varsayılan yolun farklı bir konuma yerleştirin. Varsayılan yol %Windir%/Minidump dosyaları klasörüdür.
 • –nogui
  Aracı kullanıcı arabirimindeki görüntüleyen bir konsol içinde çalıştırın.
Varsayılan olarak, komut istemi konsol ve Ocadiag.xml dosya için komut satırı aracının çıkış yönlendirilir. Çıktı following.
C:\oca\files>OCADIAG.EXE
Found 2 dump reports:
Submitting dump reports:
REPORT 0 :-

File     : C:\WINDOWS\Minidump\Mini020906-02.dmp
Crash time  : 2006-02-09 17:30:52
Status    : Unsolved
Submit time  : 2006-05-31 10:24:05
Bucket    : 0xA_nt!KiWaitTest+30
DefaultBucket : DRIVER_FAULT
Response URL : http://oca.microsoft.com/resredir.aspx?sid=10

REPORT 1 :-

File     : C:\WINDOWS\Minidump\Mini020906-01.dmp
Crash time  : 2006-02-09 16:35:02
Status    : Unsolved
Submit time  : 2006-05-31 10:24:37
Bucket    : 0xA_nt!KiWaitTest+30
DefaultBucket : DRIVER_FAULT
Response URL : http://oca.microsoft.com/resredir.aspx?sid=15

Summary:
Problem ID: 10, 15

Sınırlamaları

Çevrimdışı kilitlenme Tanı Aracı çöküyor self-diagnose yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Araç, öncelikle destek çağrısı zamanları azaltmak için ve bir destek uzmanına, kilitlenmelerini nasıl tanımlayan kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Çevrimdışı kilitlenme Tanı Aracı, ınternet bağlantısı çalışamaz. Aracı veri göndermek ve verileri almak için Microsoft Çevrimiçi Kilitlenme Çözümleme Web sitesine bağlanma çalıştırabilmesi gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 923800 - Last Review: 24 Nisan 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertisebeginner kbhowto KB923800 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:923800

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com