Kalem hizmeti Windows XP Tablet PC Edition 2005 tabanlı Tablet PC'de belirli HID digitizers Dışla

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 923966 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows XP Tablet PC Edition 2005 tabanlı Tablet PC'DE, kalem hizmetin (Wisptis.exe) yükleyin. Kalem hizmetin belirli insan arabirim aygıtı (HID) digitizers hariç.

Bu davranış, hizmetin kalem giriş aygıtları ait olmayan bazı özel digitizers etkiler. Bu digitizers kullanılamaz hale gelebilir. Bu nedenle, kalem hizmetin özel uygulama özel aygıtlar kullanmasını engelleyebilir.

Neden

Wisptis.exe işlemin geçerli uygulama, en üst düzey koleksiyonu kullanım sayfa için çizim tablası belirtiyorsa, bu üst düzey bir topluluk olan herhangi bir HID kalem hizmete ait hizmet kalemi varsayar.

Not En üst düzey koleksiyonu kullanım sayfanın çizim tablası 0x0d belirtir.

Çözüm

Bu davranışı değiştirmek BIR düzeltme kullanılabilir. Bu düzeltme, kalem hizmeti güncelleştirir. Kalem hizmetin yeni sürümü, aşağıdaki öğeler için bir kullanım sayfası olmayan tüm HID digitizers çıkarır:
  • Çizim tablası
  • Lightpen
  • Kalem
  • TouchScreen
Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra kalemi hizmetin bağımsız donanım satıcılarından (ıhv) bir kullanım sayfası ve Kalem Çizim tablası için belirli aygıtları çıkarmak için etkinleştirir. Aygıtları göre <a1>Satıcı</a1> kimlikleri ve göre ürün kimliklerinden dışlanacak.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Aşağıdaki listede düzeltme önkoşulları bulunmaktadır:
  • Windows XP Tablet PC Edition 2005 Service Pack 2

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış bir düzeltmenin yerini almaz.

Kayıt defteri Bilgileri

Bu paketteki düzeltmelerden birini kullanabilmek için kayıt defterinde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmez.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP SP2'nin x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatformSP gereksinimi
Tpgwlnot.dll1.7.2600.319632.25616 Ağu 200723: 28X86SP2
Wisptis.exe1.7.2600.3196293,88816 Ağu 200710: 48X86SP2

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 923966 - Last Review: 29 Kasım 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbexpertiseadvanced kbfix kbqfe kbhotfixserver KB923966 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:923966

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com