Disk yazılım kaydı Windows XP tabanlı bir bilgisayarda disk yazmak çalıştığınızda bilgisayarınız yanıt vermiyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 924051 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP tabanlı bir bilgisayarda disk yazmaya çalıştığınızda yazma başarısız olur. Ayrıca, aşağıdakilerden birini benzer belirtilerle karşılaşabilirsiniz:
 • DVD diski yazmaya çalıştığınızda, ilerleme çubuğu sonuna ulaştığında. Ancak, kayıt iz iz 0 görüntülenmeye devam eder. Yazma bu nokta dışında ilerleme.
 • Bir müzik CD'SINI yazmaya çalıştığınızda, geçerli izleme için ilerleme çubuğu, kısmen, ilerleme çubuğu tamamlandıktan yanıt vermiyor. Yazma bu nokta dışında ilerleme.
Hata iletisi almazsınız. Yazılım kayıt bir disk yanıt vermiyor.

Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşabilir:
 • Disk yazıcı sürücüsü bir Serial Advanced Technology Attachment (SATA) denetleyicisi kullanır ve aktarım modunu, doğrudan bellek erişimi (DMA) için ayarlanır.
 • Bilgisayar bir SB450 Southbridge yonga kümesi ya da bir SB600 Southbridge yonga kümesi kullanıyor.

  Not Bilgisayarınızı bir SB450 Southbridge yonga kümesi ya da bir SB600 Southbridge yonga kümesi kullanıp kullanmadığını belirlemek için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, devmgmt.msc yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. SCSI ve RAID denetleyicileri</a1> çift tıklatın.
  3. Listelenen denetleyicisini sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.

   Not Birden fazla denetleyici listeleniyorsa, her denetleyicisi için bu adımları yinelemeniz gerekebilir.
  4. Ayrıntılar sekmesini tıklatın.
  5. Donanım kimlikleri, listeden seçin.
  6. Aygıt için listelenen donanım KIMLIĞINI not alın ve sonra da bilgisayarı bir SB450 Southbridge yonga kümesi ya da bir SB600 Southbridge yonga kümesi kullanıp kullanmadığını belirlemek için aşağıdaki tabloyu kullanın.
   Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
   Yonga kümesi Donanım KIMLIĞI
   SB450 Southbridge &DEV_4372 PCİ\VEN_1002
   SB600 Southbridge &DEV_4380 PCİ\VEN_1002

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
WINDOWS XP
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
ATAPI.SYS5.1.2600.299396,38411 Eyl 200608: 55X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Düzeltme paketlerinin adlandırılması hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
816915Microsoft Windows Yazılım Güncelleştirme Paketleri için Yeni Dosya Adlandırma Şeması
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 924051 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinxpsp3fix kbwinxppresp3fix kbfix kbhotfixserver kbqfe kbexpertisebeginner KB924051 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:924051

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com