Występują problemy z programami nierozpoznającymi usług terminalowych po zainstalowaniu aktualizacji zabezpieczeń 917422 na komputerze z systemem Windows 2000 z dodatkiem Service Pack 4

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 924066 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Na komputerze działającym w systemie Windows 2000 z dodatkiem Service Pack 4, w którym są włączone usługi terminalowe, została zainstalowana aktualizacja zabezpieczeń 917422 (MS06-051). Po wykonaniu tej czynności występują następujące problemy z programami nierozpoznającymi usług terminalowych:
  • Programy te nie mogą odczytać plików inicjalizacji (.ini). Dlatego po uruchomieniu programów, ich ustawienia lub parametry mogą być niewłaściwe.
  • Programy te nie mogą dokonać zapisu do plików inicjalizacji (.ini). Z tego powodu programy nie mogą zapisać swoich ustawień ani parametrów.
  • Programy nie mogą utworzyć plików tymczasowych (.tmp).
Problem występuje w przypadku programów, które próbują dokonać odczytu lub zapisu plików znajdujących się w katalogu Windows.

Przyczyna

Ten problem występuje z powodu błędu regresyjnego w aktualizacji zabezpieczeń 917422 (MS06-051) dla systemu Windows 2000 z dodatkiem Service Pack 4. Błąd regresyjny powoduje, że funkcja Informacji o systemie GetWindowsDirectory nie zwraca informacji o prawidłowym katalogu do określonych programów. Są to programy, które działają w środowisku usług terminalowych i nie wykrywają ich.

Na przykład funkcja Informacji o systemie GetWindowsDirectory może zwrócić informację „C:\Winnt”, podczas gdy powinna zwrócić informację „C:\Documents and Settings\username\Windows”.

Rozwiązanie

Informacje o poprawce

Firma Microsoft udostępniła obsługiwaną poprawkę. Jednak jest ona przeznaczona tylko do usunięcia problemu opisanego w tym artykule. Tę poprawkę należy stosować tylko w tych systemach, w których występuje opisany problem.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base jest umieszczona sekcja „Poprawka dostępna do pobrania”. Jeśli nie ma tej sekcji, skontaktuj się z działem obsługi klienta i pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga W przypadku wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu może być wymagane utworzenie osobnego zlecenia usługi. Typowe opłaty za korzystanie z pomocy technicznej będą pobierane tylko w przypadku dodatkowych pytań i problemów, których nie można rozwiązać przy użyciu tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów działu obsługi klienta i pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga Sekcja „Poprawka dostępna do pobrania” zawiera listę języków, dla których ta poprawka jest dostępna. Jeśli odpowiedni język nie jest widoczny, oznacza to, że ta poprawka nie jest dostępna dla tego języka.

Wymagania wstępne

Aby można było zainstalować tę poprawkę, na komputerze musi być zainstalowany system Windows 2000 z dodatkiem Service Pack 4.

Wymaganie dotyczące ponownego uruchomienia

Po zastosowaniu tej poprawki jest wymagane ponowne uruchomienie komputera.

Informacje o zastępowaniu poprawek

Ta poprawka nie zastępuje żadnych innych poprawek.

Informacje o plikach

Wersja anglojęzyczna tej poprawki ma atrybuty plików pokazane w poniższej tabeli (lub nowsze). Daty i godziny ostatniej modyfikacji plików podano zgodnie z czasem UTC (Coordinated Universal Time). Są one zamieniane na czas lokalny po wyświetleniu informacji o pliku. Aby zobaczyć różnicę między czasem UTC i czasem lokalnym, należy skorzystać z karty Strefa czasowa narzędzia Data i godzina w Panelu sterowania.
Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
File nameFile versionFile sizeDateTimePlatformService branch
Kernel32.dll5.0.2195.7110712,97629-Aug-200607:53x86Not Applicable
Mpr.dll5.0.2195.682454,54429-Aug-200607:53x86Not Applicable

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to usterka występująca w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji „Informacje zawarte w tym artykule dotyczą”.

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
260910 Jak uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows 2000
Aby uzyskać więcej informacji na temat aktualizacji zabezpieczeń 917422 (MS06-051), kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
917422 MS06-051: Luka w jądrze systemu Windows umożliwia zdalne wykonywanie kodu źródłowego

Aby uzyskać więcej informacji o funkcji GetWindowsDirectory narzędzia Informacje o systemie, należy odwiedzić następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://msdn2.microsoft.com/pl-pl/library/ms724454.aspx
Aby uzyskać więcej informacji o sposobie tworzenia programu korzystającego z usług terminalowych, należy odwiedzić następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://msdn2.microsoft.com/pl-pl/library/ms887813.aspx
Aby uzyskać więcej informacji na temat opcji GetWindowsDirectory, należy odwiedzić następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://msdn2.microsoft.com/pl-pl/library/01cfys9z.aspx

Właściwości

Numer ID artykułu: 924066 - Ostatnia weryfikacja: 31 grudnia 2008 - Weryfikacja: 1.5
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows 2000 Server SP4
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP4
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbexpertiseinter kbhotfixserver kbqfe kbsecurity kbsecvulnerability kbbug kbfix kbwin2000presp5fix kbpubtypekc KB924066

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com