Komunikat o błędzie podczas uruchamiania procesu sprawdzania oryginalności systemu Windows: "Wymagana aktywacja systemu Windows"

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 924166 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Rozważmy następujący scenariusz. Żądania pobrania z witryny Microsoft — Centrum pobierania lub z witryny Windows Update w sieci Web. Zostanie wyświetlony monit o potwierdzenie autentyczności posiadanej kopii systemu Microsoft Windows XP proces wyboru Sprawdzanie poprawności oryginalnego systemu Windows (WGA). Kliknij Tak, proszę sprawdzić poprawność systemu Windows i przejdź do pobierania, a następnie kliknij przycisk W dalszym ciągu. W takim przypadku wyświetlany jest następujący komunikat o błędzie:
Wymagana aktywacja systemu Windows
System Windows musi być aktywowany w celu ustalenia, czy klucz produktu systemu Windows zainstalowana na tym komputerze jest oryginalny.
Ponadto uruchamiając następujące polecenie, aby uaktywnić system Windows nie jest wyświetlane okno Aktywacja systemu Windows:
%WINDIR%\system32\oobe\msoobe /a

Przyczyna

Ten problem występuje, jeśli plik Wpa.dbl jest ustawiony jako tylko do odczytu. Na przykład plik Wpa.dbl może ustawić odczytać tylko, jeśli został przywrócony z dysku CD-ROM.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, usuń atrybut tylko do odczytu pliku Wpa.dbl. Aby to zrobić, kliknij przycisk Start, kliknij przycisk Uruchom, wpisz attrib - r %windir%\system32\wpa.dbl, a następnie kliknij przycisk OK.

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji o oryginalności systemu Windows odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://www.microsoft.com/genuine/downloads/whyValidate.aspx
Aby uzyskać więcej informacji o oryginalności systemu Windows kliknij następujące numery artykułów w celu wyświetlenia tych artykułów z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
892130 Opis programu Windows Genuine Advantage (WGA)
916247 Windows Genuine Advantage nie sprawdza poprawność kopii systemu Windows XP
Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu aktywacji systemu Windows XP kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
307890 Jak aktywować system Windows XP

Właściwości

Numer ID artykułu: 924166 - Ostatnia weryfikacja: 25 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows Genuine Advantage
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Słowa kluczowe: 
kbqfe kberrmsg kbprb kbexpertisebeginner kbmt KB924166 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:924166

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com