Windows Orijinal Ürün Avantajı doğrulaması denetim işlemi çalıştırdığınızda hata iletisi: "Windows etkinleştirmesi gerekli"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 924166 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Microsoft Yükleme Merkezi'nden veya Windows Update Web sitesinden bir yükleme istiyorsunuz. Microsoft Windows XP kopyanızı doğrulamak için Windows Genuine Advantage (WGA) doğrulaması denetim işlemi tamamlamak için istemde bulunulur. Evet, lütfen doğrulayın Windows ve karşıdan yükleme bana ele'i tıklatın ve sonra devam ' ı tıklatın. Bu senaryoda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Gerekli Windows etkinleştirmesi
Windows bu bilgisayarda yüklü olan Windows ürün anahtarı'nın orijinal olup olmadığını belirlemek için etkinleştirilmelidir.
Ayrıca, Windows'u etkinleştirmek için aşağıdaki komut çalıştırdığınızda, Windows'u Etkinleştir penceresinde görünmüyor:
%WINDIR%\system32\oobe\msoobe /a

Neden

WPA.dbl dosyasının salt okunur olarak ayarlı ise, bu sorun oluşur. Örneğin, WPA.dbl dosyasını bir CD-ROM'dan geri yüklendi, salt okunur için ayarlanmış olabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, WPA.dbl dosyasının salt okunur özniteliğini kaldırır. Bunu yapmak için <a0></a0>, Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, attrib - r %windir%\system32\wpa.dbl yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

Daha fazla bilgi

WGA hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/genuine/downloads/whyValidate.aspx
WGA hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
892130 Windows Orijinal Ürün Avantajı'nın (WGA) Açıklaması
916247 Windows Orijinal Ürün Avantajı bir Windows XP kopyasını doğrulamıyor
Nasıl yapılır: Windows XP'YI etkinleştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
307890 Windows XP nasıl etkinleştirilir

Özellikler

Makale numarası: 924166 - Last Review: 9 Şubat 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Genuine Advantage
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kberrmsg kbprb kbexpertisebeginner KB924166 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:924166

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com