Windows Server 2003 yeniden başlatıldığında bilgisayar gri bir ekran görüntülenebilir veya yanıt vermiyor gibi görünebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 924995 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Windows Server 2003 the Lsass.exe dosyasında bir virüs bulaşmış bir dosya olarak tanımlanan ve Computer Associates'ın (CA) eTrust Antivirus imzadır 303.3.30.54 karantinaya. Bu davranış, bilgisayar yeniden başlatıldığında, gri bir ekranı görüntülemek bilgisayarın neden olabilir. Bilgisayar yanıt vermiyor gibi görünebilir.

Belirtiler

Windows Server 2003 yeniden başlattığınızda, bilgisayar gri bir ekran görüntülenebilir veya yanıt vermiyor gibi görünebilir. Bilgisayar, bir ping komutuna yanıt verebilir. Ancak, bilgisayar başka bir yolla erişemez. Win32/Lasssrv.b virüsü hakkında hızlı bir uyarı iletisi de alabilirsiniz.

Neden

Lsass.exe dosyasını Computer Associates eTrust yazılımı tarafından karantinaya alınan karşın, dosyanın gerçekten bulaşmış Bu davranış, nedeniyle oluşur.

CA virüsten koruma imza 303.3.30.54 Lsass.exe dosyasını, virüs tanımlar. Imza, siler veya istemci yapılandırmasına bağlı olarak dosyayı karantinaya alır. Daha fazla bilgi için aşağıdaki sertifika YETKILISI Web sitesini ziyaret edin:
http://supportconnect.ca.com/sc/kb/techdetail.jsp?searchID=TEC405236&docid=405236&bypass=yes&fromscreen=kbresults

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Lsass.exe dosyasını değiştirin. Lsass.exe dosyasını değiştirmek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1: Başlangıç ve Kurtarma Konsolu'nu ve sonra da Lsass.exe dosyasını Değiştir

 1. Kurtarma Konsolu'nu başlatın ve sonra istediğiniz yükleme için karşılık gelen sayıyı yazın.
 2. Bilgisayar için yerel yönetici parolasını yazın.
 3. Aşağıdaki komutu yazın:
  kopya c:\windows\system32\dllcache\lsass.exe c:\windows\system32\lsass.exe
  Not Bu komutu çalıştırdığınızda bir "Dosya bulunamıyor" hata iletisi alırsanız, çalışan bir bilgisayarın Lsass.exe dosyasını bir diskete kopyalamalısınız. Veya, bir hizmet paketi dosyayı ayıklamak ve sonra da dosyayı bir diskete kopyalayın. Bunu yapmak isterseniz, aşağıdaki komutu yazın:
  kopya a:\lsass.exe c:\windows\system32\lsass.exe
 4. Bilgisayarı güvenli modda yeniden başlatın.
 5. Virüsten koruma tüm hizmetleri devre dışı bırakın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

  Önemli Bu adımlar güvenlik riskinizi artırabilir. Bu adımlar, bilgisayarınızın veya ağınızın kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilecek saldırılara karşı daha savunmasız kalmasına neden olabilir. Programların tasarlandıkları şekilde çalışmasını veya belirli program becerilerini kullanmasını sağlamak için, bu makalede anlatılan işlemin kullanılmasını öneririz. Bu değişiklikleri yapmadan önce, bu işlemin çalışma ortamınızda uygulanmasıyla ilişkili riskleri değerlendirmeniz önerilir. Bu işlemi kullanmayı seçerseniz, sisteminizin korunmasına yardımcı olabilecek ek adımları da gerçekleştirin. Bu işlemi, yalnızca çok gerekliyse kullanmanızı öneririz.
  1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, msconfig yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Hizmetler sekmesini tıklatın.
  3. Tüm Microsoft Hizmetleri'ni Gizle seçeneğini tıklatın ve sonra da tüm virüsten koruma hizmetleri temizleyin.
 6. Bilgisayarı yeniden başlatın ve sonra CA imza güncelleştirin. Imza güncelleştirmek için aşağıdaki sertifika YETKILISI Web sitesini ziyaret edin:
  http://www.ca.com/us/securityadvisor/virusinfo/signaturefiles/detail.aspx?CID=49737
  Lsass.exe dosyasını Dllcache klasörünü listede görünmüyorsa, başka bir yöntemi kullanarak bir dosyayı almak zorunda kalabilirsiniz.

Yöntem 2: Kullan Kurtarma Konsolu'nu eTrust hizmetleri devre dışı bırakmak için

Önemli Bu adımlar güvenlik riskinizi artırabilir. Bu adımlar, bilgisayarınızın veya ağınızın kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilecek saldırılara karşı daha savunmasız kalmasına neden olabilir. Programların tasarlandıkları şekilde çalışmasını veya belirli program becerilerini kullanmasını sağlamak için, bu makalede anlatılan işlemin kullanılmasını öneririz. Bu değişiklikleri yapmadan önce, bu işlemin çalışma ortamınızda uygulanmasıyla ilişkili riskleri değerlendirmeniz önerilir. Bu işlemi kullanmayı seçerseniz, sisteminizin korunmasına yardımcı olabilecek ek adımları da gerçekleştirin. Bu işlemi, yalnızca çok gerekliyse kullanmanızı öneririz.
 1. Kurtarma Konsolu'nu başlatın.
 2. Aşağıdaki işlemler için devre dışı bırakın:
  • eTrust Antivirus iş sunucusu
  • eTrust Antivirus gerçek zamanlı sunucusu
  • eTrust Antivirus RPC sunucusu
  Not Bu eTrust işlemler devre dışı bırakmayın, Lsass.exe dosyasını yeniden karantinaya.
 3. Lsass.exe dosyasını C:\Windows\System32\Dllcache ve C:\Windows\System32 klasörlere) kopyalayın.
 4. Bilgisayarı yeniden başlatın ve sonra CA imza güncelleştirin. Imza güncelleştirmek için aşağıdaki sertifika YETKILISI Web sitesini ziyaret edin:
  http://www.ca.com/us/securityadvisor/virusinfo/signaturefiles/default.aspx

Yöntem 3: Windows Önkurulum Ortamı'nı veya bir paralel yükleme sistem üzerinde erişim kazanmak için kullan

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.

Not Kurtarma Konsolu'ndan kullanılamaz, bu yöntemi kullanın.
 1. Bilgisayarı Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) veya çalışıp çalışmadığını belirleyin. Bunu yapmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımlardan birini kullanın. Windows Önkurulum Ortamı (Windows PE) erişiminiz varsa, ilk adımı kullanın.
  • Windows PE'YI başlatmak, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın, HKEY_local_machine ' ı tıklatın ve sonra aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarının altında CSDVersion REG_SZ değerini belirleyin:
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion
  • Sunucuda bir paralel yükleme moduna Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın, HKEY_local_machine ' ı ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarının altında CSDVersion REG_SZ değerini belirleyin:
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion
 2. Lsass.exe dosyasını Windows CD-ROM'DAN ayıklayın veya, sorunu yaşıyor ve aynı hizmet paketi düzeyinde, bir sunucudan dosya kopyalamak.

  Not Paralel bir yükleme işlemi, gerekiyorsa, Windows Server 2003 SP1'i uygulayın ve sonra da paralel yükleme Lsass.exe dosyasını kopyalayabilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 924995 - Last Review: 25 Mayıs 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbprb KB924995 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:924995

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com