Düzeltme: .NET Framework 2.0, anonim bir Web hizmeti türü System.Xml.Serialization.XmlRootAttribute.Namespace özelliğini kullandığınızda hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 925076 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Anonim bir Web hizmeti türü Microsoft .NET Framework 2.0 için System.Xml.Serialization.XmlRootAttribute.Namespace özelliğini kullanın. Bunu yaptıktan sonra hizmet tanımı oluşturma sırasında "Invalidoperationexception" hata iletisi alabilirsiniz.

Örneğin, bir ASP.NET Web Service dosyası (.asmx) için anonim bir Web hizmeti türü System.Xml.Serialization.XmlRootAttribute.Namespace özelliğini kullanmak belirtebilirsiniz. .Asmx dosyasını bulmak çalıştığınızda, hizmetin açıklaması oluşturma sırasında aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
[ınvalidoperationexception: şema targetNamespace eksik http://NameSpace =.]
System.Xml.Serialization.XmlSchemaExporter.AddSchemaImport(String NS, String referencingNs) +215
System.Xml.Serialization.XmlSchemaExporter.AddSchemaItem(XmlSchemaObject Item, String NS, String referencingNs) +274
NotSystem.Xml.Serialization.XmlRootAttribute.Namespace özelliği veya kök öğesinin XML ad alanı ayarlamak için kullanılır.

Neden

Web hizmet türü için oluşturulan şema seri hale getirilmiş örnek eşleşmediğinden, bu sorun oluşur. Bu davranış, anonim bir Web hizmeti türüne System.Xml.Serialization.XmlRootAttribute.Namespace özelliği kullandıysanız oluşur. Bu nedenle, hizmetin açıklaması oluşturma sırasında istemci ile sunucu arasında veri değiş olanaksızdır.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, düzeltmenin yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki .NET Framework 2.0 hizmet paketini beklemenizi öneririz.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme, bilgisayarda yüklü olan diğer düzeltmelerin yerini almaz.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
System.xml.dll2.0.50727.2335,324,80024 Ekim 20064: 19 X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 925076 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft .NET Framework 2.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc kbfix KB925076 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:925076

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com