Numer ID artykułu: 925196 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.

Aby w dalszym ciągu otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń dla systemu Windows, upewnij się, że używasz systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 (SP3).Aby uzyskać więcej informacji należy zapoznać się z tej strony sieci web firmy Microsoft: Pomoc kończy się dla niektórych wersji systemu Windows

Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Podłącz urządzenia USB oparte na komputerze z systemem Windows XP. Następnie spróbuj wykonać skanowanie w poszukiwaniu urządzeń sprzętowych. Komputer nie wykrywa podłączone urządzenie i nie ma urządzenia w folderze Mój komputer.

Ten problem może występować podczas korzystania z jednego lub więcej z następujących urządzeń:
 • Dysk flash USB
 • Urządzenie Apple iPod
 • Zewnętrzny dysk twardy
Ponadto mogą nie być widoczne urządzenie iPod w aplikacji iTunes.Przyczyna

Ten problem może wystąpić, jeśli istnieją uszkodzone lub niepoprawne klucze w rejestrze.

Rozwiązanie

Uwaga Aby uzyskać więcej informacji dotyczących innych przyczyn, że urządzenie USB nie jest wykrywany, odwiedź witrynę "Materiały referencyjne"sesja.

Aby automatycznie rozwiązać ten problem, przejdź do "Automatyczne rozwiązywanie problemu"sekcja. Jeśli samodzielnie rozwiązać ten problem, przejdź do "Pozwól mi to rozwiązać samodzielnie"sekcja.

Uwaga Produkty innych firm omówione w tym artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft. Firma Microsoft nie udziela żadnych gwarancji, domyślnych ani żadnego innego rodzaju, odnośnie do wydajności lub niezawodności tych produktów.

Automatyczne rozwiązywanie problemu

Aby automatycznie rozwiązać ten problem, należy kliknąć łącze Rozwiąż ten problem . Następnie kliknij przycisk Uruchom teraz ze strony Usługi automatycznego rozwiązywania problemów i postępuj zgodnie z instrukcjami tego kreatora.

Rozwiąż ten problem
Microsoft Automated Troubleshooting Services: Your CD or DVD drive cannot read or write media

Uwaga
to zautomatyzowane rozwiązanie nie jest tylko dla dysków CD lub DVD, ale działa również w przypadku ogólnych zagadnień rozwiązywania problemów.Teraz przejdź do "Czy to rozwiązało problem?" sekcja.

Pozwól mi to rozwiązać samodzielnie

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
assets folding start collapsed

Ważne Niniejszej sekcji, metodzie lub zadanie zawiera kroki dotyczące modyfikowania rejestru. Jednak niepoprawne zmodyfikowanie rejestru może spowodować poważne problemy. W związku z tym wykonaj następujące kroki ostrożnie. W celu dodatkowej ochrony wykonaj kopię zapasową rejestru przed przystąpieniem do modyfikacji. Dzięki temu można przywrócić rejestr w przypadku wystąpienia problemu. Aby uzyskać więcej informacji na temat wykonywania kopii zapasowej i przywracania rejestru kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322756 Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić rejestr w systemie Windows
Aby rozwiązać ten problem, usuń wartość rejestru UpperFilters i LowerFilters wartość rejestru. Tych wartości może spowodować problemy z dostępem. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
 1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz regedit, a następnie kliknij przycisk OK.
 2. Zlokalizuj i kliknij wartość rejestru UpperFilters . Wartość ta znajduje się w następującym podkluczu rejestru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
 3. W menu Edycja kliknij polecenie Usuń, a następnie kliknij przycisk OK.

  Uwaga Jeżeli komunikat o błędzie podczas próby usunąć podklucz rejestru, nie masz odpowiednich uprawnień, aby go edytować. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak ustawić lub zmienić uprawnienia do edycji rejestru kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
  310426 Jak ustawić lub zmienić uprawnienia w systemie Windows XP lub Windows Server 2003 do modyfikowania rejestru
 4. Zlokalizuj i kliknij wartość rejestru LowerFilters . Wartość ta znajduje się w następującym podkluczu rejestru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
 5. W menu Edycja kliknij polecenie Usuń, a następnie kliknij przycisk OK.

  Uwaga Jeżeli komunikat o błędzie podczas próby usunąć podklucz rejestru, nie masz odpowiednich uprawnień, aby go edytować.Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak ustawić lub zmienić uprawnienia do edycji rejestru kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
  310426 Jak ustawić lub zmienić uprawnienia w systemie Windows XP lub Windows Server 2003 do modyfikowania rejestru
 6. Zamknij Edytor rejestru.
 7. Uruchom ponownie komputer.
Uwaga Jeśli usunąć obie wartości rejestru, a następnie stracić funkcji w określonym programie, takie jak oprogramowanie do nagrywania dysków CD, będziesz musiał ponownie zainstalować to oprogramowanie. Jeśli ten problem wystąpi ponownie, skontaktuj się z dostawcą oprogramowania, aby uzyskać pomoc.
Aby uzyskać informacje o kontaktowaniu się z firmy Apple Computer, Inc. odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web: Firma Microsoft udostępnia informacje kontaktowe innych firm, aby ułatwić uzyskanie niezbędnej pomocy technicznej. Niniejsze informacje kontaktowe mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Microsoft nie gwarantuje dokładności informacji kontaktowych innych firm.Teraz przejdź do "Czy to rozwiązało problem?" sekcja.

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
assets folding end collapsed

Czy to rozwiązało problem?

Sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli problem został rozwiązany, to koniec pracy z tym artykułem. Jeśli problem nie został rozwiązany, można zobaczyć pokrewne artykuły bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base w "Materiały referencyjne"sekcja, lub można kontakt z pomocą techniczną.

Materiały referencyjneMogą istnieć inne przyczyny, że urządzenie USB nie została wykryta. Pokrewne artykuły bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:


Aby uzyskać więcej informacji na temat urządzeń USB, które nie są wykrywane kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
892050 Urządzenie USB podłączone do koncentratora USB 2.0 nie jest wykrywane w dodatku Service Pack 2 dla systemu Windows XP, Windows Server 2003 z dodatkiem Service Pack 1 lub Windows Server 2003 x 64-bitowych wersji
Aby uzyskać więcej informacji dotyczących komunikatu o błędzie "urządzenie aparat fotograficzny nie jest poprawnie rozpoznawane", kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
911737 Komunikat o błędzie, który jest podobny do następującego po uruchomieniu programu, który uzyskuje dostęp do urządzenia kamery USB 2.0: "urządzenie aparat fotograficzny nie jest poprawnie rozpoznawane"
Aby uzyskać więcej informacji na temat urządzeń myszy USB, które nie są wykrywane kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
893711 System Windows XP nie wykrywa myszy USB podłączonej do koncentratora USB 2.0
Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak rozwiązywać problemy z nieznanymi urządzeniami kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
314464 Jak rozwiązywać problemy z nieznanymi urządzeniami, które są wyświetlane w Menedżerze urządzeń w systemie Windows XP
Aby uzyskać więcej informacji dotyczących komunikatu o błędzie "Nie rozpoznano urządzenia USB" kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
318773 Pojawi się komunikat o błędzie "Nie rozpoznano urządzenia USB" po wznowieniu pracy komputera ze stanu hibernacji lub wstrzymania
Aby uzyskać więcej informacji na temat podłączony urządzenia USB, które nie są wykrywane kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
920875 Urządzenia USB, które są i odłączenie do koncentratora USB mogą nie zostać wykryte na komputerze z systemem Windows XP
Aby uzyskać więcej informacji o urządzeniach Brak kliknij następujące numery artykułów w celu wyświetlenia tych artykułów z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
812489 Brakuje stacji dysków z folderu Mój komputer


Właściwości

Numer ID artykułu: 925196 - Ostatnia weryfikacja: 18 kwietnia 2014 - Weryfikacja: 4.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Słowa kluczowe: 
kbmatsfixme kbfixme kbresolve kbhardware kbtshoot kbprb kbcip kbmt KB925196 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 925196

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com