Windows XP tabanlı bir bilgisayarda SD kartı gibi bir çıkarılabilir depolama aygıtının bağlantısını kestiğinizde "Windows Gecikmeli Yazma Başarısız Oldu" hata iletisini alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 925269 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Secure Digital (SD) kart gibi bir çıkarılabilir depolama aygıtı Microsoft Windows XP tabanlı bir bilgisayardan bağlantısını kesmek için aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Windows Gecikmeli başarısız yazma
Windows, dosya Drive_Letter \$Mft ' tüm verilerini kaydetmeyi başaramadı. Veri kaybı oldu.
Bu hataya bilgisayarınızın donanımındaki veya ağ bağlantınızdaki bir arıza neden olmuş olabilir.
Lütfen bu dosyayı başka bir yere kaydetmeyi deneyin
Bu hata iletisini aldıktan sonra bilgisayar yeniden başlatılıncaya kadar aygıttaki dosyalar erişemiyor.

Neden

Çıkarılabilir depolama aygıtı, NTFS dosya sistemi kullanılarak biçimlendirilmişse, bu sorun oluşur. Örneğin, bu sorun, Microsoft Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda NTFS dosya sistemi biçimlendirme gerçekleştirildi ortaya çıkar.

Not Windows XP'de NTFS dosya sistemi SD kartı gibi bir çıkarılabilir depolama aygıtlarını biçimlendirmesini desteklemiyor. SD kartı gibi Windows Vista'daki yeni bir özellik, sistem aygıtları biçimlendirme, NTFS dosya.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • Windows XP tabanlı bir bilgisayarda aygıt kullanılacaksa, benzer bir aygıt veya bir SD kartı için biçimlendirme, NTFS dosya sistemini kullanın.
  • Aygıtın bağlantısını kesmek için önce Bilgisayarım'da veya Windows Gezgini'nde aygıtı sağ tıklatın ve sonra çıkar ' ı tıklatın. Sonra aygıtın bağlantısını kesin.

Özellikler

Makale numarası: 925269 - Last Review: 26 Eylül 2006 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kberrmsg kbexpertisebeginner KB925269 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:925269

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com