Stsadm.exe -o setconfigdb Windows SharePoint Services 3.0 SS</a1> parametresiyle birlikte çalıştırmayı denediğinizde hata iletisi: "komut satırı hatası. Geçersiz parametre"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 925426 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Stsadm.exe -o setconfigdb komutuyla birlikte'nı çalıştırmayı denediğinizde -ss bir <a0>Microsoft Windows SharePoint Services 3.0</a0> yapılandırma veritabanı oluşturmak veya varolan bir Windows SharePoint Services 3.0 yapılandırma veritabanı bağlantısını belirlemek için bir parametre. Örneğin, komut satırında aşağıdaki komutu yazın:
stsadm -o - databaseserver ServerName - setconfigdb ss
Bunu yaptığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Komut satırı hatası. Geçersiz parametre
Ayrıca, setconfigdb komut seçeneklerini görüntülemek için stsadm - Yardım setconfigdb yazdığınızda ss seçeneği aşağıdaki listelenir.
stsadm.exe -o setconfigdb
      [-connect]
      -databaseserver <database server>
      [-databaseuser <database user>]
      [-databasepassword <database user password>]
      [-databasename <database name>]
      [-hh]
      [-exclusivelyusentlm]
      [-farmuser]
      [-farmpassword]
      [-adcreation]
      [-addomain <Active Directory domain>]
      [-adou <Active Directory OU>]

Neden

Bu davranış oluşur ss parametresi, Windows SharePoint Services 2.0 ölçeklenebilir barındırma modunu açmak için kullanılan. Ancak, ss parametresi artık Windows SharePoint Services 3. 0'daki <a1>setconfigdb</a1> seçeneğiyle kullanılır.

Çözüm

Bu davranışı gidermek için -hostheaderwebapplicationurlstsasdm -o createsite</a0> komutu bir Windows SharePoint Services sitesi oluşturmak için kullandığınız bir parametre. Bu, Windows SharePoint Services'ın ölçeklenebilir barındırma modu sitelerini ölçeklenebilir barındırma modu olmayan ınternet ınformation Services (IIS) sanal sunucusunun siteler iletişim sağlar.

Nasıl kullanılacağını gösteren bir örnek aşağıda verilmektedir -hostheaderwebapplicationurl stsasdm -o createsite komutu bir Windows SharePoint Services sitesi oluşturmak için kullandığınız parametre:
createsite stsadm.exe -o - url url - ownerlogin DOMAIN\name - owneremail someone@example.com - hostheaderwebapplicationurl Web application url

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Özellikler

Makale numarası: 925426 - Last Review: 14 Mayıs 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbprb kbexpertiseinter KB925426 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:925426

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com