Word 2007'yi kullanarak bir sağdan sola doğru dili veya karmaşık komut dosyası dilinde belge oluşturma ve belgeyi Word 2000'de veya Word 2002'de açın, sağdan sola doğru dil metni tersine

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 925451 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sağdan sola doğru dil metni, belgeye bir sağdan sola doğru dili veya karmaşık bir komut dosyası dili Microsoft Office Word 2007'yi kullanarak oluşturduğunuz, belgeyi Microsoft Word 2002 veya Microsoft Word 2000'de açın, ters çevrilir. Örneğin, metin "Bu bir sınamadır - BiDi"olarak görüntülenen"sınama, bir - BiDi, kimliklerini budur." Arapça, Ibranice, Tay dili, Persian, Hintçe, Tamil dili veya Malayalam dili bir belge oluşturduğunuzda, bu sorun oluşabilir.

Neden

Bu davranış, Uyumluluk Paketi tarafından zengin metin biçimi (RTF) yapılmış olabilir bir değişiklik nedeniyle oluşur. Bunlar Word, Excel ve PowerPoint 2007 dosya biçimleri için Microsoft Office Uyumluluk paketi dosyalarını açmak için Word 2000 ve Word 2002 RTF kullandığınızda.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, sağdan sola doğru dil veya kullanmak istediğiniz karmaşık komut dosyası dili seçmek için Microsoft Office dil ayarını kullanın. Bunu yapmak için <a0></a0>, Word sürümünüze uygun adımları izleyin.

Word 2000 kullanıyorsanız

Sağdan sola doğru dil veya Word 2000'de kullanmak istediğiniz karmaşık komut dosyası dili seçmek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Word de dahil olmak üzere, tüm Microsoft Office programlarından çıkın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Microsoft Office ' in üzerine gelin, Microsoft Office Araçları ' nın üzerine gelin ve Microsoft Office Dil ayarları</a1>'ı tıklatın.
 3. Dilinizi seçin ve Ekle ' yi tıklatın. Dilinize Etkin diller listesine eklenir.
 4. Değişikliği uygulamak için Tamam ' ı tıklatın. Dilinize artık desteklenmiyor.

Word 2002 kullanıyorsanız

Sağdan-sola bir dil ya da Word 2002'de kullanmak istediğiniz karmaşık komut dosyası dili seçmek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Word de dahil olmak üzere, tüm Microsoft Office programlarından çıkın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Microsoft Office ' in üzerine gelin, Microsoft Office Araçları ' nın üzerine gelin ve Microsoft Office XP Dil ayarları</a1>'ı tıklatın.
 3. Dilinizi seçin ve Ekle ' yi tıklatın. Dilinize Etkin diller listesine eklenir.
 4. Değişikliği uygulamak için Tamam ' ı tıklatın. Dilinize artık desteklenmiyor.
Bu adımlar sorunun giderilmiş, işinizi tamamladınız demektir.

Bu adımlar bu sorunu gidermek için Ek Yardım öneriler için "Sonraki adımlar" bölümüne bakın.

Daha fazla bilgi

Nasıl edinilir ve Word, Excel ve PowerPoint 2007 dosya biçimleri için Uyumluluk Paketi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=941b3470-3ae9-4aee-8f43-c6bb74cd1466&displaylang=en

Sonraki Adımlar

Bu yöntemler size yardımcı olmadıysa, tanıdığınız kişilerden yardım isteyebilir veya başka çözümler bulmak için Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri Web sitesini kullanabilirsiniz. Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri Web sitesinin sağladığı bazı hizmetler şunlardır:
 • Searchable Knowledge Base: Teknik destek bilgileri ve Microsoft ürünleri için kendi kendine yardım araçlarını arayın.
 • Solution Centers: Görüntüleyin Ürünlere özgü sık sorulan soruları ve önemli destek konularını.
 • Microsoft Customer Support Newsgroups: Karşılıkları, meslektaşlarınıza ve Microsoft'un En Değerli Uzmanları'na (MVP) başvurun.
 • Other Support Options: Bir soru sorun, Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne başvurun veya görüş bildirin Web kullanın.
Bu Microsoft Web sitelerini kullandıktan sonra sorularınıza yanıt bulamazsanız veya Microsoft Destek Hizmetleri Web sitesinde bir çözüm bulamazsanız, Destek Hizmetleri'ne başvurmak üzere aşağıdaki bağlantıyı tıklatın:
http://support.microsoft.com/contactus

Özellikler

Makale numarası: 925451 - Last Review: 6 Kasım 2008 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Word 2007
 • Microsoft Word 2000 Standard Edition
 • Microsoft Word 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbformat kbtshoot kbopenfile kbsavefile kbfileawareoff2007 kbexpertisebeginner kbprb KB925451 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:925451

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com