SAN bir dizi kullanarak Windows XP Embedded tabanlı bir bilgisayarda "0xD1 Dur" hata iletisini alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 925793 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Depolama alanı ağı (SAN) bir dizinin parçası olan bir disk kullanan ve Microsoft Windows XP Embedded tabanlı bir bilgisayarınız var.
  • Kullandığınız / maxmem anahtarının en fazla Windows kullanan bir rasgele erişim belleği (RAM) bellek belirtmek için.
  • MmMapIoSpace ve MmUnmapIoSpace işlevlerini kullanan sürücüleri kullanın. Bu işlevler bir eşleme ve bellek üst sınırı değerinden daha büyük bir bellek unmapping günlük kaydı.
Bu senaryoda, aşağıdakine benzer bir Dur hata iletisi alabilirsiniz:
0x000000D1
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Neden

Bu sorun, eski çeviri konum yan arabelleği (TLB) girişleri fiziksel sanal eşleme sayfa tablosu girdisi (PTE) eşleşmiyor nedeniyle oluşabilir. Hata MmMapIoSpace işlevi MmCached veya MmNoncached bellek kullanarak olarak adlandırılır ve eski TLB girişleri değil doğru geçersiz oluşur. TLB girişleri doğru MmUncached bellek kullanarak MmMapIoSpace işlevi çağrıldığında geçersiz. Sürücüleri MmMapIoSpace veya MmUnmapIoSpace işlevleri sırasında yalnızca yüklemek ve zaman unload sorun oluşmaz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows XP Embedded Service Pack 2 (SP2) yükleyin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389 en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatformSP gereksinimi
Ntkrnlpa.exe5.1.2600.30442,059,26430-Kas-200611: 37X86SP2
NTOSKRNL.EXE5.1.2600.30442,182,01630-Kas-200612: 49X86SP2
Updspapi.dll6.2.29.0371,42412 Ekim 200523: 12X86SP2

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Düzeltme paketlerinin adlandırılması hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
816915Microsoft Windows Yazılım Güncelleştirme Paketleri için Yeni Dosya Adlandırma Şeması
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 925793 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Embedded
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbfix kbbug kbhotfixserver kbqfe kberrmsg kbexpertiseadvanced KB925793 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:925793

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com