Windows XP'de veya Windows 2000'de aynı anda bir Nortel VPN istemcisi ve ıpsec kullanmak üzere kuramıyor olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 925894 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aynı zamanda Microsoft Windows XP veya Microsoft Windows 2000'de aşağıdaki bileşenleri kullanamıyor olabilir:
  • Nortel sanal özel ağ (VPN) istemci
  • Windows XP ve Windows 2000 içinde yerleşik ınternet Protokolü güvenliği (ıpsec) uygulaması
Bu durumda, bir VPN tüneli ilkeleri dağıtıldığı hangi etki alanı ve sunucu yalıtım, kuruluş ağındaki kaynaklara erişmek için kullanamazsınız.

Çözüm

Bu sorun, Nortel VPN istemcisi V6.01 ' giderilmiştir. Nortel VPN istemcisinin bu sürümü, Windows ıpsec ile uyumludur. Nortel VPN istemcisi V6.01 için Windows XP veya Windows 2000 çalıştıran bilgisayarlara yüklenebilir.

Not Nortel VPN bağlantısı, ağ adresi çevirisi (NAT) çapraz geçiş Windows ıpsec ile aynı anda ayıracak şekilde yapılandırılmalıdır. NAT çapraz geçiş Nortel VPN aygıtı (uç sunucusu) yapılandırılabilir ve VPN istemci üzerinde yapılandırılır. Nortel VPN istemcisi kullanıcılar, aşağıdakilerden birini edinme konusunda yardım için Nortel VPN yöneticisine ya da kendi yardım masasına başvurmalısınız:
  • Nortel VPN istemcisi'nin doğru sürümü
  • NAT çapraz geçiş kullanmak üzere yapılandırılmış olan BIR VPN bağlantısı
Nortel VPN istemcisi'ni edinmek için aşağıdaki Nortel Web sitesini ziyaret edin:
http://support.nortel.com/go/main.jsp
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez. Not Nortel VPN istemcisi, bu sitede erişmek için <a0></a0>, Nortel bir bakım anlaşmanız ve parola kimlik bilgilerini sağlamanız gerekir.

Daha fazla bilgi

Üçüncü taraf VPN istemcisi ürünlerinde ve Windows'un yerleşik ıpsec uygulaması arasında sık sık ortaya çıkan bir arada bulunma sorunlarını hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=705b6d76-3dbc-4173-bb75-c3f066cbc160&displaylang=en
Bu belgedeki bilgiler ve sunulan çözüm, Microsoft Corporation'ın bu sorunlar konusunda yayımlanma tarihindeki görüşünü belirtir. Bu çözüm, Microsoft veya bir üçüncü taraf sağlayıcı aracılığıyla edinilebilir. Microsoft, bu makalede açıklanan belirli bir üçüncü taraf sağlayıcıyı veya üçüncü taraf çözümü önermemektedir. Bu makalede açıklanmayan başka üçüncü taraf sağlayıcılar veya üçüncü taraf çözümler de olabilir. Microsoft değişen pazar koşullarına yanıt vermek zorunda olduğu için, bu bilgiler Microsoft'un yürüttüğü çalışmalar olarak yorumlanmalıdır. Microsoft, kendisi veya burada belirtilen bir üçüncü taraf sağlayıcı tarafından sunulan bilgilerin veya çözümlerin tutarlılığını garanti etmez ve desteklemez.

Microsoft, tüm temsiller, garantiler ve koşullarla ilgili olarak açık, zımni veya mevzuatla ilgili garanti vermez. Belirli bir hizmet, ürün veya diğer malzemeler ya da bilgiler için unvan, kurala uygunluk, tatmin edici koşul, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk da dahil, ancak bununla sınırlı olmamak kaydıyla hiçbir gösterim, garanti veya koşul garanti edilmez. Bu makalede belirtilen üçüncü taraf çözümlerden Microsoft hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 925894 - Last Review: 9 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbprb kbexpertiseinter KB925894 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:925894

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com