Windows geçici dosyaları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 92635 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
3 3.00A 2.X 3.10 3.11
Windows
kbusage
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows geçici dosyaları açıklanır ve aşağıdaki iki bölümde düzenlenir:

 • Windows geçici dosyaları tanımı
 • Ne Yapılacaklar ile Temporary Files

Daha fazla bilgi

Windows geçici dosyaları tanımı

Windows geçici dosya, üç aşağıdaki durumlarda oluşturulur:

 1. Windows Masaüstü uygulamaları, yazma ve Çoklu Belge arabirim (MDI) gibi uygulamalar, Excel, gerekli kullanıcı düzenleme işlemek için geçici dosyaları oluşturun.

  Çok sayıda belgeyi aynı anda bir masaüstü uygulamas? sahip olmadığınız, hemen herhangi bir düzenleme geri olanak veren bir geçici dosya oluşturmanız gerekir. MDI uygulamaları, açık olan her çalışma sayfasında yerine yalnızca gerektiğinde (ilgili düzenlemek için), geçici dosyaları oluşturun.
 2. Windows/286, MS-DOS'A tabanlı standart uygulaması çalıştırdığınızda Windows/286, bir geçici dosya oluşturur (örneğin, ~ PIFCHFA.TMP), diskte yer açmak için diğer uygulamaların bellek takas.
 3. Windows, biriktirici etkinleştirilmiş Windows veya bir Windows tabanlı bir uygulamadan yazdırdığınızda, sabit diskte geçici dosyaları oluşturur. Windows, geçici dosya yazdırma işini biriktirir ve uygun bir arka plan işlemi olarak yazıcıya gönderir.
Not: Microsoft, yaklaşık 2 megabayt (MB) boş disk alanı geçici dosyaları oluşturmak için kullanılabilir olmasını önerir.

Ne Yapılacaklar ile Temporary Files

Bir dizi sabit sürücüdeki bir tilde karakteri (~) ile başlayan ve bir .TMP uzantısıyla biten çeşitli dizinlerdeki görünebilir. Bu sabit sürücüdeki bir <a0>Windows</a0> oturumundan düzensiz bir çıkış yüzünden kalan Windows tarafından oluşturulan geçici dosyaları olabilir.

Normal koşullar altında bu dosyalar kapatıldı ve Windows tarafından Windows oturumuna çıktığınızda Silinmiş. Düzensiz bir biçimde (örneğin, bilgisayarı yeniden başlatmayı veya sırasında etkin bir Windows oturum kapatma) Windows'dan çıkmadan, ancak dosyaların kapalı silinmiş veya yok.

Geçici dosyaları, kendi atanmış alt dizininde bulunmalıdır. Geçici dosyalar kök dizinde görünür, geçersiz bir SET TEMP deyimi olabilir. Aşağıdaki koşullar denetle:

 1. Microsoft Windows Notepad gibi bir metin düzenleyicisi kullanarak, AUTOEXEC.BAT dosyasını açın ve, geçerli bir SET TEMP deyimi içerdiğinden emin olun. Bu ifade, aşağıdakine benzer olmalıdır:
  SET TEMP=C:\WINDOWS\TEMP
  						
 2. Bir alt var olmasını sağlamak için onay ve SET TEMP deyimi işaret yolunu not alın. Tersi durumda, SET TEMP deyimi eşleştirmek için bir alt dizin oluşturur.
 3. SET TEMP deyimi için bir RAM sürücü işaret, RAM dikkat oluşturulan geçici dosyaları saklamak için yeterli büyüklükte sürücüsüdür.
Geçerli bir SET TEMP deyimi ve geçici dosyalar için ayrı bir alt dizin olduğunu doğrulayarak, bu dosyaları kolayca düzenli olarak silinebilir.

Geçici bir dosya silmek için aşağıdaki adımları kullanın:
 1. Windows kapatın.
 2. MS-DOS komut isteminden TEMP dizini değiştirin.
 3. Varolan tüm .TMP dosyalarını silin. Windows bu dosyaları silinir bir anda çalıştığından emin olun. Bu .TMP dosyaların Windows kullanan bir dosya olabilir.

Özellikler

Makale numarası: 92635 - Last Review: 7 Temmuz 2005 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2.03 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2.1 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2.11 Standard Edition
 • Microsoft Windows 3.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows 3.1 Standard Edition
 • Microsoft Windows 3.11 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB92635 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:92635

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com