Komunikat o błędzie przy próbie otwarcia w programie Excel 2007 skoroszytu programu Excel 5.0/95 zawierającego arkusz modułu VBA: „Otwarcie projektu VBA w tym pliku wymaga składnika, który nie jest obecnie zainstalowany”

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 926430 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Przy próbie otwarcia w programie Microsoft Office Excel 2007 skoroszytu programu Microsoft Excel dla systemu Windows w wersji 5.0/95, który zawiera arkusz modułu VBA (Visual Basic for Applications), jest wyświetlany następujący komunikat o błędzie:
Otwarcie projektu VBA w tym pliku wymaga składnika, który nie jest obecnie zainstalowany. Ten plik zostanie otwarty bez projektu VBA. Aby uzyskać więcej informacji, wyszukaj frazę „konwertery VBA” w witrynie Microsoft Office Online.
Przy próbie zapisania skoroszytu programu Excel 2007 zawierającego projekty VBA w formacie skoroszytu programu Microsoft Excel 5.0/95 (xls) jest wyświetlany następujący komunikat o błędzie:
Zapisanie projektu VBA tego skoroszytu w formacie pliku programu Excel 5.0/95 wymaga składnika, który nie jest obecnie zainstalowany. Czy chcesz kontynuować zapisywanie w tym formacie?
  • Aby zachować ten format, kliknij przycisk Tak. Projekt VBA nie zostanie zapisany.
  • Aby zapisać plik w najnowszym formacie programu Excel, kliknij przycisk Nie.
Aby zapisać projekt VBA w formacie programu Excel 5.0/95, wyszukaj frazę „konwertery VBA” w witrynie Microsoft Office Online.
Zestaw konwerterów języka VBA dla programu Microsoft Office Excel 2007 umożliwia konwertowanie arkuszy modułów VBA na skoroszyty w formacie programu Excel 5.0/95, jednak wszystkie projekty VBA i formanty oparte na standardzie COM umieszczone w arkuszach tego skoroszytu są przy tym usuwane.

Przyczyna

Ten problem występuje, ponieważ program Excel 2007 nie obsługuje bezpośrednio konwertowania makr napisanych przy użyciu języka VBA w programie Excel 5.0/95. Zestaw konwerterów języka VBA nie jest dołączany do pakietu Microsoft Office 2007. Należy go zainstalować osobno.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, skontaktuj się z Pomocą techniczną firmy Microsoft. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów Pomocy technicznej firmy Microsoft oraz informacje o kosztach związanych ze świadczeniem pomocy, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga W wyjątkowych przypadkach opłaty pobierane normalnie za połączenia telefoniczne z pomocą techniczną mogą zostać anulowane, jeśli specjalista ds. pomocy technicznej firmy Microsoft uzna, że zgłoszony problem można rozwiązać przy użyciu określonej aktualizacji. Typowe opłaty za korzystanie z pomocy technicznej będą pobierane tylko w przypadku dodatkowych pytań i problemów, których nie można rozwiązać przy użyciu tej określonej aktualizacji.

Właściwości

Numer ID artykułu: 926430 - Ostatnia weryfikacja: 30 czerwca 2009 - Weryfikacja: 1.4
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Office Excel 2007
Słowa kluczowe: 
kberrmsg kbmacro kbvba kbfilters kbconvert kbtshoot kbexpertisebeginner kbprb KB926430

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com