Musí být jedinečné názvy NetBIOS použita s WINS v doménové struktuře Active Directory se systémem Windows 2000 Server a Windows Server 2003

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 927070 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Úvod

Služba Active Directory používá název služby DNS pro překlad názvů. V doménové struktuře systému Windows 2000 nebo v doménové struktuře systému Microsoft Windows Server 2003 mohou vyžadovat programy, které závisí na oboru názvů NetBIOS však Windows Internet Name Service (WINS).

Služba WINS poskytuje služba dynamické replikované databáze, která může registrovat a překládat názvy NetBIOS na adresy IP používané v síti. Je vyžadován pro volání funkce NetServerEnum aplikace WINS. Tato funkce závisí na NetBIOS. Volání funkce NetServerEnum programy zahrnují správce clusteru, správce SQL SNA Server a další. Dále je nutné naplnit Okolní v každém počítači WINS.

V doménové struktuře, která obsahuje více než jednu doménu musíte použít jedinečné názvy NetBIOS pro všechny počítače v doménové struktuře, bez ohledu na domény, do které počítač patří. To platí, protože překlad názvů NetBIOS bude vyžadován mezi doménami.

Další informace

Při návrhu implementace Active Directory, která je založena na jedné doménové struktury a zahrnout WINS doménové struktury, NetBIOS všechny názvy musí být jedinečné v doménách, které patří do doménové struktury. Pokud je použit název NetBIOS počítače v jedné doméně a pokusíte se použít stejný název v jiném počítači v jiné doméně, obdržíte upozornění, že název je již používán.

Předpokládejme například následující situaci:
  1. Doménové struktuře Active Directory obsahuje následující dvě domény, CompanyA a CompanyB.
  2. WINS je nakonfigurován k replikaci mezi dvěma doménami.
  3. CompanyA nainstaluje server, nakonfiguruje server WINS používat a názvy serveru \\payroll.
  4. CompanyB nainstaluje server, nakonfiguruje server používat službu WINS a pokouší se název serveru \\payroll.
V tomto scénáři server v doméně se pokusí registrovat sebe sama s WINS a WINS CompanyB zjistí, že název NetBIOS je již používán. WINS server bude Ujistěte se, že počítače v doméně CompanyA, nejdříve zaregistrován název NetBIOS \\payroll je stále k dispozici a stále pomocí názvu. WINS server potom upozorní server v doméně CompanyB, název již existuje v síti a přijata zpráva upozornění podle osoby instalací serveru. Server v doméně CompanyB, je nutné použít jiný název NetBIOS.

Ačkoli bude možné konfigurovat samostatné infrastrukturu služby WINS, který není replikovat mezi doménami v každé doméně, překlad názvů NetBIOS budou pravděpodobně vyžadovány mezi dvěma doménami. To platí také v případě domén obsahovat počítačů se systémem verze operačního systému starší než Windows 2000. Počítače se systémem Windows 2000 v doménové struktuře Active Directory použijte službu DNS pro překlad názvů, ale verze systému windows starší, Windows 2000 může vyžadovat WINS pro překlad názvů mezi dvěma doménami. V tomto scénáři je vhodné implementovat pojmenování strategie konvence, která zabraňuje duplicitní názvy.

Vlastnosti

ID článku: 927070 - Poslední aktualizace: 27. listopadu 2006 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
Klíčová slova: 
kbmt kbtshoot kbexpertiseinter kbinfo KB927070 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:927070

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com