Fince veya Norveççe karakterler içeren girişlerin listesini Microsoft Dynamics CRM 3. 0'da beklendiği gibi sıralanmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 927206 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Fince sürümü veya Norveççe sürümü Microsoft Dynamics CRM 3. 0'ı yükleyin ve Fince veya Norveççe karakterler içeren girişlerin listesini sıralamak sonra girdiler listesi beklendiği gibi sıralanmıyor. Fince veya Norveççe karakterler, D, ä, Ö, ö, Å ve å içerir.

Neden

Microsoft Dynamics CRM veritabanı harmanlama Latin1_General_CI_AS için ayarlanırsa bu sorun oluşabilir.

Not Aşağıdaki alfabe düzenlerinden birini belirlemek için Microsoft Dynamics CRM veritabanı harmanlama beklediğiniz:
  • Microsoft Dynamics CRM 3. 0'ın Fince sürümü için Microsoft Dynamics CRM veritabanının Finnish_Swedish_CI_AI için ayarlanacak harmanlama bekler.
  • Microsoft Dynamics CRM 3. 0'ın Norveççe sürümü için Microsoft Dynamics CRM veritabanının Danish_Norwegian_CI_AS için ayarlanacak harmanlama bekler.

Çözüm

Bu sorun, Microsoft Dynamics CRM 3.0 Güncelleştirme Paketi 2'de giderilmiştir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
927751Microsoft Dynamics CRM 3.0 için Güncelleştirme Toplaması 2 kullanılabilir

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Microsoft Dynamics CRM veritabanında Microsoft SQL Server'da Latin1_General_CI_AS harmanlama gibi aktarmaya:
  • Microsoft Dynamics CRM 3. 0'ın Fince sürümü için Microsoft SQL Server'da Finnish_Swedish_CI_AI harmanlama Microsoft Dynamics CRM veritabanına aktarın.
  • Microsoft Dynamics CRM 3. 0'ın Norveççe sürümü için Microsoft SQL Server'da Danish_Norwegian_CI_AS harmanlama Microsoft Dynamics CRM veritabanına aktarın.
Nasıl yapılır: SQL Server'daki başka bir alfabe düzeni için Microsoft SQL Server'da bir harmanlama veritabanı aktarma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
325335Bir veritabanı başka bir harmanlama SQL Server'da bir harmanlama transfer etmek için

Özellikler

Makale numarası: 927206 - Last Review: 15 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft CRM 3.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsorting kbtshoot kbmbsmigrate kbprb KB927206 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:927206

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com