Käivitusprobleemide tõrkeotsingu taastekeskkonna (Windows RE) kasutamisel esmalt Käivitustaaste suvandit dialoogiboksis Süsteemitaaste suvandid . Kui see probleemi ei lahenda või kui teil on tõrkeotsingu käsitsi täiendavaid kasutada tööriista Bootrec.exe. Selles artiklis kirjeldatakse, kuidas kasutada tööriista Bootrec.exe Windows RE kohta operatsioonisüsteemis Windows Vista või Windows 7 järgmiste üksuste tõrkeotsinguks ja parandamiseks:
 • Ülembuudikirje (MBR)
 • Buutsektor
 • Algkäivituse konfiguratsiooniandmete (BCD) pood
Võite kasutada ka tööriista Bootrec.exe tõrkeotsing on Windowsi buutimiskonfiguratsiooni andmete faili puudub vajalik teave tõrge.

Kuidas käivitada tööriista Bootrec.exe

Tööriista Bootrec.exe käitamiseks peate esmalt käivitama Windows RE:
 1. Sisestage Windows Vista või Windows 7 media DVD-draivi ning seejärel käivitage arvuti.
 2. Kui teilt küsitakse, vajutage suvalist klahvi.
 3. Valige keel, kellaaeg, valuuta, klaviatuuri või muu sisestusmeetod ja klõpsake siis nuppu edasi.
 4. Klõpsake Arvuti parandamine.
 5. Valige operatsioonisüsteem, mida soovite parandada, ja klõpsake nuppu edasi.
 6. Klõpsake dialoogiboksis Süsteemitaaste suvandidKäsuviip.
 7. Tüüp Bootrec.exe, ja seejärel vajutage Sisestage.
Ahenda see piltLaienda see pilt
Märkus Arvuti käivitamiseks Windows Vista või Windows 7 DVD peab arvuti olema konfigureeritud käivituma DVD-draivi. Selle kohta teabe saamiseks lugege arvuti dokumentatsiooni või pöörduge arvuti tootja poole.

Bootrec.exe suvandid

Tööriist Bootrec.exe toetab järgmisi suvandeid. Kasutage oma olukorra jaoks sobiv suvand.

/ FixMbr

See kirjutab Windows 7 või Windows Vista ühilduva MBR-i sektsiooni. Ei kirjuta olemasoleva sektsiooni tabel. Kasutage seda suvandit, kui peate lahendama MBR rikked või kui peate eemaldama ebastandardseks kood MBR-ist.

/ FixBoot

See suvand kirjutab süsteemisektsiooni uue buutsektori buutsektor, mis ühildub operatsioonisüsteemiga Windows Vista või Windows 7 abil. Kasutage seda suvandit, kui üks järgmistest tingimustest on täidetud:
 • Alglaadimissektori asendati ebastandardseks Windows Vista või Windows 7 buutsektor.
 • Algkäivitussektor on kahjustatud.
 • Varasem Windowsi operatsioonisüsteem on installitud pärast Windows Vista või Windows 7 installiti. Sellisel juhul arvuti käivitub, kasutades Windows NT laadurit (NTLDR) asemel Windowsi buutimishaldusprogramm (Bootmgr.exe).

/ ScanOs

See suvand otsib kõikidelt ketastelt operatsioonisüsteemiga Windows Vista või Windows 7 ühilduvaid installe. Samuti kuvatakse kanded, mis pole parajasti BCD salve. Kasutage seda suvandit, kui on Windows Vista või Windows 7 installi, mida Algkäivitushalduri menüü ei Loetle.

/ RebuildBcd

See suvand otsib kõikidelt ketastelt operatsioonisüsteemiga Windows Vista või Windows 7 ühilduvaid installe. Lisaks võimaldab teil valida installe, mida soovite BCD salve lisada. Kasutage seda suvandit, kui peate BCD salve täielikult uuesti koostama.

Ahenda see piltLaienda see pilt
MärkusKasutada tööriista Bootrec.exe tõrkeotsing "Bootmgr Is Missing" tõrge. Kui BCD salve uuesti koostamine ei lahenda Käivitusprobleemi, saate eksportida ja kustutada BCD salve ja seejärel selle suvandi uuesti käivitada. Seda tehes tagate, et BCD salve täielikult koostatakse.

Selleks tippige Windows RE käsuviibale järgmised käsud:
 • Bcdedit /export C:\BCD_Backup
 • c:
 • CD boot
 • attrib bcd -s -h - r
 • REN c:\boot\bcd bcd.old
 • Bootrec/rebuildbcd

Selle artikli kohta

Artikli ID: 927392
Viimane arvustus: 20. august 2014
Kehtib järgmise lõigu kohta:: Windows 7 Starter, Windows 7 Starter N, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium N, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional N, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise N, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate N, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Business, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Business 64-bit edition, Windows Vista Enterprise 64-bit edition, Windows Vista Home Premium 64-bit edition, Windows Vista Home Basic 64-bit edition, Windows Vista Ultimate 64-bit edition
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 927392
Kas soovite anda tagasisidet selle artikli kohta?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.