Recovery Environment (Windows RE) kasutamisel probleemide tõrkeotsingu käivitamisel esmalt proovida Käivituse parandamise tööriista variant Süsteemitaaste suvandid dialoogiboksis. Kui see ei lahenda või kui teil on käsitsi otsida täiendavaid probleeme kasutada tööriista Bootrec.exe. See artikkel räägib, kuidas kasutada tööriista Bootrec.exe Windowsi RE tõrkeotsing ja parandada Windows Vista või Windows 7 järgmistes punktides:
 • Ülembuudikirje (MBR)
 • Boot sektoris
 • Boot konfiguratsiooniandmetega (BCD) pood
Saate kasutada tööriista Bootrec.exe tõrkeotsing on Windowsi buutimiskonfiguratsiooni andmete faili pole nõutavat teavet tõrge.

Bootrec.exe tööriista käitamine

Tööriist Bootrec.exe käivitamiseks käivitate Windows RE:
 1. Pange Windows Vista või Windows 7 media DVD-draivi ja seejärel käivitage arvuti.
 2. Vajutage küsimisel.
 3. Vali keel, aeg, valuuta, klaviatuuri või sisendi abil ning seejärel nuppu edasi.
 4. Klõpsake nuppu Arvuti parandamine.
 5. Valige operatsioonisüsteem, mida soovite parandada ning klõpsake nuppu edasi.
 6. Dialoogiboksis Süsteemitaaste suvandid nuppu Käsuviip.
 7. Tüüp Bootrec.exe, ja seejärel vajutage Sisestage.
Ahenda see piltLaienda see pilt
Märkus Arvuti käivitamiseks Windows Vista või Windows 7 DVD arvutis konfigureeritud käivituma DVD-draivilt. Lisateabe saamiseks kuidas seda teha, vaadake arvuti dokumentatsiooni või pöörduge arvuti tootja poole.

Bootrec.exe Valikud

Tööriist Bootrec.exe toetab järgmisi suvandeid. Kasutage olukorrale lahendus.

/ FixMbr

See suvand kirjutab Windows 7 või Windows Vista ühilduv MBR süsteemi sektsiooni. Ei kirjuta olemasoleva sektsiooni tabel. Kasutage seda suvandit, kui tuleb lahendada MBR korruptsiooni küsimustes või peate eemaldama standardist kood MBR.

/ FixBoot

See suvand kirjutab uue buutsektor süsteemi sektsiooni buutsektor, mis ühildub operatsioonisüsteemiga Windows Vista või Windows 7 abil. Kasutage seda suvandit, kui üks järgmistest tingimustest on täidetud:
 • Alglaadimissektori asendati standardist Windows Vista või Windows 7 boot sektoris.
 • Rikutud buutsektor.
 • Windowsi varasem opsüsteem oli installitud pärast Windows Vista või Windows 7 installiti. Selles olukorras algab arvuti abil Windows NT Loader (NTLDR) asemel Windowsi buutimishaldusprogramm (Bootmgr.exe).

/ ScanOs

See suvand otsib kõigilt ketastelt käitised, mis ühilduvad Windows Vista või Windows 7. Samuti kuvatakse kanded, mis pole praegu BCD salve. Kasutage seda suvandit, kui Boot Manager käsk loend Windows Vista või Windows 7 käitistest.

/ RebuildBcd

See suvand otsib kõigilt ketastelt käitised, mis ühilduvad Windows Vista või Windows 7. Lisaks abil saate valida BCD salve lisada rajatised. Kasutage seda suvandit, kui tuleb taastada täielikult BCD salve.

Ahenda see piltLaienda see pilt
MärkusTööriista Bootrec.exe tõrkeotsing "Bootmgr Is Missing" tõrge. Kui BCD mälu uuesti käivitamisel probleemi ei lahenda, saate eksportida ja kustutada BCD salve ja käivitage seejärel selle suvandi uuesti. Seda tehes sa veenduge, et BCD salve täiesti ümberehitatud.

Selleks tippige järgmised käsud käsureale Windowsi RE:
 • Bcdediti /export C:\BCD_Backup
 • c:
 • CD boot
 • attrib bcd -s -h - r
 • REN c:\boot\bcd bcd.old
 • Bootrec / rebuildbcd

Selle artikli kohta

Artikli ID: 927392
Viimane arvustus: 11. märts 2014
Kehtib järgmise lõigu kohta:: Windows 7 Starter, Windows 7 Starter N, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium N, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional N, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise N, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate N, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Business, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Business 64-bit edition, Windows Vista Enterprise 64-bit edition, Windows Vista Home Premium 64-bit edition, Windows Vista Home Basic 64-bit edition, Windows Vista Ultimate 64-bit edition
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 927392
Kas soovite anda tagasisidet selle artikli kohta?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.