Windows Vista veya Windows XP'NIN fotoğraf özelliklerini düzenlerken bazı özel meta verisi artık dijital fotoğraf makinesi ile birlikte gelen yazılımı algılayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 927527 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows Vista veya Windows XP meta veri eklemek için bir fotoğraf özelliklerini düzenlerken, dijital fotoğraf makinesi ile gelen bir üçüncü taraf yazılım, artık dijital kamera, fotoğrafı otomatik olarak ekleyen özel bazı meta verileri algılayabilir. Bu meta verileri, kameranın üreticiye özgüdür.

Neden

Bazı kamera üreticileri görüntüyü bir EXIF Maker Not etiketi bulunduğundan bu sorun oluşur.

Pratik Çözüm

Maker Not etiketleri okuyan bir üçüncü taraf bir program kullanın ve etiketleri erişebildiğinizi önemlidir, Alma Sihirbazı fotoğraf fotoğraflar sabit diske yüklemek için kullanmayın. Ayrıca, Windows Fotoğraf Galerisi, <a2>Windows Live Fotoğraf Galerisi</a2> veya <a4>Windows Gezgini resmin özelliklerini düzenlemek için kullanmayın. Bu özellikler şunlardır:
 • TITLE
 • Konu
 • Derecelendirme
 • Etiketleri
 • Açıklamalar

Daha fazla bilgi

Özel kamera ayar bilgileri gibi standart EXIF belirtiminde içerdiği bilgi Maker Not etiketinde.

Neithere Windows Vista ve Windows XP, doğrudan Maker Not etiket bilgilerini okur. Veri yapısı Maker Not etiketi için özel ' dir. Maker Not etiketi için veri yapısı, üreticisi için farklıdır. Genellikle Maker Not etiket, resim akışı içindeki diğer verilere mutlak başvurular içerir.

Görüntüdeki meta veriler değiştiğinde, örneğin, ekleme anahtar sözcük veya resim yazıları, Maker Not etiket resim akışında konumlandırılarak. Geçmişte, zarar görmüş Maker Not etiketi bu neden olur. Ancak, the Windows görüntüleme bileşeni (Windows Vista veya Windows XP tarafından kullanılan WIC) Maker Not etiketi taşınmış olan bayt sayısını tutar. Windows Vista ve Windows XP, bu bilgileri genel mahsup etiket yazın. Genel mahsup etiketi okuyabilecek bir program Maker Not etiketi bilgilerin çoğunu kurtarabilirsiniz.

Microsoft, donanım geliştiricileri ve yazılım geliştiricilerin bu yeni özellik hakkında bilgilendirmek için şu an çalışıyor. Microsoft, donanım geliştiricileri ve yazılım geliştiricilerin kendi araçlarını güncelleştirmek için teşvik edin çalışıyor demektir. Programları, için uzaklığı ayarlamak için güncelleştirilmelidir. Bu nedenle, Maker Not etiketleri okuyun, varolan programlar, Windows Vista Fotoğraf Galerisi veya Windows Live Fotoğraf Galerisi tarafından düzenlenmekte olan dosyaları Maker Not etiket bilgileri okunamıyor.

Dijital kamera yazılımı hakkında daha fazla bilgi için dijital fotoğraf makinesi üreticisine başvurun.

Daha fazla bilgi için yazılım geliştiricilerine

Maker Not etiketi, Windows Vista veya Windows XP tarafından yerleri, EXIF Maker Not etiketi (37500) otomatik olarak yeni konuma başvuracak biçimde güncelleştirildi. Ayrıca, Windows Vista ve Windows XP konumu eski ve yeni konumu arasındaki uzaklık EXIF OffsetSchema etiketinde (59933) kaydı. Maker Not etiketi göreceli başvurular içeriyorsa, geliştiricinin değeri doğru bilgileri bulmak için özgün başvuruları OffsetSchema etiketinde ekleyebilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 927527 - Last Review: 10 Temmuz 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Microsoft Windows XP Service Pack 2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbwinliveportal kbcamera kbtshoot kbprb KB927527 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:927527

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com