Windows Vista'yı yüklemeye çalışırken Yükseltme seçeneğini belirleyemiyorsunuz ve bilgisayarınızda yüklü olan donanıma özgü bir hata iletisi alıyorsunuz (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 927688 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir bilgisayarda Windows Vista'yı yüklemeye çalıştığınızda yükseltme seçeneği kullanılamaz. Ayrıca, bilgisayar donanımı için özel olduğunu belirten bir ileti alabilirsiniz.

Neden

Bilgisayara bağlı olan bir veya daha çok parçadan oluşuyor donanımın Windows Vista ile uyumsuz olduğunda bu sorun oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Windows Vista'nın bir yükleme sürüyor, geçerli Windows Vista yüklemesi iptal edin.
 2. Windows Vista çalıştıran bir bilgisayarda başarıyla birçok uygulama ve aygıt çalışır; ancak, eski donanım ve yazılım uyumluluğu sorunları olabilir. Belirli bir uygulama veya aygıt hakkında endişeleriniz varsa, yükseltmeden önce bu ürünle ilgili özel uyumluluk bilgileri için bkz: Windows Vista Compatibility Center ziyaret edin. Bazı yazılım uygulamaları için güncelleştirmeleri Windows Vista uyumlu yapmak için bu uygulamalar için uygulama üreticisi başvurun gerekebilir.
 3. Yükseltme veya herhangi bir uyumsuz donanım Windows Vista uyumluluk merkezi veya BRI üreticisi tarafından belirtildiği şekilde değiştirin.
 4. Isteğe bağlı olan tüm aygıtları sökün. Windows Vista yüklendikten sonra bu aygıtları birer birer takın.
 5. Windows Vista yüklemesini başlatın.

Daha fazla bilgi

Windows Vista'da donanım uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
919183Windows Vista sistem gereksinimleri

Özellikler

Makale numarası: 927688 - Last Review: 15 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Starter
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Business 64-bit edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbupgrade kbprb KB927688 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:927688

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com