Ana bilgisayar üstbilgisi sitesini HTTP ve HTTPS kullanıldığında Windows SharePoint Services 3.0 site aranamıyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 927919 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Yeni bir uygulama, Microsoft Windows SharePoint Services 3. 0'daki oluşturun. Sonra Stsadm.exe komut satırı aracını kullanarak yeni bir site koleksiyonunu oluşturun. Örneğin, komut isteminde aşağıdaki komutu çalıştırın:
stsadm -o createsite - url http://HostHeaderSiteURL - ownerlogin domain/username - hhurl http://URLOfWebApplication
Yeni Web Sitesi Özellikleri iletişim kutusu Microsoft ınternet ınformation Services (IIS), bir sertifika alın. Ayrıca, site, HTTP ve HTTPS kullanmasını sağlar.

Https:// URL Web sitesinde bir arama gerçekleştirmeye çalıştığınızda bu senaryoya göre arama sonucu döndürülür.

Neden

Bu sorun, hem HTTP hem de HTTPS için aynı ana bilgisayar üstbilgisi site kullandıysanız oluşur. HTTP ve HTTPS aynı site koleksiyonunda sahip olamaz ve sonra da arama sonuçları, her iki iletişim kuralları üzerinden geri dönmek için gerçekleştirin. Ana bilgisayar adlı site koleksiyonu, HTTP üzerinden aranabilir olmasını istiyorsanız, ana bilgisayar adlı koleksiyon HTTP Web uygulamasında yerleştirin. Ana bilgisayar adlı site koleksiyonu HTTPS üzerinden aranabilir olmasını istiyorsanız, ana bilgisayar adlı site koleksiyonu HTTPS Web uygulamasında yerleştirin.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, ayrı Web uygulamaları oluşturun. HTTP kullanan bir Web uygulaması oluşturmak ve HTTPS kullanan bir Web uygulaması oluşturun. Sonra <a1>Genişlet</a1> varolan bir Web uygulamasını kullanarak HTTP kullanan bir Web uygulamasını HTTPS kullanan bir Web uygulamasını eşleyin. Ayrı Web uygulamalarının oluşturduktan sonra site koleksiyonunun yeni Web uygulamaları ile ilişkilendirmeniz gerekir. Aşağıdaki adımlarda, HTTP kullanan bir Web uygulaması zaten oluşturulmuş varsayalım.

HTTPS sitesine yeni bir Web uygulaması oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Windows SharePoint Services 3. 0'ın çalıştığı bilgisayarda oturum açmak için yönetici izinleri olan bir hesap kullanın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra SharePoint 3.0 Yönetim Merkezi'ni tıklatın.
 3. Yönetim Merkezi sayfasında Uygulama yönetimi ' ni tıklatın.
 4. Uygulama yönetimi sayfasında, oluşturma veya genişletme Web uygulaması'nı tıklatın ve sonra <a1>Genişlet</a1> varolan bir Web uygulaması) tıklatın.
 5. Uzatma Web uygulamasını üzerinde başka bir IIS Web sitesi sayfasında, 443 numaralıbağlantı noktası kutusuna.
 6. Yeni Web uygulaması için bir ana bilgisayar adını yazın.
 7. Altında Kullan Güvenli Yuva Katmanı (SSL), Evet ' i tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
Yeni bir HTTPS Web uygulaması oluşturduktan sonra yeni bir Web uygulamasını site koleksiyonunun ilişkilendirmeniz gerekir. Sonra ana bilgisayar üstbilgi bilgileri ekleyin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, cmd yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Komut isteminde, aşağıdaki dizine değiştirin:
  Sunucu extensions\12\BIN \Program Files\Common Files\Microsoft Shared\web
 3. Komut isteminde aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  stsadm.exe -o createsite - url https:// HostHeaderSiteURL - ownerlogin etkialanı\kullanıcıadı - hhurl https:// URLOfWebApplication
  Not Bu komutta, -url parameter ana bilgisayar üstbilgisi tabanlı site koleksiyonu için URL. Değeri -hhurl parameter web uygulamasının URL'sidir.

Özellikler

Makale numarası: 927919 - Last Review: 24 Temmuz 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbexpertiseinter kbprb KB927919 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:927919

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com