Windows Vista için kurtarma parolalarını görüntülemek için BitLocker kurtarma parolası görüntüleyiciyi Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları aracı için nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 928202 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Herhangi bir hizmet paketi yüklü olmayan Windows Vista Destek 13 Nisan 2010 üzerinde sona erdi. Windows için güvenlik güncelleştirmelerini almaya devam etmek için <a0></a0>, Windows Vista Service Pack 2 (SP2) çalıştıran emin olun. Daha fazla bilgi için bu Microsoft web sayfasına bakın: Support is ending for some versions of Windows

Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makalede, BitLocker kurtarma parolası görüntüleyiciyi Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları aracını kullanmayı açıklamaktadır. BitLocker Sürücü Şifrelemesi özelliğini aşağıdaki sürümleri Windows Vista ile gelen bir veri koruma özelliğidir:
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Enterprise
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
NotBu makalede, ayrıca XP tabanlı bilgisayarlar için BitLocker kurtarma parolası görüntüleyicinin isteğe bağlı kullanılması hakkında bilgi sağlar.
BitLocker Sürücü Şifrelemesi kurtarma parolalarını Windows Vista tabanlı bilgisayarlar için Active Directory etki alanı Hizmetleri'nde (AD DS) yerini bulmaya yardımcı olmak için bu aracı kullanabilirsiniz. Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları Microsoft Yönetim Konsolu'nu (MMC) ek bileşeni, Uzak Sunucu Yöneticisi araçları (RSAT) aracılığıyla yüklenmesi gerekir.

RSAT araçlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
941314Windows Vista için Microsoft Uzak sunucu yönetim araçları
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
NotBitLocker Sürücü Şifrelemesi parolaları almak için bu aracı kullanmak için yeterli haklara sahip bir hesabı kullanmanız gerekir. Etki alanı yöneticisi olmanız gerekir veya bir etki alanı yöneticisi tarafından yeterli haklara sahip olmalısınız.

BitLocker Onarım Aracı nasıl elde edilir

Windows Vista ve Windows Server 2008'in x 86 tabanlı sistemleri (KB928202)

X 86 tabanlı sistemler için Windows Vista Enterprise veya Windows Server 2008 için kullanıyorsanız, bu aracı edinmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=16088271-f95d-4c5c-9ea9-03746c96ffff

Windows Vista ve Windows Server 2008'in x 64 tabanlı sistemler (KB928202)

X 64 tabanlı sistemler için Windows Vista veya Windows Server 2008 için kullanıyorsanız, bu aracı edinmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=80749FCA-E3C4-4FEE-BB09-90E714FA6B4C&displaylang=en

GENEL BAKIŞ

BitLocker kurtarma parolası görüntüleyiciyi bulma ve AD DS'DE depolanan bir BitLocker kurtarma parolalarını görüntüleme sağlar. Bu araç, BitLocker kullanılarak şifrelenmiş bir birimde depolanan verileri kurtarmanıza yardımcı olması için kullanabilirsiniz. BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı, Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları MMC ek bileşeni için bir uzantısıdır. Bu aracı yükledikten sonra ilgili BitLocker kurtarma parolalarını görüntülemek için bir bilgisayar nesnesinin Özellikler iletişim kutusunu sınayabilirsiniz. Ayrıca, bir etki alanı kapsayıcısını sağ tıklatın ve sonra da tüm etki alanlarında Active Directory ormanı (birden çok etki alanları) arasında bir BitLocker kurtarma parolası için arama.

BitLocker kurtarma parolalarını görüntülemek için BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracını kullanmadan önce aşağıdaki koşulların doğru olması gerekir:
 • Etki alanı, BitLocker kurtarma bilgileri depolamak için yapılandırılmalıdır.
 • Windows Vista tabanlı bilgisayarlar, etki alanına katılması gerekir.
 • BitLocker Sürücü Şifrelemesi Windows Vista tabanlı bilgisayarlarda etkinleştirilmiş gerekir.
BitLocker'ı yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/en-US/Help/86136f63-2f2f-40ad-a0d1-8293f4dbfc951033.mspx

http://technet2.microsoft.com/WindowsVista/en/library/c61f2a12-8ae6-4957-b031-97b4d762cf311033.mspx
Ayrıca, bir şifreli birimin kilidini açmak için BitLocker kurtarma parolalarının nasıl anlamanız önerilir. BitLocker'ı kullanma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/windowsvista/aa906017.aspx

BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı nasıl elde edilir

Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise, Service Pack 1 ve Windows Server 2008, BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı nasıl elde edilir

Windows Vista Enterprise veya Windows Server 2008 kullanıyorsanız, bu aracı edinmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=2786FDE9-5986-4ED6-8FE4-F88E2492A5BD&displaylang=en

Windows Vista için BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracını edinme

BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı, Windows XP tabanlı bir bilgisayara yüklemek için <a0></a0>, ilk olarak Windows Server 2003 Yönetimsel Araçlar'ın en son sürümünü yüklemelisiniz. Bu programı edinmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=E487F885-F0C7-436A-A392-25793A25BAD7&displaylang=en

BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi araç yükleme hakları

BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı başarıyla yüklemek için <a0></a0>, yükleme programı, Active Directory'nin yapılandırma veritabanı güncelleştirmelisiniz.
Bu iki öznitelik zaten mevcut değilse, yükleme programı, aşağıdaki iki özniteliği AD DS'YE ekler.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Nesne türüNesne değeri
NesneCN = bilgisayar görüntüle
KapsayıcıCN LanguageID, CN = DisplaySpecifier, CN = Configuration, DC = example, DC = com =
Öznitelik adıadminPropertyPages
Öznitelik değeriPassword Viewer's GUID
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Nesne türüNesne değeri
NesneCN = domainDNS görüntüle
KapsayıcıCN LanguageID, CN = DisplaySpecifier, CN = Configuration, DC = example, DC = com =
Öznitelik adıadminContextMenu
Öznitelik değeriPassword Viewer's GUID
Not Bu tablolar, aşağıdaki değerleri kullanın:
 • Password Viewer's GUID2FB1B669-59EA-4F64-B728-05309F2C11C8 olur.
 • LanguageIDingilizce için 409. Yükleme programı, tüm dil kimliği, BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı altındaki tüm diller için güncelleştirir.
AD DS'ye bu değişiklikleri, ormandaki her etki alanı etkiler. Active Directory'nin yapılandırma veritabanını değiştirmek için Kuruluş yönetici hakları olması gerekir. Bir ormanda BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracını yükledikten sonra ancak yalnızca BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracın daha yeni yüklemeler için Active Directory'nin yapılandırma veritabanına okuma izinlerine sahip olmanız gerekir. Varsayılan olarak, tüm etki alanı kullanıcıları Active Directory'nin yapılandırma veritabanı için okuma izni vardır.

Özetlemek için <a0></a0>, BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracını yüklemek için aşağıdaki haklara sahip olmalısınız:
 • BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı ilk kez yüklerken, Kuruluş Yöneticisi haklarınızın olması gerekir. Bu hakları Active Directory'nin yapılandırma veritabanı değiştirmenize olanak sağlar.
 • Sonraki BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı yüklediğinizde, BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı yüklemek istediğiniz bilgisayarda yerel yönetici hakları ile birlikte bir etki alanı kullanıcı hakları olması gerekir.

Kayıt defteri Bilgileri


Bu araç etki alanında ilk kez çalıştırılmadan önce aşağıdaki komutu bir Kuruluş Yöneticisi Windows sistem klasörünüzden Setup.exe'yi çalıştırın:
<a1>Regsvr32.exe</a1> BdeAducExt.dll
Araç daha sonra etki alanında kullandığınızda, Regsvr32.exe çalıştırmanız gerekmez.

Yükleme sorun giderme bilgileri

Yükleme hakkı, Windows XP ve Windows Vista için aynıdır. Yükleme, BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı yüklediğinizde alabileceğiniz hata iletilerinde sorun gidermek için aşağıdaki bilgileri kullanın:

Hata iletisi 1
Bu komutu işlemek yeterli depolama kullanılabilir.
Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracını Windows XP sürümü yüklediyseniz, bu hata iletisini alırsınız. Windows Vista tabanlı bilgisayarlarda, aracın Windows Vista tabanlı sürümünü yüklemelisiniz.

Hata iletisi 2
Windows XP'yi güncelleştirme izniniz yok. Lütfen sistem yöneticinize başvurun.
BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı, Windows XP tabanlı bir bilgisayara yüklemek için yeterli haklarınız varsa, bu hata iletisini alırsınız. Bu aracı yüklemek için yerel yönetici hakları olması gerekir.

Hata iletisi 3
Etki alanı denetleyicisine bağlanamıyor. Bir ağ bağlantısı olan bir etki alanı kullanıcısı olarak oturum açmanız gerekir.
Aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda bu hata iletisini alırsınız:
 • Bilgisayar ağa bağlı değilse veya bilgisayar etki alanı ile iletişim kuramıyor.
 • Bilgisayarı bir etki alanı kullanıcısı olarak oturum açmamışsınız demektir.
Hata iletisi 4
Bu yükleme gerçekleştirmek için izinleriniz yeterli değil. Kuruluş yönetici hakları gereklidir.
Bir ormanda ilk BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı örneği'ni yüklemeye çalıştığınızda bu hata iletisini alabilirsiniz. Bu aracı ilk yüklemesi, okuma gerekir ve Bilgisayar ekran yazma izinleri, nesne ve AD DS'DE domainDNS ekran için nesne. Ayrıca, Active Directory'nin yapılandırma veritabanında bu nesnelerin üst kapsayıcılardaki okuma ve yazma izinleri olmalıdır. Varsayılan değer olarak, Enterprise Administrators grubunun bir üyesi okuma ve bu nesne için Yazma izinlerini.

Hata iletisi 5
Yükleme başarısız oldu, hata kodu: 0x8007200A
Bir etki alanında BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracının ikinci veya daha yeni bir yükleme gerçekleştirmeye çalıştığında bu hata iletisini alabilirsiniz. Bu aracı ikinci veya daha yeni bir yüklemesini gerçekleştirmek için en az olmalıdır domainDNS ekran nesne AD DS'de Bilgisayar görüntüleme nesnesine ve izinleri okuma. Ayrıca, en az olması gerekir Active Directory'nin yapılandırma veritabanında bu nesnelerin üst kapsayıcılardaki izinleri okuma.

BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı kaldırmak için

BitLocker kurtarma aracı kaldırmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, appwiz.cpl yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Program Ekle veya Kaldır iletişim kutusunda güncelleştirmeleri göster onay kutusunu seçmek için tıklatın.
 3. Şu anda yüklü programlar listesinde, BitLocker kurtarma parolası Viewer (Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları) tıklatın ve sonra da <a2>Kaldır</a2>'ı tıklatın.
 4. Bu güncelleştirmeyi kaldırmak için diğer programlar düzgün çalışmayabilir bildiren bir ileti alırsanız, bu güncelleştirmenin kaldırılmasını onaylamak için Evet ' i tıklatın.

  Not BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi araç kaldırılması diğer programların doğru çalışmasını önlemez.
 5. BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı kaldırmak için sihirbazdaki kalan adımları izleyin.

Kullanım bilgileri

BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı, Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları MMC ek bileşenini genişletir. Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nı başlatmak için Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, dsa.msc yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

Aşağıdaki bilgiler, BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracının nasıl kullanılacağı açıklanır.

Bir bilgisayar için kurtarma parolalarını görüntülemek için

 1. Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları, bulun ve sonra da bilgisayarın bulunduğu kapsayıcıyı tıklatın. Örneğin, bilgisayar kapsayıcısını tıklatın.

  Bilgisayar hesabı bulma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://www.microsoft.com/technet/scriptcenter/scripts/ds/local/users/default.mspx
  Kaydedilmiş bir sorgu oluşturma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc757566.aspx
 2. Bilgisayar nesnesini sağ tıklatın ve sonra da Özellikler ' i tıklatın.
 3. ComputerName, Özellikler iletişim kutusunda, belirli bir bilgisayarla ilişkili olan BitLocker kurtarma parolalarını görüntülemek için BitLocker kurtarma sekmesini tıklatın.

Bir bilgisayar için kurtarma parolalarını kopyalamak için

 1. BitLocker kurtarma parolalarını görüntülemek için "bilgisayar için kurtarma parolalarını görüntülemek için <a0></a0>" bölümündeki adımları izleyin.
 2. ComputerName, Özellikler iletişim kutusunda, BitLocker kurtarma sekmesinde, kopyalamak istediğiniz BitLocker kurtarma parolası'nı sağ tıklatın ve Kopya Ayrıntılar ' ı tıklatın.
 3. Kopyalanan metni bir <a0>Hedef</a0> konuma yapıştırın.

Kurtarma parolası bulmak için

 1. Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları, etki alanı kapsayıcısını sağ tıklatın ve sonra BitLocker kurtarma parolası Bul'ı tıklatın.
 2. BitLocker kurtarma parolası Bul iletişim kutusunda Kurtarma parolasının ilk sekiz karakterini yazın parola KIMLIĞI (ilk 8 karakter) kutusunu ve sonra Ara ' yı tıklatın.
Bu resmi kapatBu resmi aç
Image of the "Find BitLocker Recovery Password" command in Active Directory Users and Computers

BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı hakkında sık sorulan sorular

S1: BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi araç bir şifreli birimin kilidini nasıl yardımcı olur?

A1: BitLocker kurtarma ekrana bilgisayarı başlattığınızda, Windows Vista, sürücü etiketi ve bir parola KIMLIğI verir BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracı ile birlikte bu bilgiler, AD DS'DE depolanan eşleşen BitLocker Kurtarma parolasının yerini belirlemek için kullanabilirsiniz.

S2: anybody kurtarma parolalarını bulmak için BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracını kullanabilirsiniz?

A2: Hayır. Kurtarma parolalarını görüntülemek için <a0></a0>, etki alanı yöneticisi olmanız veya etki alanı yöneticisi tarafından yetkilendirilen izinlerinin atanmış olması gerekir.

Bu kullanıcı, yeterli haklara sahip bir kullanıcı, BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi araç yüklerse, herhangi bir bilgisayarda Kurtarma parolaları bulunamıyor. Ayrıca, ormandaki tüm etki alanları arasında kurtarma parolalarını aramak için BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracını kullanırsanız, sonuç yalnızca yeterli haklara sahip etki alanlarından döndürülür.

Not BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi araç hiçbir hangi kurtarma parolalarını belirli bir bilgisayar için kayıtlı bir durum ve belirli bir bilgisayar için kurtarma parolasını görüntülemek için yeterli hakları olmayan bir durumda arasında ayrım yapamaz.

Q3: varsa ne depolanmış bir kurtarma parolası bilgisayarın ComputerName özellikleri" iletişim kutusunda "BitLocker Kurtarma" sekmesinde görünmüyor?

A3: Bu bilgisayar için <a1>ComputerName özellikleri</a1> iletişim kutusunun <a1>BitLocker kurtarma</a1> sekmesinde, genellikle belirli bir bilgisayar için BitLocker kurtarma parolalarını görüntülenir. Ancak, bilgisayar yeniden adlandırılırsa, doğru bilgisayarı bulamıyor olabilir. Sürücü etiketi bilgileri, hala özgün bilgisayar adını içeren olmasıdır. Bu durumda, Kurtarma parolasını aramak için parola KIMLIK bilgileri kullanmanız gerekir.

S4: neden KODU için bir kurtarma parolası konumunu aramak için kullanılan parolayı ilk sekiz karakterini olan?

A4: Bu, arama işlemi doğruluğunu ödün vermeden, Kurtarma parolalarını arama basitleştirmek Yardım Masası çalışanlarına yardımcı olması amaçlanmaktadır tasarım bir karardır. Sınamalar oluşturan rasgele bir milyon parola kimlik genellikle parola kimliğinin ilk sekiz karakterini yalnızca 100 çoğaltmaları veriyor. Arama etki alanındaki bir milyon kurtarma parolalarını olsa bile, bu nedenle, bir tek bir arama işlemi tarafından iki kurtarma parolalarını döndürdü düşüktür. Ayrıca, aynı arama ikiden fazla kurtarma parolalarını döndürdü daha düşüktür.

Not Aramayı gerçekleştirmek için kullanılan tüm parola KIMLIK eşleştiğini emin olmak için döndürülen Kurtarma parolasının inceleyin öneririz. Bu benzersiz bir kurtarma parolası elde doğrulanmasıdır.

S5: nasıl kadar bir kurtarma parolası, tüm etki alanlarında aramak için sürüyor?

A5: Genellikle birkaç saniye için bir parola KIMLIK, bir ormandaki tüm etki alanlarında arama yapmak için en fazla alır. Ancak, aşağıdaki koşullar doğruysa, düşürülmüş performans karşılaşabilirsiniz:
 • Genel katalog sunucusu, bir etki alanına bir kurtarma parolası bulur.
 • Genel katalog sunucusu, o belirli etki alanına bağlanamıyor.
S6: nasıl ı BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi Aracı'nı kullanırken karşılaşabileceğiniz ı sorunlarını giderme?

A6: BitLocker kurtarma parolası Görüntüleyicisi aracını kullandığınızda karşılaşabileceğiniz sorunları gidermenize yardımcı olması için aşağıdaki bilgileri kullanın:
 • Bir bulmak beklediğiniz bir kurtarma parolası bulamazsanız, Kurtarma parolalarını görüntülemek için yeterli hakkınız olduğunu doğrulayın.
 • Kurtarma parolası için arama yaptığınızda bir "Kurtarma parola bilgisini elde edemiyor" hata iletisi alırsanız, genel katalog sunucularına ve diğer etki alanı denetleyicilerine doğru kurabildiğinizi doğrulayın.

Özellikler

Makale numarası: 928202 - Last Review: 10 Mart 2010 Çarşamba - Gözden geçirme: 10.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbinfo KB928202 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:928202

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com