Düzeltme:, Makroyu Visual Studio 2005'te çalıştırılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 928209 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Güncelleştirilmiş sürümü Microsoft .NET Framework 2.0 yüklü olduğu bir sistemde Microsoft Visual Studio 2005 kullanıyorsanız, makroyu Visual Studio makrolar ıDE'DE çalıştıramazsınız. Bu sorun oluştuğunda, bir hata iletisi alırsınız ve makro çalışmaz.

Neden

Sorun ortak dil çalışma zamanı (CLR) bileşenlerini yeni bir tasarım değişikliği için .NET Framework 2.0 neden olur. Bu değişiklik, for Microsoft Visual Studio'nun Tasarım Zamanı Altyapısı için uyumluluk sorunlarına neden olabilir. Visual Studio 2005, makro özellikleri için for Visual Studio'nun Tasarım Zamanı Altyapısı kullanır. Bu uyumluluk sorunları, makro kodu başarıyla derlenmekte veya başarıyla yüklenmesini engelleyebilir. Bu nedenle, makro çalışmaz.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Visual Studio 2005 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
929697En son Visual Studio 2005 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, düzeltmenin yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki Visual Studio 2005 hizmet paketini beklemenizi öneririz.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Durum

Microsoft bu durumun, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Visual Studio 2005 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Çalışma Zamanı Altyapısı uygulamalar için Visual Studio'da benzer bir sorun hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
928208Düzeltme: makrolar derlemeye veya makroları çalıştırmak için Visual Studio için Visual Basic çalışma zamanı uygulamaları kullanan özel uygulamaları olabilir
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 928209 - Last Review: 20 Nisan 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Studio 2005 Team Suite
 • Microsoft Visual Studio 2005 Team System Test Edition
 • Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for Database Professionals
 • Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for Software Architects
 • Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for Software Developers
 • Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for Software Testers
 • Microsoft Visual Studio 2005 Team Foundation Server
 • Microsoft Visual Studio 2005 Tools for the Microsoft Office System
 • Microsoft Visual Studio 2005 Standard Edition
 • Microsoft Visual Studio 2005 Professional
 • Microsoft Visual Studio 2005 Express Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbfix KB928209 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:928209

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com