DÜZELTME: Internet Explorer 6 çalışan bir bilgisayarda Windows Live kimliği kullanılan bir Web sitesinde oturum açmaya çalıştığınızda kullanıcı adı ve parolanın kimlik doğrulaması başarısız olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 928492 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Bilgisayarınızda, Microsoft Windows XP ve Microsoft Internet Explorer 6 çalışmaktadır. Bilgisayarda ayrıca, Win32 için Microsoft Internet Uzantıları'nı (Wininet.dll) kullanan Windows tabanlı bir uygulama çalışmaktadır. Bu uygulamaya örnek olarak Microsoft Office Outlook 2007 gösterilebilir. Bu bilgisayarda, Windows Live kimliği kullanan bir Web sitesinde oturum açmaya çalışırsınız. Bu senaryoda, kullanıcı adının ve parolanın kimlik doğrulaması başarısız olabilir veya Wininet.dll dosyasını barındıran işlem yanıt vermeyebilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Internet Explorer toplu güvenlik güncelleştirmesini yükleyin. En son Internet Explorer toplu güvenlik güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/current.aspx
Internet Explorer için toplu güvenlik güncelleştirmelerinin içerdiği düzeltmeleri uygulama hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
897225 Internet Explorer 6 için toplu güvenlik güncelleştirmelerinin içerdiği düzeltmeler nasıl yüklenir
Not Bu düzeltme, toplu güvenlik güncelleştirmesi 928090 ve Internet Explorer için sonraki toplu güvenlik güncelleştirmelerinde bulunur. Toplu güvenlik güncelleştirmesi 928090, güvenlik bülteni MS07-016'da açıklanır.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Karşıdan yüklenebilecek bir düzeltme varsa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme işlemleri gerekirse, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu dil için kullanılabilir bir düzeltme bulunmamasıdır.

Önkoşullar

Bu düzeltmeyi uygulayabilmeniz için ilk önce Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) yüklemelisiniz.

Yeniden başlatma bilgileri

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme değiştirme bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

Dosya bilgileri

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya öznitelikleri) sahiptir. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat öğesinde Saat Dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
File nameFile versionFile sizeDateTime
Wininet.dll6.0.2900.3038664,57620-Nov-200614:03

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
Güvenlik bülteni MS07-016 hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
928090 MS07-016: Internet Explorer için toplu güvenlik güncelleştirmesi

Özellikler

Makale numarası: 928492 - Last Review: 31 Aralık 2008 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Windows XP Home Edition
    • Microsoft Windows XP Professional Edition
    • Microsoft Windows XP Media Center Edition
    • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbie600sp2fix kbhotfixserver kbqfe kbfix kbbug kbpubtypekc KB928492

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com