Basit Ağ Yönetimi Protokolü (SNMP) yakalama, Windows XP SP2 çalıştıran bir bilgisayarda birden çok ağ bağlantısı yanlış aracısının IP adresini içerir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 928878 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Basit Ağ Yönetimi Protokolü (SNMP) yakalama Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) çalıştıran bir bilgisayarda birden çok ağ bağlantısı oluşturduğunuzda, SNMP tuzak yanlış aracısının IP adresini içerir.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmenin yüklenebilmesi için <a0></a0>, Windows XP SP2'yi olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Wsnmp32.dll5.1.2600.304442,49605 Ara 200608: 14X86

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, bilgisayardaki ağ bağdaştırıcısının bağlantı sırasını değiştirin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, ncpa.cpl yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Gelişmiş menüsünde Gelişmiş ayarlar ' ı tıklatın.
  3. Bağlantılar</a0> kutusunda, Yerel ağ bağlantısı tıklatın.
  4. Yerel ağ bağlantısı için bağlantılar kutusundaki sipariş bağlama ağ bağdaştırıcısını değiştirmek ve sonra Tamam ' ı tıklatın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

SNMP tuzak bilgisayardaki ağ bağdaştırıcısının bağlantı sırasını gösterilen her zaman ilk IP adresini kullanır. Örneğin, bilgisayar aşağıdaki bağ sırasını olduğunu varsayalım:
Yerel Ağ bağlantısı (172.30.136.231)
VLAN bağlantı (192.59.196.178)
Bu durumda, 172.30.136.231 SNMP tuzak kullanan Aracısı IP adresi.

Veya, bilgisayar aşağıdaki bağ sırasını olduğunu varsayalım:
VLAN bağlantı (192.59.196.178)
Yerel Ağ bağlantısı (172.30.136.231)
Bu durumda, 192.59.196.178 SNMP tuzak kullanan Aracısı IP adresi.Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 928878 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
  • Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2)
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinxpsp3fix kbwinxppresp3fix kbexpertiseadvanced kbfix kbbug kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc KB928878 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:928878

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com