Visual Studio 2005 Team Edition bağlı bir sunucu veritabanı uzmanları için başvuran bir nesnesi şema almaya çalıştığınızda aldığınız hata iletisi: "<a1>sunucu</a1> 'SunucuAdı' sysservers içinde bulunamadı. Sunucu için sysserv eklemek sp_addlinkedserver yürütme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 928964 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition bağlı bir sunucu veritabanı uzmanları için başvuran bir nesnesi şema almaya çalıştığınızda, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
<a1>Sunucu</a1> ' ServerName ' sysservers içinde bulunamadı. Sunucu için sysservers eklemek sp_addlinkedserver yürütün.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, tasarım veritabanında bağlantılı bir sunucu oluşturun. Microsoft SQL Server veritabanına proje tasarım zamanı doğrulama gerçekleştirmek için kullanılan yerel bir örneğini tasarım veritabanıdır. Bağlantılı bir sunucu oluşturmak için <a0></a0>, aşağıdaki komutu çalıştırın: <a1>
exec sp_addlinkedserver '<ServerName>', 'sql server'
Bu komutu çalıştırdıktan sonra bu hata iletisini alırsınız. Ancak, bağlantılı bir sunucu veritabanı uzmanları için Visual Studio 2005 Team Edition desteklenmediği için uyarı olarak kalır. Yine de, oluşturmak, doğrulamak ve projenin kalanı dağıtabilirsiniz.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 928964 - Last Review: 13 Aralık 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for Database Professionals
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbprb KB928964 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:928964

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com