Yan yana yükleme için bir 2007 Office paketinin deneme sürümü olmayan bir özgün yayın sürümünü yüklediğinizde beklenmedik biçimde Outlook'un önceki sürümü kaldırılıyor ve Outlook 2007 yükleniyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 929992 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Yan yana yükleme için, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen 2007 Microsoft Office paketlerinden birinin deneme sürümü olmayan bir özgün yayın sürümünü yüklersiniz. Office'in önceki bir sürümü zaten yüklüyse ve eski Office sürümünü koruma seçeneği işaretliyse, Microsoft Office Outlook'un önceki sürümü kaldırılır ve beklenmedik biçimde Microsoft Office Outlook 2007 yüklenir.

Bu davranış, Kurulum programında tüm eski sürümleri koruma seçeneği işaretli olsa da oluşur.

2007 Office paketinin deneme sürümünü yüklediğinizde oluşan benzer bir davranış hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
930559 Office'in önceki bir sürümü yüklüyse 2007 Office paketinin bir deneme sürümünü yüklediğinizde Outlook 2007 beklendiği gibi yüklenmiyor

Neden

Bu davranış, Outlook'un iki farklı sürümü aynı anda yüklü olamayacağı için oluşur.

Kurulum programında bir Office paketinin deneme sürümü olmayan bir özgün yayın sürümünü koruma seçeneğini işaretlerseniz, Office programlarının önceki sürümleri kaldırılmaz. Ancak, Outlook'un önceki sürümü kaldırılır. Outlook 2007 dışındaki 2007 Office programları, Office programlarının önceki sürümleriyle bir arada bulunacak biçimde yüklenir. Outlook'un iki farklı sürümü aynı anda yüklü olamayacağı için, Outlook'un önceki sürümü varsayılan olarak kaldırılır.

€”zm

Bu davranışı gidermek için, aşağıdaki yöntemlerden durumunuza uygun olanını kullanın.
 • Outlook'un önceki bir sürümünü kullanmaya devam etmek istiyorsanız ve 2007 Office paketinin deneme sürümü olmayan bir özgün yayın sürümünü henüz yüklemediyseniz şu adımları izleyin:
  1. 2007 Office paketinin Kurulum programını başlatın.
  2. Özelleştir'i tıklatın.
  3. Yükselt sekmesinde, Önceki tüm sürümleri koru'yu tıklatın.
  4. Yükleme Seçenekleri sekmesini tıklatın.
  5. Microsoft Office Outlook simgesini ve sonra da Kullanılamaz'ı tıklatın.
  6. Devam'ı tıklatın.
 • 2007 Office paketinin deneme sürümü olmayan bir özgün yayın sürümünü yükledikten sonra Outlook'un önceki bir sürümünü kullanmaya devam etmek istiyorsanız şu adımları izleyin:

  Not Bu adımlar, Outlook 2007'yi kaldırır ve Outlook'un önceki sürümünü yeniden yükler.
  1. Başlat'ı, Denetim Masası'nı ve sonra da Program Ekle veya Kaldır'ı tıklatın.
  2. Şu anda yüklü programlar listesinde, 2007 Office paketinin deneme sürümü olmayan bir özgün yayın sürümünü tıklatın ve sonra da Değiştir'i tıklatın.
  3. Özellik Ekle veya Kaldır'ı ve sonra Devam'ı tıklatın.
  4. Yükleme Seçenekleri sekmesinde, Microsoft Office Outlook simgesini ve sonra da Kullanılamaz'ı tıklatın.
  5. Devam'ı tıklatın.
  6. 2007 Office paketinin Kurulum programı başarıyla tamamlandıktan ve Outlook 2007 kaldırıldıktan sonra, Outlook'un önceki sürümünü yeniden yüklemek üzere aşağıdaki adımları izleyin:
   1. Başlat'ı, Denetim Masası'nı ve sonra da Program Ekle veya Kaldır'ı tıklatın.
   2. Şu anda yüklü programlar listesinde, Office'in önceki sürümünü tıklatarak seçin ve ardından Değiştir'i tıklatın.
   3. Özellik Ekle veya Kaldır'ı ve sonra İleri'yi tıklatın.
   4. Outlook onay kutusunu tıklatarak seçin ve Güncelleştir'i tıklatın.
  7. Office'in önceki sürümünün Kurulum programı başarıyla tamamlandıktan ve Outlook'un önceki sürümü yeniden yüklendikten sonra, 2007 Office paketinin deneme sürümü olmayan bir özgün yayın sürümünü onarmak üzere şu adımları izleyin:
   1. Başlat'ı, Denetim Masası'nı ve sonra da Program Ekle veya Kaldır'ı tıklatın.
   2. Şu anda yüklü programlar listesinde, 2007 Office paketinin deneme sürümü olmayan bir özgün yayın sürümünü tıklatarak seçin ve sonra da Değiştir'i tıklatın.
   3. Onar'ı ve sonra da Devam Et'i tıklatın.

Durum

Bu davranış tasarım gereğidir.

Daha fazla bilgi

Bir 2007 Office paketine yükseltirken tüm önceki sürümleri koruma seçeneğini belirlerseniz, Kurulum programının Yükselt sekmesinde aşağıdaki iletiyi görebilirsiniz:
Microsoft Office Outlook 2007'yi yüklemeden önce önceki Outlook sürümleri varsa kaldırmalısınız. İki Outlook sürümü aynı bilgisayarda bulunamaz. Önceki bir Outlook sürümünü korumak istiyorsanız, Yükleme Seçenekleri sekmesinde özel olarak Microsoft Office Outlook 2007'yi yüklememeyi seçmeniz gerekir.
Bu ileti yanıltıcı olabilir, çünkü Outlook 2007'yi yüklemeden önce Outlook'un önceki sürümünü kaldırmanız gerekmez. Outlook 2007 yüklendiğinde, Outlook'un önceki sürümü otomatik olarak kaldırılır.

Outlook 2003'ün yüklü olduğu bir bilgisayara Outlook 2007 yükler ve daha sonra kaldırırsanız, Outlook 2003'ü başlatmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Microsoft Office Outlook başlatılamıyor. MAPI32.DLL bozuk veya dosyanın sürümü yanlış. Başka bir ileti yazılımı yüklenmesi neden olmuş olabilir. Lütfen Outlook'u yeniden yükleyin.
Bu hata iletisi ve sorunu giderme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
926196 Outlook 2003'ü başlatmaya çalıştığınızda hata iletisi: "MAPI32.DLL bozuk veya dosyanın sürümü yanlış" (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)

Özellikler

Makale numarası: 929992 - Last Review: 25 Haziran 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandigi durum:
 • Microsoft Office Basic 2007
 • Microsoft Office Enterprise 2007
 • Microsoft Office Professional 2007
 • Microsoft Office Professional Plus 2007
 • Microsoft Office Standard 2007
 • Microsoft Office Ultimate 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbsetup kbtshoot kbexpertisebeginner kbprb KB929992

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com