Kullanıcı adı ve oturum açma adı için Microsoft Dynamics CRM'de bir kullanıcı kaydını değiştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 930853 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
  
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makalede, kullanıcı adı ve kullanıcı kaydını Microsoft Dynamics CRM 3.0 ve Microsoft Dynamics CRM 4.0 için oturum açma adı nasıl değiştirilir.

Daha fazla bilgi

Microsoft Dynamics CRM 3.0 ve Microsoft Dynamics CRM 4.0, kullanıcı kaydı bir Active Directory kullanıcı hesabıyla ilişkilendirilir. Microsoft Dynamics CRM kullanıcı kaydı oluşturma, kullanıcının Active Directory, oturum açma ayarları da belirtilir. Active Directory dizin hizmetinden kullanıcı kayıt bilgilerini otomatik olarak okunur. Örneğin, adı, soyadı ve e-posta adresi bilgilerini Active Directory'den okunur. Daha sonra bilgileri Microsoft Dynamics CRM'de saklanır. Buna ek olarak, GUID Active Directory kullanıcı hesabının Microsoft Dynamics CRM'de de saklanır.

Microsoft Dynamics CRM kullanıcı kaydı Active Directory'de oturum açma adını değiştirirseniz, kullanıcı Active Directory'de bulmak için Microsoft Dynamics CRM artık oturum açma adı kullanabilirsiniz. Bu nedenle, Microsoft Dynamics CRM kullanıcı için Microsoft Dynamics CRM oturum açamaz.

Kullanıcı başarıyla Microsoft Dynamics CRM'ye oturum açabildiğinizi emin olmak için kullanıcı adı ve kullanıcı kaydını Microsoft Dynamics CRM'de oturum açma adını değiştirin. Bunu yapmak için uygun adımları izleyin.

Microsoft Dynamics CRM 3.0

 1. Active Directory içinde kullanıcı hesabını değiştirir. Örneğin, kullanıcı adını değiştirin ve sonra oturum açma adını değiştirin.
 2. ' I tıklatınSTART ::, işaretTüm Programlar, işaretMicrosoft CRM[NULL]'iDağıtım Yöneticisi.
 3. İçindeMicrosoft CRM Deployment Managerdialog box, expandUser Manager[NULL]'iOrganization_Name.

  NOT:TheOrganization_Nameplaceholder is a placeholder for the actual organization name.
 4. Right-click the user record that you want to change, and then clickChange Account.
 5. İçindeSelect Userdialog box, type an Active Directory user account that is not used by a Microsoft Dynamics CRM 3.0 user record. Type this user account in theSeçilecek nesne adını girinkutusunu tıklatın ve sonraTamam..

  NOTLAR
  • Microsoft Dynamics CRM 3.0 kullanıcı kayıtları tarafından kullanılan tüm Active Directory kullanıcı hesapları, geçici bir Active Directory kullanıcı hesabı oluşturun.
  • Kullanıcı kayıt için aynı Active Directory kullanıcı hesabı kullanıyorsanız, GUID değiştirilmez. Bu nedenle, işlem kullanıcı adı ve oturum açma adı kullanıcı kaydında Microsoft Dynamics CRM 3.0 için başarılı bir şekilde değişmez.
 6. İçindeMicrosoft CRM dağıtım Yöneticisiiletişim kutusunda, değişen kullanıcı kaydı sağ tıklatın ve sonraHesap Değiştir.
 7. İçindeKullanıcı seçiniletişim kutusunda, Active Directory kullanıcı hesabını yazın.Seçilecek nesne adını girinyazın.. ' I tıklatınTamam..

  NOT:Bu adımda yazdığınız Active Directory kullanıcı hesabının bir Microsoft Dynamics CRM 3.0 kullanıcı kaydında kullanılan hesaptır. Microsoft Dynamics CRM 3.0 kullanıcı, kullanıcı adı ve Microsoft Dynamics CRM 3.0 oturum açma adını değiştirmek istediğiniz kaydı kaydıdır.

Microsoft Dynamics CRM 4.0

 1. Active Directory içinde kullanıcı hesabını değiştirir. Örneğin, kullanıcı adını değiştirin ve sonra oturum açma adını değiştirin.
 2. Microsoft Dynamics CRM 4.0 kullanıcı sistem yöneticisi olarak açın.
 3. ' I tıklatınsettings,'ı tıklatınYönetim,'ı tıklatınUsers (Kullanıcılar), sonra değiştirmek istediğiniz kullanıcı kaydını açın.
 4. İçindeEtki alanı oturum açma adıkutusuna, Microsoft Dynamics CRM 4.0 kullanıcı kaydı tarafından kullanılan bir Active Directory kullanıcı hesabı yazın.

  NOT:Microsoft Dynamics CRM 4.0 kullanıcı kayıtları tarafından kullanılan tüm Active Directory kullanıcı hesapları, geçici bir Active Directory kullanıcı hesabı oluşturun.
 5. ' I tıklatınKaydetme.
 6. İçindeEtki alanı oturum açma adıkutusuna, Active Directory kullanıcı hesabı yazın. ' I tıklatınKaydet ve Kapat.

  NOT:Bu adımda yazdığınız Active Directory kullanıcı hesabının bir Microsoft Dynamics CRM 4.0 kullanıcı kaydında kullanılan hesaptır. The Microsoft Dynamics CRM 4.0 user record is the record for which you want to change the user name and the logon name in Microsoft Dynamics CRM 4.0.

Özellikler

Makale numarası: 930853 - Last Review: 17 Aralık 2010 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmbscrm40 kbmbsadministration kbmbsmigrate kbhowto kbmt KB930853 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:930853

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com