Exchange takvimi güncelleştirme aracı adres gün ışığından yararlanma saati değişiklikleri için Exchange Server için kullanma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 930879 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde anlatılan güncelleştirmenin 941018 Microsoft Knowledge Base makalesinde anlatılan güncelleştirmenin tarafından değiştirilmiş olabilir. Emin olmak için Windows 941018 Microsoft Knowledge Base makalesinde anlatılan güncelleştirmeyi yüklemek en son saat dilimi verileri var. 941018 Microsoft Knowledge Base makalesinde anlatılan güncelleştirmeyi yükleyebilmeniz için bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde anlatılan güncelleştirmenin kaldırmanız gerekmez.

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
941018Exchange Takvimi Güncelleştirme Aracı'nı kullanarak gün ışığından yararlanma saatini düzeltme
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Böylece sunrise hem de gün sonraki bir saat sırasında ortaya gün ışığından yararlanma saati saatleri devam ayarı sistemidir. Akşam, ek bir gün ışığından yararlanma saatine sahiptir. Ancak çoğu kendi kurallarını ve ne zaman başladığı ve sona erdirir mevzuatına birçok ülkede gün ışığından yararlanma saati, inceleyin. Gün ışığından yararlanma (aksi halde DST da bilinir) saati, tarih, yıl için yıllık değişebilir ve kullanıcıların DST hukuk veya kuralları değiştirmeniz, her zaman Microsoft Office Outlook takvimine güncelleştirmeniz gerekir. Önceki DST kuralları DST kuralları geçerli arasındaki tarihler için bu makaledeki "genişletilmiş DST dönem." verilir

Bu makalede, genişletilmiş DST dönem içinde gerçekleşen adres takvim öğeleri Microsoft Outlook için yapabileceğiniz eylemleri odaklanır.

Etkilenen tüm Microsoft ürünleri için hazırlama (2007 DST) 2007 gün ışığından yararlanma saati değişiklikleri için hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/DST2007
Bu makalede, güncelleştirme alınması gereken eylemleri odaklanır Microsoft Exchange Server'da depolanan yeni DST kurallarına göre maddeleri Takvim. Bu makalede sunulan çözüm, Exchange takvimi güncelleştirme Aracı'nı (“ Exchange aracı ”) içerir. Exchange aracının saat dilimi verileri güncelleştirme araç (“ Outlook araç ”) Microsoft Office Outlook için kullanır.
Outlook aracı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
931667Microsoft Office Outlook için Saat Dilimi Verilerini Güncelleştirme Aracı'nı kullanarak 2007'deki gün ışığından yararlanma saati değişikliklerini gerçekleştirme

Exchange aracı hakkında

Microsoft Windows için DST güncelleştirmeleri yükledikten sonra DST değişikliği dönemlerde gerçekleşen tüm eski randevuları hatalı bir saat sonra oluşmaya olarak görüntülenir. Bu yinelenen hem de tek örnekli bir randevu için de geçerlidir. Bunlar doğru Outlook, Outlook Web Access'te ve CDO tabanlı uygulamalarda görüntülenir, bu randevular güncelleştirilmesi gerekir.

Outlook için Microsoft Office Outlook için saat dilimi verileri güncelleştirme aracı adlı bir araç sağlar. Bu araç, kullanıcıların kendi takvimleri güncelleştirme sağlar.

Not Microsoft Office Outlook 2007'de saat dilimi verileri güncelleştirme aracı yerleşiktir. Ancak, saat dilimi verileri güncelleştirme aracı tek başına bir sürümünü kullanmanız önerilir.
931667Microsoft Office Outlook için Saat Dilimi Verilerini Güncelleştirme Aracı'nı kullanarak 2007'deki gün ışığından yararlanma saati değişikliklerini gerçekleştirme
Exchange takvimi güncelleştirme Aracı'nı ("Exchange aracı"), Outlook'un aracı tüm kullanıcılar için yaygın olarak dağıtırken, söz konusu sorunları önlemenize olanak tanır ve her kullanıcının bu araç düzgün biçimde çalışıyor olduğundan emin olmak sağlar.

Üst düzey bir Exchange aracının açıklaması

Exchange araç iki ayrı yürütülebilir dosyaları içerir. Bu dosyalar, aşağıdaki tabloda açıklanmıştır.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıAçıklama
Msextmz.exeBu yürütülebilir program, posta kutularını Exchange Server çalıştıran bir sunucudaki gelen saat dilimi bilgilerini ayıklar. Bu bir yürütülebilir program, Outlook çağırarak kullanıcıların listesini belirtilen posta kutusu takvimleri de güncelleştirir belirtilen her kullanıcı aracı.
Msextmzcfg.exeBir Exchange Server sunucusunu güncelleştirilirken söz konusu adımları çoğunu gerçekleştiren bir yapılandırma aracı bu yürütülebilir programdır.

Exchange Aracı sürüm 2

Exchange takvimi güncelleştirme Aracı'nın sürüm 2, 21 Şubat 2007'de yayımlanmıştır. Bu makalede, Exchange aracının 2 sürümüne başvuruyor. Exchange Aracı sürüm 1 çalıştırıyorsanız, kaldırın ve sürüm 2'ı yükleyin. Exchange Aracı sürüm 2 için olan aşağıdaki geliştirmeleri içerir:
 • Güncelleştirme modunda Aracı'nı çalıştırdığınızda performans sürüm 2'de iki kez sürüm 1 olarak hızlıdır.
 • Kullanıcı arabirimi artırıldı.
 • Bellek sızıntısı, gerekli istemci bilgisayarlar, sık olarak yeniden başlatılmasını giderilmiştir.
 • Geliştirilmiş algoritması, ayıklanan saat dilimleri için işletim sistemi saat dilimini eşleştirmek için bulunur.

Riskleri ve Exchange aracını çalıştırma kısıtlamaları

Exchange aracı çalıştırılmadan önce göz önüne almanız gereken iki sorun bulunmaktadır. Bu sorunlar, kendi BT olası etkileri aşağıdaki tabloda listelenmiştir altyapı, kullanıcılar ve onların azaltıcı etkeni stratejilerini.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Risk ETKİNAzaltıcı Etkenler
Çok fazla toplantı güncelleştirmeleri vardır.Sunucu ve ağ performansı düşer.Hangi kullanıcıların küçük bir toplu güncelleştirme tarafından ilk sunucu ve ağ performansı üzerindeki etkisi olabilir belirler. Yük zahmetsizdir ise, yoğun olmayan saatlerde veya ayrılmış bakım saatlerde aracı çalıştırın.
Aracı çalıştırmak için uzun sürer.MSXTMZ.exe tek iş parçacığına sahip. Bu dosyayı güncelleştirme modunda birkaç bin kullanıcı aynı anda çalıştırırsanız, Exchange aracı saat veya büyük bir olasılıkla gün bitecek şekilde birçok alabilir. Tüm posta kutuları için güncelleştirme işlemini hızlandırmak için <a0></a0>, kullanıcıların toplu işlemler bölün ve sonra ayrı bir bilgisayarda MSXTMZ.exe ayrı bir örneği'ni kullanarak kullanıcı her bir toplu güncelleştirme.

Posta kutularını güncelleştirme seçenekleri

Aşağıdaki tabloda, beş DST 2007 saat dilimi kuralları'nı kullanmak için kullanıcı posta kutularını güncelleştirmek için kullanılabilir seçenekleri listeler.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
SeçenekUzmanlarıEksileri
Her kullanıcı için Outlook'un aracı dağıtmak ve daha sonra kullanıcılar, kendi posta kutuları güncelleştirmeye söyleyin.Bu seçenek, risk ve Exchange aracını çalıştırma kısıtlamaları önler.Tüm kullanıcılar Outlook araç doğru biçimde ve zamanında çalışacağını garanti daha zordur. Outlook olan kullanıcılar, Outlook'un aracı çalıştırmak mümkün olmayacaktır. Ek eğitim çaba kullanıcılar için karışıklık azaltmak için gereklidir.
Etkilenen tüm kullanıcılar ve sunucularına karşı Exchange aracını çalıştırın.Bu seçenek, kullanıcılar için hızlı bir deneyim sağlar.Önceki tabloda açıklandığı şekilde Exchange aracını çalıştırma ile ilgili sorunlar vardır.
Exchange aracı ve bu güncelleştirmenin yalnızca yinelenen randevuları çalıştırın. Kullanıcılar, kendi posta kutuları bulunan tek örnekli randevular Outlook aracını kullanarak güncelleştirme sağlar.Tek örnekli randevuları yanlış güncelleştirildi ilgili daha az risk yok.Aracı Exchange aracını çalıştırma eksileri ile birlikte Outlook çalıştıran eksileri.
Exchange aracını ya da Outlook aracını çalıştırın. Kullanıcıların kendi takvimleri ve gerektiğinde re-book randevuları incelemek ister.Bu seçenek, Exchange aracını çalıştırma sorunları önler.Tüm kullanıcılar, etkilenen tüm randevuları re-book sürece bazı takvim öğelerini bir saat devre dışı genişletilmiş DST döneminde sunulacaktır. Ek eğitim çaba kullanıcılar için karışıklık azaltmak için gereklidir.
Her kullanıcı için Outlook'un aracı dağıtmak ve daha sonra kullanıcılar, kendi posta kutuları güncelleştirmeye söyleyin. Daha sonra kullanıcılar Outlook aracını çalıştırıp çalıştırmadığınızı belirlemek için <a0>Exchange</a0> aracının saat dilimi ayıklama modunu kullanın. Yönetici, kullanıcıların Outlook araç çalıştırmıyorsanız, Exchange aracını çalıştırabilirsiniz.Bu seçenek, zamanında aracı çalıştıran kullanıcı riskini azaltır ve Exchange çalışan sorunları önler aracı.Kullanıcılar Outlook 2007 çalıştırıyorsanız, bu bir seçenek değil.

Nasıl yapılır: Exchange aracı yükleyin

Exchange takvimi güncelleştirme aracı bir kendi kendine ayıklanan yürütülebilir dosya Msextmz.exe formunda kullanılabilir.

Yüklemeden sonra aşağıdaki dosyaları yükleme dizinindeki içermelidir:
 • Msextmz.exe
 • Msextmzcfg.exe
 • Msextmz.ini

  Bu dosya, Msextmz.exe tarafından kullanılan tüm parametreleri belgeleri ana .ini dosyadır.
 • Msextmzcfg.XML

  Bu işletim sistemi saat dilimleri için saat dilimini Outlook CDO ve Outlook Web Eri?imi eşleyen saat dilimi eşleme dosyası dosyasıdır.
Exchange takvimi güncelleştirme Aracı'nın en son sürümü hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
941018Exchange Takvimi Güncelleştirme Aracı'nı kullanarak gün ışığından yararlanma saatini düzeltme

Exchange aracı tarafından desteklenen diller

Exchange aracı, yalnızca ingilizce olarak kullanılabilir. Araç, yalnızca ingilizce (ABD) bilgisayarda çalışır.

Exchange Server'ın Exchange aracı ile uyumlu olan sürümleri

Exchange aracı, posta kutularını Exchange Server'ın aşağıdaki sürümlerinde güncelleştirebilirsiniz:
 • Microsoft Exchange Server 2007 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2007
 • Microsoft Exchange Server 2007 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Exchange 2000 Server Enterprise Edition
 • Exchange 2000 Server Standard Edition

Exchange aracı tarafından desteklenen işletim sistemleri

Exchange araç aşağıdaki işletim sistemlerinde çalışır:
 • Microsoft Windows Server 2003
 • Microsoft Windows XP
 • Microsoft Windows 2000
Windows Vista desteklenmiyor.

Exchange aracını çalıştırmadan önce yapmanız gerekenler

Güncelleştirmeleri Yükle

Exchange aracını çalıştırmadan önce istemci ve sunucu bilgisayarlar aşağıdaki güncelleştirmelerde doğru güncelleştirilmiş olduğundan emin olun:
 1. Windows gün ışığından yararlanma saati güncelleştirmesi, istemci ve sunucu bilgisayarlara yükleyin. Windows işletim sistemi yazılımının çalıştığı bir bilgisayarda güncelleştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  942763Microsoft Windows işletim sistemleri için Aralık 2007 toplu saat dilimi güncelleştirmesi
 2. Exchange 2003 SP2 için kuruluşunuz için uygun olan aşağıdaki güncelleştirmeyi yükleyin:
  • 911829Herhangi bir düzenleme görevlerini gerçekleştirmeye veya Outlook Web Eri?imi'nde oluşturma çerçeve etkinleştirmek için tıklatın, bir hata iletisi alıyorsunuz
  • 924334Ileti oluştur formuna, Exchange Server 2003'te ınternet Explorer 7.0 ve S/MıME denetimi bir Outlook Web Access istemcisi yüklendikten sonra yanıt vermiyor.
  Not Bu adım adım 1'olarak aynı anda tamamlanabilir.

Sistem gereksinimlerini doğrulama

Microsoft Office Outlook 2003'ün olduğu bir bilgisayarda Exchange aracın yeniden çalıştırılması veya Microsoft Office Outlook 2007 yüklü ve Outlook saat dilimi verileri aracı olan. Ayrıca, Microsoft .NET Framework sürüm 2.0, istemci bilgisayara yüklenmelidir.

Outlook ve Microsoft Office Outlook için bölge veri güncelleştirme aracı Exchange aracını karşıdan yükleme paketinin bir parçası değildir. Bunların ayrı olarak yüklenmesi gerekir.

NotTzmove.exe Tzmove.exe adı da asıl Outlook aracı yürütülebilir dosyayı adlı Outlook aracın yükleyici paketini karıştırmayın.

Exchange aracı başarıyla çalıştırmak için <a0></a0>, bilgisayarın kayıt defteri değeri ayarlanmış PickLogonProfile olmaması gerekir. Alternatif olarak, bu kayıt defteri değerini 0 olarak ayarlanması gerekir. Bu kayıt defteri değeri var olup olmadığını belirlemek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin.

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki alt anahtarı genişletin:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Exchange\client\options\
 3. Seçenekler ' i tıklatın ve sonra PickLogonProfile değerin var olup olmadığını belirleyin. PickLogonProfile değeri varsa ve 1 olarak ayarlanmışsa, bu değeri 0 olarak ayarlayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. PickLogonProfile ' ı sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
  2. Değer verisi kutusuna, 0 yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
Exchange Server veya Exchange Sistem Yönetim Araçları çalıştıran bir bilgisayarda Exchange aracını çalıştıramazsınız. Exchange aracını Exchange Server veya Exchange Sistem Yönetim Araçları çalıştıran bir bilgisayara yüklemeye çalışırsanız, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Microsoft Exchange takvimi güncelleştirme aracı, Microsoft Exchange ile yüklenemez.

El ile nasıl yapılandırılacağı ve çalışma Msextmz.exe

Msextmz.ini dosyasını yapılandırma

Msextmz.ini dosya, doğru çalışması Msextmz.exe için doğru şekilde yapılandırılmalıdır. Msextmz.ini açıklamalarda okumanız önerilir Msextmz.ini dosyasını değiştirmeden önce dikkatle dosya.

Msextmz.exe yürütme modunu belirtin

Msextmz.exe iki modda çalışır. Yürütme modunu belirlemek için <a0></a0>, belirli parametreleri Msextmz.ini dosyasında ayarlanacak var. Aşağıdaki listede, üç modlarını açıklar ve modları Msextmz.ini dosyasında konfigüre etme yöntemi açıklanmıştır.
 • Saat dilimi ayıklama

  Bu modda Msextmz.exe saat dilimi bilgilerini her bir posta kutusundan bir MAPI özellikleri kümesinin okuyarak ayıklar.

  Kullanıcı tarafından kullanıcı çubuğundaki takviminde düzenlenir ve sonra kullanıcının saat dilimini belirlemek yinelenen randevular, Msextmz.exe inceleyebilirsiniz. Bu seçenek, ancak kaynak yoğun olur. Varsayılan olarak, bu nedenle, bu seçeneği etkin değildir. Bu seçeneği etkinleştirmek için <a0></a0>, Msextmz.ini dosyasında ReadCalendarTimezones parametresi ayarlayın.

  Msextmz.exe saat dilimi bilgileri her kullanıcı için bir posta kutusu listesini içeren bir çıkış dosyası kayıtlarının eski bir DN. Her posta kutusu eski DN aşağıdaki saat dilimi değerlerin türleri vardır:
  • Outlook Web Access zaman dilimi
  • CDO saat dilimi
  • Outlook saat dilimi
  • Yinelenen toplantı saat dilimi
  Dosyanın biçimi, aşağıdaki biçimi kullanır:
  User_DN<\tab >CDO_Time_Zone<\tab>Outlook Web Access_Time_Zone<\tab>Outlook_Time_Zone<\tab >Recurring_Meeting_Time_Zone<\crlf>
  Msextmz.exe saat dilimi bilgileri eski DN hata dosyasında oturum posta kutusu için dört saat dilimleri, tür ayıklarsanız edemiyor.

  Kullanıcı için tek bir saat dilimi eşleştirmek için <a0></a0>, Microsoft Excel çıktı dosyasını içe aktarmanız gerekir. Excel'de, kullanıcılara göre bir saat dilimleri listesinde filtre. Kullandığınız saat dilimini ortamınıza bağlıdır.

  Örneğin, kullanıcıların çoğu, BlackBerry aygıtı, Exchange 5.5 Outlook Web Access'i kullanırsanız, veya liste CDO saat dilimi olarak (CDO) tabanlı diğer çözüm, süzme. Kullanıcıların çoğu Exchange Outlook Web Access'i kullanırsanız, Outlook tarafından liste süzme Web Access zaman dilimi. Çoğu kullanıcı bu senaryolardan birini sığmayan, liste olarak yinelenen toplantı saat dilimi filtre uygulayın.

  Saat dilimi ayıklama modunda aracı çalıştırmak için <a0></a0>, .ini dosyası aşağıdaki gibi yapılandırın:
  • Komut parametresi uncommented bırakın.
  • ÇıktıDosyası parametresini ayarlayın.
  • ErrorFile parametresini ayarlayın.
  • ServerDN parametresini ayarlayın.
  • Profil parametresini ayarlayın.
  • LogFile parametresini ayarlayın.
  • ExportTimezones parametre 1 olarak ayarlayın.
  • Diğer .ini dosyasındaki parametrelerin aç?klama.
 • Güncelleştirme

  Bu modda, bir girdi dosyasında belirtilen tüm posta kutularına Msextmz.exe güncelleştirecektir. Giriş dosyası, aşağıdaki biçimde olmalıdır:
  User_DN<\tab>Server_Friendly_Name<\tab>OS_Time Zone_Registry_Key<\crlf>
  Bir istemcide Msextmz.exe yalnızca bir örneğini çalıştırın. Ancak, Msextmz.exe birden çok istemci üzerinde aynı anda çalıştırabilirsiniz.

  Bu modda Msextmz.exe çalıştırmak için <a0></a0>, Msextmz.ini dosya şekilde yapılandırmanız gerekir:
  • CommandLine parametresi uncommented ve Tzmove.exe doğru konuma işaret emin olun.
  • GirdiDosyası parametresini ayarlayın.
  • ÇıktıDosyası parametresini ekleyin.
  • ErrorFile parametresini ayarlayın.
  • ServerDN parametresini ayarlayın.
  • LogFile parametresini ayarlayın.
  • LogDirectory parametresini ayarlayın.
  • ExportTimezones parametresi ' [NULL]'açıklama ekleyin.
  • Parametreleri kalan uncomment.
  Güncelleştirme modunda, farklı bir Exchange kullanıcıları içeren bir giriş dosyası Msextmz.exe kabul sunucuları. .Ini ayarı, bir Exchange DN sağlamanızı ister sunucu. Bu durumda, yalnızca bir Exchange sunucusu bir DN belirtmek kullandığınız sunucu Exchange kuruluşundaki.

  Yinelenen Randevular güncelleştirmek için aşağıdaki değerle CommandLine parametresi yapılandırın:
  tzmove.exe /q /onlyrecurring
  Yinelenen hem de tek örnekli bir randevu güncelleştirmek için <a0></a0>, varsayılan CommandLine değeri kullanın.

Msextmz.exe izinlerini yapılandırın.

Msextmz.exe çalıştırmak için gerekli olan izinlere kullanılan yürütme moduna bağlıdır. Aşağıdaki tabloda, her yürütme moduna için gerekli olan izinleri listeler.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Yürütme modunaPermissions
Saat dilimi ayıklama<a1>Exchange</a1> salt Görünüm Yöneticisi
Msextmz.exe çalıştığı bilgisayarın yerel yönetici
GüncelleştirmeTüm posta kutularına tam posta kutusu erişimi ve Farklı Gönder haklarına sahip bir etki alanı kullanıcısı
Msextmz.exe çalıştığı bilgisayarın yerel yönetici

"Ver posta kutusu izin" komut dosyası

Örnek GrantMailboxPermission.vbs komut dosyası, bir etki alanı kullanıcı hakları tüm posta kutularına tam posta kutusu erişimi ve Farklı Gönder izni vermek için kullanabilirsiniz.

Bu komut dosyası, Exchange 2000 Server veya Exchange Server 2003 çalıştıran bir bilgisayarda yalnızca bir Exchange yöneticisi tarafından çalıştırılabilir. Bu komut dosyası, Exchange Server 2007 çalışan bir bilgisayarda çalıştırılamaz. Ancak, gerekli izinleri vermek için Exchange Yönetim Kabuğu'nu kullanabilirsiniz.

VBS komut dosyası kodunu "Başvurular" bölümünde sağlanmıştır. Aşağıdaki tabloda, bu komut dosyasının çalıştığı iki mod açıklar.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
ModuKomut satırıAçıklama
AddCScript GrantMailboxPermission.vbs –add Domain_Name \ User_Name File_NameVerir Domain_Name \ User_Name giriş dosyasında listelenen bir kullanıcı posta kutularına tam posta kutusu erişimi ve Farklı Gönder hakları. Giriş dosyası eski DN'lerinden CRLF tarafından ayrılmış kullanıcı posta kutularını içeren bir metin dosyası olması gerekir.

Komut dosyası, bir GrantMailboxPermission.log dosyası oluşturur. Bu dosya, işlenmiş olan posta kutularının bir kayıttır. Günlük dosyasının ilk satırı Domain_Name olan \ User_Name erişim izni olan kullanıcı. Bu dosyayı silin. Bu dosya Kaldır modunda kullanılır.

Açık bir "reddet" erişim kullanıcıya atanmış olan varsa, komut dosyası bilgileri "GrantMailboxPermission.err." adlı bir dosyada günlükleri Komut dosyası değil erişim ver veya izin değiştirme.

Komut dosyası, kullanıcının "erişimi kısıtla" atanmış olan bir güvenlik grubunun bir parçasıysa, tam posta kutusu erişimi ve Farklı Gönder izinleri verir. Ancak, kullanıcının posta kutusuna oturum açılamıyor olacaktır. Tüm hatalar GrantMailboxPermission.err dosyasında kaydedilir.
kaldırCScript GrantMailboxPermission.vbs –removeTam posta kutusu erişimi ve Farklı Gönder Domain_Name GrantMailboxPermission.log dosyasında listelenen bir posta kutusu hakları kaldırır \ User_Name. Domain_Name \ User_Name GrantMailboxPermission.log dosyasında belirtilir.
Not Exchange Server çalışan bilgisayarda, bu komut dosyasını çalıştırdığınızda, komut dosyası, kullanıcı komut dosyasının başarıyla işlerken bir nokta (.) döndürür. Kullanıcı başarıyla işlemez ünlem işareti (!) komut dosyası döndürür.

Not Saat dilimi ayıklama modunun çıktı dosyası, bu komut dosyasını giriş dosyası olarak kullanılamaz. Bu komut için bir girdi dosyası oluşturmak için <a0></a0>, saat dilimi ayıklama çıktı dosyasının içeriğini Not Defteri'ne yapıştırın, içeriği yeni bir belge kaydedin ve sonra yeni bir belge girdi dosyasını kullanın..

Günlüğe kaydetme, güncelleştirme modunda nasıl çalışır?

Outlook saat dilimi veri güncelleştirmesi aracından günlükleri

Outlook aracını çalıştırdığınızda, araç, temp dizininde bir günlük dosyası oluşturur. Bu dosya adında "Outlook saat dilimi Update.log." Msextmz.exe "Outlook saat dilimi Update.log" bilgileri ayıklar ve sonra kullanıcı başına dizininde .ini dosyası LogDirectory ilgili olarak belirttiğiniz günlük dosyaları oluşturur.

Bu dosyaları aşağıdaki biçimi kullanarak adlandırılır:
MSExTmz-CVE-2006-User’s CN from the User DN-Random number .LOG
Örneğin, Outlook araç aşağıdaki bilgileri günlüğe kaydeder:
Kullanıcı3 MSExTmz 0x0131273E.LOG
Outlook araç aşağıdaki DN olan bir kullanıcı işlerken yapar:
/ o = İLK KURULUŞ/OU = İLK YÖNETİM GRUBU/CN = ALICILAR/CN = USER3 =

Dosya hatası

Kullanıcının DN'SI Msextmz.exe karşı herhangi bir posta kutusu Outlook aracını çalıştıramazsınız, dosya hata günlüğe kaydedilmeyecek. Outlook araç başarıyla çalıştırılmışsa Msextmz.exe dosya hata günlüğe kaydedecektir değil.

Günlük dosyası

Günlük dosyası seçeneği Msextmz.ini dosyasında yapılandırılırsa, Msextmz.exe komut istemi penceresine çıkış bilgileri ayrıca belirtilen dosyada kullanılabilir.

Msextmzcfg.exe çalıştırma

Msextmzcfg.exe, saat dilimlerini ayıklama, saat dilimlerini her kullanıcı için çözümleme ve Msextmzcfg.exe güncelleştirme modunda çalıştırmak için gerekli olan bir .ini dosyaları ve kullanıcı listeleri oluşturma işlemini otomatikleştirir. Bunları el ile gerçekleştirmek yerine, bu adımları gerçekleştirmeyle Msextmzcfg.exe kullanmanızı öneririz. Bu bölüm, Msextmzcfg.exe çalıştırma açıklar.

Gerekli izinler

Msextmzcfg.exe çalıştırmak için kullanılan hesabın, istemcide aşağıdaki izinleri olması gerekir:
 • <a1>Exchange</a1> salt görünüm yönetimi
 • Yerel yönetici

Bir Exchange sunucusu Msextmzcfg.exe kullanarak güncelleştirmek için işlem örneği

 1. Istemci bilgisayarda oturum açtığında güncelleştirmeye çalıştığınız Exchange sunucusunda bulunan bir posta kutusu için bir Outlook profili oluşturun. Profil çevrimiçi modda olduğundan emin olun ve sonra da bu profili varsayılan profil olarak yapılandırın.

  Not Exchange sunucusu çevrimiçi modunu desteklemelidir.
 2. Exchange aracını başlatmak için Msextmzcfg.exe çalıştırın.
 3. Sayfada bir Exchange takvimi güncelleştirme aracı Sihirbazı, aşağıdaki yordamlardan birini tamamlayın:

  Exchange sunucusundaki tüm posta kutularının saat dilimini ayıklamak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Sunucu adı</a0> kutusunda, tam etki alanı adı (FQDN) Exchange server'ın veya kolay adı yazın. Kolay ad içeriyorsa, bir ".", Netbıos adı kullanın. Başka bir Active Directory ormanında sunucusuysa Msextmzcfg.exe başarısız olur.
  2. Ilk çıkış dosyası ayıklama, tüm posta kutusu saat dilimi bilgilerini içeren dosyanın adını yazın.
  3. Yinelenen toplantılar için saat dilimleri dışarı alma kistediğiniz extract yinelenen toplantı saat dilimi</a0> onay kutusunu seçmek için tıklatın.

   Önemli Bu ayarı kullanırsanız, ayıklama modunun çalışma süresini önemli ölçüde artırılır. Varsayılan olarak, yinelenen toplantı extract saat dilimi onay kutusu seçilmemiş durumdadır.
  4. Outlook Profil adı listeden tıklatın ve sonra adım 1'de oluşturduğunuz profili seçin.
  5. Ileri'yi tıklatın .


  Saat dilimini ayıklama atlamak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Saat dilimini ayıklama Atla</a0> onay kutusunu seçmek için tıklatın. Varsayılan olarak, saat dilimi ayıklama Atla</a0> onay kutusu seçilmemiş durumdadır.
  2. Ilk çıkış dosyası ayıklama içinde çalıştırmak, önceki bir saat dilimi ayıklama bir çıkış dosyası adını yazın.
  3. Sunucu adı</a0> kutusunda, Adım 3b'de belirtilen çıktı dosyası oluşturmak için kullanılan bir Exchange sunucusunun FQDN'SIYLE veya kolay adı yazın.
  4. Ileri ' yi tıklatın.
 4. Saat dilimini ayıklama işlemi tamamlandıktan sonra Msextmzcfg.exe çıkış dosyayı ayrıştırmak ve gerçek bir işletim sistemi saat dilimleri için kullanıcı posta kutularını zaman bölgelerinden eşlemek çalışır.

  Tüm saat dilimlerini eşleşti, saat dilimini saat dilimi haritası sayfasında el ile eşlenmelidir. Bunu yapmak için <a0></a0>, kullanıcı <a0>Windows Saat dilimi</a0> listesinde saat dilimini eşleşen bir Windows Saat dilimini tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 5. Eşleme işlemi tamamlandığında, Msextmzcfg.exe, kullanıcılar aşağıdaki gruplara ayırır:
  • Tek bir saat dilimi (örneğin, CDO, Outlook Web Eri?imi, Outlook veya yinelenen toplantı saat dilimini sahip kullanıcılar) olan kullanıcılar veya kullanıcılar için aynı işletim sistemi saat dilimini eşleme birden çok saat dilimlerinde vardır
  • Kullanıcılar için farklı bir işletim sistemi saat dilimlerini eşleme birden çok saat dilimlerinde vardır
  • Herhangi bir saat dilimi bilgileri olmayan kullanıcılar
  Msextmzcfg.exe “ çakışan ” ve “ varolmayan ” kullanıcıların listesini ayrı metin dosyaları kaydetmenize olanak sağlar. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Çakışan bir saat dilimi bilgilerini kullanıcılarıyla alanında ConflictUsers.txtÇıktı dosyasını kutusunda yazın.
  2. Saat dilimi bilgileri olmayan kullanıcılar alanında NonExistent.txtÇıktı dosyasını kutusunda yazın.
 6. Takvim güncelleştirmesi yapılandırma sayfasında kullanıcı giriş listesi dosyaları, .ini dosyaları ve posta kutularını güncelleştirmek toplu iş dosyalarını oluşturmak için gereken bilgileri sağlayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Güncelleştirildiği için gereken saat dilimini seçin) listesinde, güncelleştirmek istediğiniz saat dilimleri için onay kutusunu seçmek için tıklatın.
  2. Toplu iş dosyaları numarası</a0> kutusunda, toplu işlemi oluşturmak istediğiniz kullanıcı sayısını yazın.

   Bu bilgiler, çalışma zamanı güncelleştirmesi hızlandırmak istiyorsanız yararlıdır. Büyük kullanıcıların listesini daha küçük toplu kesiliyor ve sonra Msextmz.exe birden çok örneğini güncelleştirme kipinde bunu yapabilirsiniz. Bu ayrı bilgisayarlar üzerinde yapın ve her örneği ayrı bir toplu iş kullanıcılarının Msextmz.exe işleminin var.

   Not Aynı istemci bilgisayarda, Msextmz.exe birden fazla örneğini çalıştıramazsınız.
  3. Tzmove.exe yolu</a0> kutusunda, Outlook araç ve iletinin parametreleri yolunu yazın. Yalnızca yinelenen toplantılara güncelleştirmek isterseniz, yalnızca yinelenen toplantılara izin ver onay kutusunu seçmek için tıklatın.
  4. Içinde deftere nakletmek için posta kutusu gecikmesi (saniye) geciktirmek istediğiniz süreyi saniye cinsinden yazın kutusuna posta kutusu güncelleştirilirken arasında oluşturma profil. Varsayılan değer olan 0 saniye kullanmanızı öneririz.
  5. / Posta kutusu aşımı (dakika) içinde olacak önce zaman aşımı beklenecek Outlook araç istediğiniz dakika sayısını yazın. Varsayılan değer olan 15 dakika kullanmanızı öneririz.
 7. Son ' u tıklatın. Msextmzcfg.exe geçerli yürütme dizini altında bir alt dizin oluşturur. Exchange server'ın kolay adı, alt dizin adıdır. Alt dizini, aşağıdaki dosyaları içerir:
  • MSExTmz _x .ini

   Bu güncelleştirme modunda çalışacak şekilde Msextmz.exe tarafından kullanılan .ini dosyası dosyasıdır. x, toplu iş numarası için bir yer tutucudur.
  • Mailboxes_ x .txt

   Bu güncelleştirme modunda çalışacak şekilde Msextmzcfg.exe tarafından kullanılan kullanıcı listesine giriş dosyası dosyasıdır. x, toplu iş numarası için bir yer tutucudur.
  • MSExTmz_ x .bat

   Bu dosyayı Msextmzcfg.exe güncelleştirmeye çalışan toplu iş dosyasıdır Mailboxes_ x .txt dosyasında belirtilen kullanıcılara karşı modu.
  • NonExistent.txt

   Bu dosya, saat dilimi bilgileri kendi posta kutunuzdaki olmayan kullanıcıların listesini içerir.
  • ConflictUsers.txt

   Bu dosya, saat dilimi çakışmaları olan kullanıcıların listesini içerir.
 8. Sonra sunucu adlı bir alt dizini bulun, Mailboxes_x.txt dosyasını Not Defteri'nde açın, herhangi bir kaynak veya sistem posta kutusu girdilerini kaldırmak ve Mailboxes_x.txt dosyayı kaydedin.
 9. Şu adımları izleyin:
  1. Outlook'u başlatın ve sonra da Outlook'u doğru sunucuya varsayılan profili kullanarak ve bir profil seçmek için sormadan oturum açacağını doğrulayın.
  2. Outlook'un başlatma sırasında hiçbir istekleri görüntülendiğini doğrulayın. Istekleri varsa Msextmz.exe çalıştıramazsınız.
  3. Aşağıdaki dosyanın var olduğunu doğrulayın:
   %Userprofıle%\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\Extend.dat
   Bu dosya varsa, dosyayı yeniden adlandırın.
  Posta kutularını sonra sunucu adlı alt dizine gitmek ve toplu iş dosyaları tek tek çalışan güncelleştirin. Toplu iş dosyaları başarıyla çalışması için <a0></a0>, güncelleştirmek istediğiniz posta kutusu için tam posta kutusu erişimi ve Farklı Gönder haklarına sahip bir hesabı kullanmanız gerekir.

Exchange Aracı'nı çalıştırdıktan sonra yapmanız gerekenler

Güncelleştirmeleri Yükle

Ortamınızdaki tüm Exchange sunucularını güncelleştirme bitirdikten sonra Exchange sunucularında aşağıdaki güncelleştirmeyi yükleyin:
926666Exchange 2003 Service Pack 2 için'2007 gün ışığından yararlanma saati değişiklikleri güncelleştirmesi

Bilinen sorunlar

 • Yinelenen toplantılar Outlook Web Access'te oluşturulan değil Exchange aracı tarafından güncelleştirildi

  Posta kutularını güncelleştirmeden önce açıklanan güncelleştirme Exchange sunucusundaki 926666 Knowledge Base makalesinde yüklerseniz, Outlook Web Access'te oluşturulan yinelenen toplantılara Exchange aracı tarafından güncelleştirilmez. Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, güncelleştirmenin 926666, Exchange aracını çalıştırın, kaldırıp güncelleştirmenin 926666 Exchange sunucusunda.
 • Exchange 2007 gerekir yeniden sonra Exchange aracını çalıştırın

  Exchange 2007 için Outlook Web Exchange Aracı'nı çalıştırdıktan sonra doğru olarak takvim öğeleri görüntülemek Access, Exchange hizmetlerini yeniden başlatmanız gerekir.
 • Exchange aracı yükleyemiyorsunuz

  Aşağıdaki kayıt defteri anahtarlarının biri varsa, Exchange aracı başarıyla yüklenmez:
  • HKEY_CLASS_ROOT\Outlook.Application.9
  • HKEY_CLASS_ROOT\Outlook.Application.10
  Bu durumda, Exchange aracını yüklemeye çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
  Exchange Server Takvim Rebasing aracı, Microsoft Outlook'un bu sürümü yüklenemiyor.
  Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, bu kayıt defteri anahtarlarını silin, sonra da Exchange aracı yüklemek ve sonra da kayıt defteri anahtarlarını geri yükleme.
 • Bir saat dilimi belirsiz olabilir

  Outlook 2003 veya Outlook'un önceki bir sürümü (PST) Pasifik saat diliminde DST 2006 kuralları kullanarak oluşturulan yinelenen takvim öğelerini Outlook araç tarafından güncelleştirilir. Bu sorun, Outlook araç Msextmz.exe çalıştığı için Msextmz.exe etkiler.

  Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Meksika zaman bölgelere Msextmz.exe çalıştıran bir bilgisayarda kayıt defterini değiştirin. Msextmzcfg.exe güncelleştirme modunda çalıştırın ve sonra da kayıt defterinin Meksika saat dilimlerinde geri yükleyin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

  Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
  1. Kayıt defterini yedekleme.
  2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  3. Aşağıdaki alt anahtarı genişletin:
   Hkey_local_machıne\software\microsoft\windows NT\CurrentVersion\Time bölgeleri
  4. Meksika Standart Saati sağ tıklatın ve sonra da <a2>Sil</a2>'i tıklatın.
  5. Anahtar Silinmesini Onayla iletişim kutusunda, Evet ' i tıklatın.
  6. Meksika Standart Saati 2 ' ı sağ tıklatın ve sonra da <a2>Sil</a2>'i tıklatın.
  7. Anahtar Silinmesini Onayla iletişim kutusunda, Evet ' i tıklatın.
  8. Msextmzcfg.exe güncelleştirme modunda çalıştırın.
  9. Kayıt defterinin, 1. adımda oluşturduğunuz yedekten geri yükleyin.
  Yedeklenecek ve kayıt defterini geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
 • Posta kutuları, işlenen sunucu başına sayısına bir sınır yoktur.

  Kullanıcı listesi modunda ve saat dilimi ayıklama modunda Msextmz.exe yalnızca 65.535 posta kutularının sunucuda işleyebilir. Sunucu, birden fazla 65.535 posta kutusu varsa, bazı posta kutuları işlenmeyecek.
 • Konferans odası atamalarını ile çakışıyor olabilir

  Toplantılar Outlook aracını kullandığınızda, doğru zamana kaydırılacağı uzaklık. Ancak, bu çakışmaları konferans odası atamalarını neden olabilir.

  Exchange Server 2007 çalıştırıyorsanız, kaynak kayıt Görevlisi Exchange 2007 için 3'için çakışma sınırını ayarlamanız önerilir. Tüm posta kutularına güncelleştirildikten sonra çakışmaları otomatik olarak çözülür.

  Doğrudan kayıt veya otomatik kabul aracı kullanarak, kaynak posta kutularını güncelleştirmek için şu adımları izleyin:

  Doğrudan kayıt için

  Not Aşağıdaki adımlar (Tzmove.exe) Microsoft Office Outlook için saat dilimi verileri güncelleştirme aracı için en son düzeltme yüklemek gerekir.
  1. <a1>Tzmove.exe</a1> (Outlook aracı) çalışmasını / FORCEREBASESUPPRESSALLUPDATES kaynak posta kutusu karşı komut satırı parametresi.
  2. Diğer tüm posta kutularına karşı normal modda Tzmove.exe çalıştırın.
  Güncelleştirdikten sonra tamamlandı, oturum açmak için Outlook'u kullanıyorsanız, 2 numaralı adımda gönderilen güncelleştirmeleri kaynak posta kutularını andto okunamıyor, bu güncelleştirmeler toplantı kaynak posta kutusunun takviminde "geçici" olarak görünür. Hiç kimsenin kaynak posta kutusuna oturum açıyorsa, 1. adımda güncelleştirildiği özgün toplantı istekleri kabul edilen"kaynak posta kutusunun takviminde"olarak görünür.

  FORCEREBASESUPPRESSALLUPDATES hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  933146Microsoft Office Outlook için saat dilimi verileri güncelleştirme aracı için düzeltme paketinin açıklaması


  Otomatik için onay Aracısı
  1. Otomatik kabul aracı sunucu üzerinde çalıştırıldığından emin olun.
  2. Gün ışığından yararlanma saati güncelleştirmesi, istemci bilgisayara yükleyin.
  3. <a1>Tzmove.exe</a1> (Outlook aracı) çalışmasını / FORCEREBASESUPPRESSALLUPDATES karşı otomatik onay Aracısı etkin olan bir kaynak posta kutusu komut satırı parametresi.
  4. Yeniden otomatik kabul Aracı'nın çalıştığını doğrulayın. Bu, kullanıcıların güncelleştirilmiş, düzenlenmiş toplantılar için kabul posta alırsınız emin olmak önemlidir.
  5. Tüm diğer posta karşı normal modda Tzmove.exe çalıştırın.
 • Ortak klasör takvimleri

  Aracı Exchange ortak klasör güncelleştirme takvimleri. Bir ortak klasör takvim güncelleştirme hakkında daha fazla bilgi için Outlook araç belgelerine bakın.
 • "Farklı Çalıştır" komut sat?r?nda kullanmalı

  Komut satırında “ Run As ” kullanarak Msextmz.exe çalıştırmak isterseniz, ayrıca “ Run As ” PickLogonProfile değeri kayıt defterinde ayarlamak için bu Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yapılandırmak için kullanacağınız dikkat edin.
 • Msextmz.exe vermeyebilir

  Genel katalog sunucuları ile ilgili sorunlar, Msextmz.exe yanıt vermemeye başlamasına neden olabilir. Bu durumda, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Msextmz.exe durdurun.
  2. Günlük dosyası parametre Msextmz.ini ayarlanmışsa, hangi posta kutusuna bulma işlenmekte olan. Posta kutusu işlem günlük dosyasındaki bir girdi Msextmz.exe yanıt vermemeye başladığında, işlenmekte olan posta kutusu için kullanıcı DN'SI sağlar.

   Parametre Msextmz.ini ayarlanmadı günlük, işlem bir posta kutusu bilgileri komut istemi penceresi içinde bulunup bulunmadığını.

   Işlenmekte olan Msextmz.exe yanıt vermemeye başladığında, posta kutusu sonra gelen tüm kullanıcı posta kutularını işlenmez. Bu, posta kutularına giriş dosyası bu çalışma için kullanılan ServerName_TimeZone_Input_File.txt geçerlidir.
  3. Işlenmiş olan posta kutularının DN kullanıcı içeren yeni bir giriş dosyası oluşturun.
  4. Bu yeni bir giriş dosyasıyla Msextmz.exe yeniden çalıştırmadan önce kullanıcıların bir önceki çalışması tarafından oluşturulan hata dosyasındaki işlem dikkat edin.
 • Outlook araç ve Exchange aracı aynı ortamında çalıştırdıktan

  Aynı ortamında Outlook araç ve Exchange aracını çalıştırabilirsiniz. Outlook araç veya tam tersi şekilde güncelleştirilmiş bir posta kutusu Exchange aracını çalıştırırsanız, yok bir yan etkileri karşılaşacaklardır. Ancak, yönetici Exchange araç çalışırsa, kullanıcıların Outlook aracı ayrı ayrı olarak çalıştırmak gerek yoktur.
 • Anımsatıcıları beklenenden daha sonra görüntülenir

  Outlook'u çevrimiçi modda posta hiç bağlandı, Exchange aracı tarafından güncelleştirilen bir posta kutuları için olmayan toplantı anımsatıcısı güncelleştirilmeyecek. Bu durumda, beklenenden daha sonraki bir saat anımsatıcılar görüntülenir.

  Outlook'u çevrimiçi modda hiçbir zaman bağlı, Outlook saat dilimi güncelleştirmesi aracı bulduğu takvimi randevular için yanlış uyarı mektuplarını ayarlamanız gerekir. Anımsatıcıları arama klasörü, Outlook'u çevrimiçi modda hiçbir zaman bağlı, posta kutunuzdaki yok. Bu nedenle araç, e-posta öğelerini, kişileri veya diğer anımsatıcıları güncelleştirmez. Örneğin, araç, bir e-posta öğesi, gelecekteki bir zamanda takip etmek için bir uyarı mektubunda ya da bir uyarı mektubunda uyarı mektubu olan bir görev öğesini güncelleştirmez.
 • Çalışma süresi uzun olabilir

  Tek iş parçacıklı Msextmz.exe olur. Bu nedenle, çok sayıda posta kutularını karşı aracı çalıştırmak için saatler ele geçirebilir.

  Başvuru için Microsoft BT dokuz istemcileri'ni kullanarak 16 saat olarak yaklaşık 53,000 posta kutularını güncelleştirmeye açtı. Bu, bir güncelleştirme sıklığını dakikada istemci başına 6.13 posta kutularının equates.

  Davetliler, toplantı isteği sayısı, çalışma süresi güncelleştirme modunun etkilememelidir. Istemci açısından bakıldığında, bir toplantı güncelleştirmesi bir yüz alıcıya gönderiliyor olarak aynı anda bir toplantı güncelleştirmesi alıcıya gönderiliyor götüren olmasıdır.

  Sayısı, davetlilerin, toplantı güncelleştirmesini kopyalarının sayısını etkilemez. Ancak, posta akışının, çalıştırma süresinin çıkıştır.
 • Olay günlüğü çalıştırmak birçok posta kutularını güncelleştirdikten sonra alanı yetersiz

  Tzmove.exe başarılı her güncelleştirme için kaynak TZMOVE Eventıd 32 içeren bir bilgi olayı oluşturur. Çok sayıda olay uygulama günlüğüne diskte ayrılmış olan alan aşmasına neden olabilir. Güncelleştirme modunda Msextmz.exe Tzmove.exe başarılı yürütülmesini belirlemek için bu olaylar dayanır. Msextmz.exe Msextmz.exe Msextmz.exe güncelleştirmeye çalıştığı posta kutusuyla ilişkilendirilmiş olan ilgili Tzmove.exe olay bulamazsa, güncelleştirmenin başarısız olduğunu varsayar. Bu nedenle posta kutusunun DN Msextmz.exe error.txt dosyasında kaydeder. Bu sorunu önlemek için <a0></a0>, en olay günlüğünün boyutunu ayarlama ve üzerine yazılmasına izin öneririz.
 • “ “ Microsoft Exchange takvimi güncelleştirme Aracı ”'ün önceki sürümlerinde algıladığından yüklemek için erişilemiyor. Lütfen bunları kaldırın ve bu kurulumu yeniden çalıştırın. ”

  Exchange takvimi güncelleştirme Aracı sürüm 1. 0'ı önceden yüklediyseniz, sürüm 2. 0'ı yüklemeden önce 1.0 sürümünü kaldırmanız gerekir. Sürüm 1.0, iki MSI paketleri içeren kendi kendine ayıklanan bir yürütülebilir program dağıtılan: Msextmz.msi ve Msextmzcfg.msi. Sürüm 2. 0'ı yüklemeden önce her iki paketi de kaldırmanız gerekir. Hala sürüm 2. 0'ı yüklerken sorunlarla karşılaşırsanız, daha büyük ve kaldırma sürüm 1.0 *.msi paketleri Program Ekle veya Kaldır aracını kullanmak yerine kullanarak deneyin. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve sürüm 2. 0'ı yükleyin. Doğrudan başka bir tüm başarısız olursa, ikili dosyaların *.msi paketleri ayıklayın.

Hata iletileri ve çözümleri

 • %1 Bul posta timezone:Error 0x80004005
  Bu hata iletisini aşağıdaki konulardan biri neden olabilir:
  • Araç, belirli bir kullanıcının posta kutusuna herhangi bir saat dilimi değerini okuyamadı. Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, eklemeyi deneyin “ ReadCalendarTimeZones Msextmz.ini dosyasına yinelenen takvim öğeleri için saat dilimi bilgileri incelemek için bu aracı zorlamak için 1 ” (tırnak işaretleri olmadan) =. Son çalışma alınan hata günlüğü'nden DN'nı kullanarak yeni bir giriş dosyası oluşturabilirsiniz.
  • Yanlış dizininden Tzmove.exe başvuran. Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, karşıdan yükleme dosyasını Msextmz bulunduğu veya Tzmove.exe kullanmakta olduğunuz iş istasyonunda yüklü olduğu için tam bir yol eklemek için bu Msextmz.ini güncelleştirme klasörüne ayıklayın.

   Not Microsoft Office Outlook için saat dilimi verileri güncelleştirme aracı karşıdan yüklediğinizde Tzmove.exe gerçek aracın yükleyici dosyasıdır. Yükleyici başvuran Msextmz çalıştırdığınızda hata neden olur.
  • Msextmz çalıştırmak için kullandığınız hesabın, tam posta kutusu izinlere sahip değil ve Silinmiş Exchange doğru izinlere sahip bir temsilci. Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, bir Exchange Server bilgisayarından “ posta kutusu izin ver ” komut dosyasını çalıştırın.
 • <a1>Posta</a1> /O işlenemiyor CONTOSO = / OU FIRST ADMINISTRATIVE GROUP = / CN = RECIPIENTS = / CN = TESTMB01 - 0x80004005 =
  Dikkatle legacyExchangeDN gözden geçirin ve gerekli düzeltmeleri yapın. Değerin doğru olduğundan emin olmak için Adsıedit kopyalayıp değerini kullanın.
 • %1 Açık posta tablo için <a1>sunucu</a1> /O CompanyRoot = / OU IT = / CN = Configuration/cn = Servers/cn = EXCH01 =. <a1>Hata</a1> 80040115
  Bu bir RPC hatadır. Dikkatle legacyExchangeDN gözden geçirin ve gerekli düzeltmeleri yapın.
  Lütfen geçerli bir sunucu seçin.
  Sunucunun ayırt edici ad (DN) gerekir. DN aşağıdaki DN benzer:
  ServerDN: / O CompanyRoot/OU = = BT / CN = Configuration/cn = Servers/cn = EXCH01 =
 • Uygulama düzgün olarak başlayamadı (0xc0000135). Sonlandırmak için Tamam düğmesini tıklatın
  Bu hata iletisi, .NET Framework 2.0 yüklü olmadığı için oluşur.
 • HrTestMailboxAccess: %1 açık posta kutusu - 0x8004011D.
  Güncelleştirme işlemi sırasında bu hata iletisini alırsanız, kullandığınız hesabın, posta kutusu için tam erişim yok. Hesabın, posta kutularını güncelleştirebilmek aracın tüm posta kutularına tam posta kutusu erişimi izni olmalıdır.

  "Msextmz.exe izinlerini yapılandırma" bölümünde açıklanan yöntemi kullanarak doğru izinlerin verilmiş olduğunu doğrulayın.

Referanslar

"Ver posta kutusu izin" komut dosyası

Option Explicit
' For FileSystemObject
Const ForReading = 1
Const ForWriting = 2
Const ForAppending = 8
Const TristateTrue = -1
Const TristateUseDefault = -2
Const TristateFalse = 0

'Permission Type: Allow or Deny
Const ADS_ACETYPE_ACCESS_ALLOWED = &H0
Const ADS_ACETYPE_ACCESS_DENIED = &H1
Const ADS_ACETYPE_ACCESS_ALLOWED_OBJECT = &H5
Const ADS_ACETYPE_ACCESS_DENIED_OBJECT = &H6

Const ADS_ACEFLAG_INHERIT_ACE = &H2
Const ADS_ACEFLAG_NO_PROPAGATE_INHERIT_ACE = &H4
Const ADS_ACEFLAG_INHERIT_ONLY_ACE = &H8
Const ADS_ACEFLAG_INHERITED_ACE = &H10
Const ADS_ACEFLAG_VALID_INHERIT_FLAGS = &H1f
Const ADS_ACEFLAG_SUCCESSFUL_ACCESS = &H40
Const ADS_ACEFLAG_FAILED_ACCESS = &H80

'Declare ADSI constants
Const ADS_SCOPE_SUBTREE = 2
Const ADS_OPTION_SECURITY_MASK = 3
Const ADS_OPTION_REFERRALS	= 1
Const ADS_SECURITY_INFO_DACL = 4
Const ADS_CHASE_REFERRALS_NEVER = &h00 
Const ADS_CHASE_REFERRALS_SUBORDINATE = &h20 
Const ADS_CHASE_REFERRALS_EXTERNAL = &h40

'Microsoft Exchange 
Const EX_MB_SEND_AS_ACCESSMASK = &H00100
Const EX_FULLMAILBOX_ACCESSMASK = 1
Const EX_MB_SEND_AS_GUID = "{AB721A54-1E2F-11D0-9819-00AA0040529B}"

'Application Parameter Index
Const ARG_INDEX_MODE = 0
Const ARG_INDEX_USERNAME = 1
Const ARG_INDEX_FILENAME = 2
Const MIN_ARG = 1

Const MODE_INVALID = -1 
Const MODE_ADD = 0
Const MODE_REMOVE = 1

Const ADD = "-ADD"
Const REMOVE = "-REMOVE"

'Application Const String
Const EMPTYSTRING = ""
Const ERROR_FILENAME = "GrantMailboxPermission.err"
Const OUTPUT_FILENAME = "GrantMailboxPermission.log"
Dim OUTPUT_DELIMITER
OUTPUT_DELIMITER = vbTab

'Logging file
Dim objFSO
Dim objfileError
Dim objfileOutput
Dim objfileImport
Dim objconn
Dim objCommand
Dim rootDSE
Dim sDomainContainer
Dim sUserLDAPPath
Dim objUser
Dim objSDNTsecurity
Dim objDACLNT
Dim objDACLEX
Dim objSDMailbox
Dim fFMA
Dim fSendAs
Dim AccessTypeForFMA
Dim AccessTypeForSendAS
Dim fAddedFMA
Dim fAddedSendAs
Dim fRemovedFMA
Dim fRemovedSendAs
Dim sArraySplit
Dim sOneRow
Dim sGrantedUser
Dim dArgCount
Dim cScriptMode
Dim dArgExpected
Dim fOneError

On Error Resume Next
'Parameter Checking
dArgCount = Wscript.Arguments.Count
If (dArgCount < MIN_ARG) Then
	DisplaySyntax
End If

cScriptMode = MODE_INVALID
Select Case UCase(WScript.Arguments(ARG_INDEX_MODE))
	Case ADD
		cScriptMode = MODE_ADD
		dArgExpected = ARG_INDEX_FILENAME + 1
	Case REMOVE
		cScriptMode = MODE_REMOVE
		dArgExpected = ARG_INDEX_MODE + 1
	Case Else
		cScriptMode = MODE_INVALID
End Select

If (cScriptMode = MODE_INVALID Or dArgCount <> dArgExpected) Then
	DisplaySyntax
End If

If (cScriptMode = MODE_ADD) Then
	sGrantedUser = WScript.Arguments(ARG_INDEX_USERNAME)
	If (IsValidUserName(sGrantedUser) = False) Then
		DisplaySyntax
	End If
End If

CreateImportExportFiles

If (cScriptMode = MODE_ADD) Then
	err.Clear
	
	'Prepare LDAP connection
	Set objconn = CreateObject("ADODB.Connection")
	Set objCommand = CreateObject("ADODB.Command")
	objconn.Provider = "ADSDSOObject"
	objconn.Open "ADs Provider"
	If (err.number <> 0) Then
		WScript.StdOut.WriteLine("Failed to bind to Active Directory server, error:" & err.Description)
		objfileError.WriteLine("Failed to bind to Active Directory server, error:" & err.Description)
		WScript.Quit
	End If
		
	Set rootDSE = GetObject("LDAP://rootDSE")
	sDomainContainer = rootDSE.Get("defaultNamingContext")
	If (err.number <> 0) Then
		WScript.StdOut.WriteLine("Failed to find a Domain Container:" & err.Description)
		objfileError.WriteLine("Failed to find a Domain Container:" & err.Description)
		WScript.Quit
	End If
		
	Set objCommand.ActiveConnection = objconn

	Do While objfileImport.AtEndOfStream <> True
		fOneError = False
		sUserLDAPPath = EMPTYSTRING
		err.Clear

		sOneRow = Trim(objfileImport.ReadLine)
		If sOneRow <> EMPTYSTRING Then
		
		  sUserLDAPPath = GetLDAPPathFromLegacyDN(sOneRow)
		  If (err.number <> 0) Then
			  objfileError.WriteLine("Failed to get user's LDAP path from " & sOneRow)
			  fOneError = True
			  err.Clear
		  End If

		  If (fOneError = False) Then
			  Set objUser = GetObject(sUserLDAPPath)
			  If (err.number <> 0) Then
				  objfileError.WriteLine("Failed to get user object from " & sUserLDAPPath)
				  objfileError.WriteLine("Error: " & err.Description)
				  fOneError = True
				  err.Clear
			  End If
		  End If
  	
		  If (fOneError = False) Then
			  Set objSDMailBox = objUser.MailboxRights
			  Set objDACLEX = objSDMailbox.DiscretionaryAcl
			  Set objSDNTsecurity = objUser.ntSecurityDescriptor
			  Set objDACLNT = objSDNTsecurity.DiscretionaryAcl
			  If (err.number <> 0) Then
				  objfileError.WriteLine("Failed to get DACL of " & sUserLDAPPath)
				  objfileError.WriteLine("Error: " & err.Description)
				  fOneError = True
				  err.Clear
			  End If
		  End If

		  ' Check Full Mailbox Access and Send As permission
		  fFMA = False
		  fSendAs = False
		  AccessTypeForFMA = ADS_ACETYPE_ACCESS_ALLOWED
		  AccessTypeForSendAS = ADS_ACETYPE_ACCESS_ALLOWED

		  If (fOneError = False) Then
			  CheckFullMailboxAccess objDACLEX, sGrantedUser, fFMA, AccessTypeForFMA
			  CheckSendAs objDACLNT, sGrantedUser, fSendAs, AccessTypeForSendAS
			  If (err.number <> 0) Then
				  objfileError.WriteLine("Failed to Check permission of " & sUserLDAPPath)
				  objfileError.WriteLine("Error: " & err.Description)
				  fOneError = True
				  err.Clear
			  End If
		  End If

		  'If we don't have either SendAS or FMA, we're going to add these permission
		  If ( (AccessTypeForFMA = ADS_ACETYPE_ACCESS_DENIED) Or (AccessTypeForSendAs = ADS_ACETYPE_ACCESS_DENIED_OBJECT) ) Then
			  'Deny access already granted, won't add permission to this user
			  objfileError.WriteLine("Deny permission already added: " & sUserLDAPPath)
			  fOneError = True
		  End If
  		
		  If ( fOneError = False And ((fFMA = False) Or (fSendAs = False)) ) Then
			  fAddedFMA = False
			  fAddedSendAs = False
  			
			  If (fFMA = False) Then
				  'Add FMA permission
				  err.Clear
				  AddAce objDACLEX, sGrantedUser, EX_FULLMAILBOX_ACCESSMASK, ADS_ACETYPE_ACCESS_ALLOWED, ADS_ACEFLAG_INHERIT_ACE, 0,0,0
				  objSDMailbox.DiscretionaryAcl = objDACLEX
				  objUser.MailboxRights = Array(objSDMailbox)
				  If ( err.number <> 0 ) Then
					  objfileError.WriteLine("Failed to add FullMailbox Access: " & sUserLDAPPath)
					  objfileError.WriteLine("Error: " & err.Description)
					  fOneError = True
					  fAddedFMA = False
					  err.Clear
				  Else
					  fAddedFMA = True
				  End If
			  End If
  			
			  If (fSendAs = False) Then
				  'Add SendAs permission
				  err.Clear
				  AddAce objDACLNT, sGrantedUser, EX_MB_SEND_AS_ACCESSMASK, ADS_ACETYPE_ACCESS_ALLOWED_OBJECT, 0,1, EX_MB_SEND_AS_GUID, 0
				  objSDNTsecurity.DiscretionaryAcl = objDACLNT
				  objUser.Put "ntSecurityDescriptor", Array( objSDNTsecurity )
				  objUser.SetOption ADS_OPTION_SECURITY_MASK, ADS_SECURITY_INFO_DACL
				  If ( err.number <> 0 ) Then
					  objfileError.WriteLine("Failed to add SendAs permission: " & sUserLDAPPath)
					  objfileError.WriteLine("Error: " & err.Description)
					  fOneError = True
					  fAddedSendAs = False
					  err.Clear
				  Else
					  fAddedSendAs = True
				  End If
			  End If

			  If (fOneError = False ) Then 
				  objUser.SetInfo
				  If (err.number <> 0) Then
					  objfileError.WriteLine("Failed to update user: " & sUserLDAPPath)
					  objfileError.WriteLine("Error: " & err.Description)
					  fOneError = True
					  err.Clear		
				  Else
					  'Update Logging
					  objfileOutput.WriteLine(sUserLDAPPath & OUTPUT_DELIMITER & fAddedFMA & OUTPUT_DELIMITER & fAddedSendAs)		
				  End If
			  End If
		  End If

		  Set objUser = Nothing
		  Set objSDNTsecurity = Nothing
		  Set objDACLNT = Nothing
		  Set objDACLEX = Nothing
		  Set objSDMailBox = Nothing

		  If (fOneError = True) Then
			  WScript.StdOut.Write("!")
		  Else
			  WScript.StdOut.Write(".")
		  End If
    End If
	Loop

Set rootDSE = Nothing
Set objCommand = Nothing
Set objconn = Nothing

End If

If (cScriptMode = MODE_REMOVE) Then
	'Retreive the granted user from the first line of import file
	sGrantedUser = objfileImport.ReadLine
	If (IsValidUserName(sGrantedUser) = False) Then
		WScript.StdOut.WriteLine("Invalid User in import file. please check import file..")
		objfileError.WriteLine("Invalid User in import file. please check import file..")
		WScript.Quit
	End If
	
	Do While objfileImport.AtEndOfStream <> True
		fOneError = False
		sUserLDAPPath = EMPTYSTRING
		fAddedFMA = False
		fAddedSendAs = False
		fRemovedFMA = False
		fRemovedSendAs = False
		err.Clear

		sOneRow = objfileImport.ReadLine
		sArraySplit = Split(sOneRow, OUTPUT_DELIMITER)

		'First column is Ldap path
		sUserLDAPPath = sArraySplit(0)
		'Second column is FullMailbox Permission
		fAddedFMA = sArraySplit(1)
		'Third column is SendAs
		fAddedSendAs = sArraySplit(2)

		Set objUser = GetObject(sUserLDAPPath)
		If (err.number <> 0) Then
			objfileError.WriteLine("Failed to get user object from " & sUserLDAPPath)
			objfileError.WriteLine("Error: " & err.Description)
			fOneError = True
			err.Clear
		End If
		
		If ((fOneError = False) And (fAddedFMA = "True")) Then		
			Set objSDMailBox = objUser.MailboxRights
			Set objDACLEX = objSDMailbox.DiscretionaryAcl
			fRemovedFMA = RemoveFullMailboxAccess(objDACLEX, sGrantedUser)
			If (err.number <> 0) Then
				objfileError.WriteLine("Failed to Remove Full MailboxAccess from " & sUserLDAPPath)
				objfileError.WriteLine("Error: " & err.Description)
				fOneError = True
				err.Clear
			End If
			
			If (fRemovedFMA = False) Then
				objfileError.WriteLine("Couldn't find Full mailbox access permission on " & sUserLDAPPath)
			End If
			
			If ((fOneError = False) And (fRemovedFMA = True)) Then
				objSDMailbox.DiscretionaryAcl = objDACLEX
				objUser.MailboxRights = Array(objSDMailbox)
			End If
		End If

		If ((fOneError = False) And (fAddedSendAs = "True")) Then		
			Set objSDNTsecurity = objUser.ntSecurityDescriptor
			Set objDACLNT = objSDNTsecurity.DiscretionaryAcl

			fRemovedSendAs = RemoveSendAs(objDACLNT, sGrantedUser)
			If (err.number <> 0) Then
				objfileError.WriteLine("Failed to Remove SendAs from " & sUserLDAPPath)
				objfileError.WriteLine("Error: " & err.Description)
				fOneError = True
				err.Clear
			End If

			If (fRemovedSendAs = False) Then
				objfileError.WriteLine("Couldn't find SendAs permission on " & sUserLDAPPath)
			End If
			
			If ((fOneError = False) And (fRemovedSendAs = True)) Then
				objSDNTsecurity.DiscretionaryAcl = objDACLNT
				objUser.Put "ntSecurityDescriptor", Array( objSDNTsecurity )
				objUser.SetOption ADS_OPTION_SECURITY_MASK, ADS_SECURITY_INFO_DACL
			End If
		End If

		If ((fOneError = False) And (fRemovedFMA Or fRemovedSendAs)) Then
			objUser.SetInfo
			If (err.number <> 0) Then
				objfileError.WriteLine("Failed to update ADSI for user: " & sUserLDAPPath)
				objfileError.WriteLine("Error: " & err.Description)
				fOneError = True
				err.Clear		
			Else 
				If ( fRemovedFMA Or fRemovedSendAs ) Then
					'Update Logging
					objfileError.WriteLine("Removed Permission from " & sUserLDAPPath & OUTPUT_DELIMITER & fRemovedFMA & OUTPUT_DELIMITER & fRemovedSendAs)
				End If
			End If
		End If

		If (fOneError = True) Then
			WScript.StdOut.Write("!")
		Else
			WScript.StdOut.Write(".")
		End If
	Loop
End If

CloseImportexportFiles

Function IsValidUserName (sUserName)
	Dim dPosition
	dPosition = InStr(1, sUserName, "\")
	If (dPosition = 0 ) Then
		IsValidUserName = False
		objfileError.WriteLine("Invalid User:" & sUserName)
	Else
		IsValidUserName = True
	End If
End Function

Function CheckSendAs (objNTSD, sUser, fSendAs, AccessType)
	Dim intACECount
	Dim objACE
	
	err.Clear
	fSendAs = False
	AccessType = ADS_ACETYPE_ACCESS_ALLOWED
	intACECount = objNTSD.AceCount

	If intACECount Then
		For Each objACE In objNTSD
			err.Clear
			If ( (UCase(objACE.Trustee) = UCase(sUser)) And (objACE.ObjectType = EX_MB_SEND_AS_GUID) ) Then
				fSendAs = True
				AccessType = objACE.AceType
			End If
		Next
	End If	

	If (err.number <> 0) Then
		objfileError.WriteLine("Check SendAs permissions Failed : " & sUser)
		objfileError.WriteLine("Error: " & err.Description)
		err.Clear
		fOneError = True
	End If
	Set objACE = Nothing
End Function

Function CheckFullMailboxAccess (objACL, sUser, fFoundFMA, AccessType)
	Dim intACECount
	Dim objACE

	err.Clear
	fFoundFMA = False
	AccessType = ADS_ACETYPE_ACCESS_ALLOWED
	intACECount = objACL.AceCount
	If intACECount Then
		For Each objACE In objACL
			If ( (UCase(objACE.Trustee) = UCase(sUser)) And ((objACE.AccessMask And EX_FULLMAILBOX_ACCESSMASK) <> 0)) Then
				fFoundFMA = True
				AccessType = objACE.AceType
			End If
		Next
	End If

	If (err.number <> 0) Then
		objfileError.WriteLine("Check FullMailbox permissions Failed : " & sUser)
		objfileError.WriteLine("Error: " & err.Description)
		err.Clear
		fOneError = True
	End If
	Set ObjACE = Nothing
End Function

Function RemoveSendAs (objNTSD, sUser)
	Dim intACECount
	Dim objACE
	Dim fFound
	
	fFound = False
	intACECount = objNTSD.AceCount
	
	If intACECount Then
		For Each objACE In objNTSD
			If ((UCase(objACE.Trustee) = UCase(sUser)) And (objACE.ObjectType = EX_MB_SEND_AS_GUID) ) Then
				objNTSD.RemoveAce objACE
				fFound = True
			End If
		Next
	End If

	RemoveSendAs = fFound		
End Function

Function RemoveFullMailboxAccess (objACL, sUser)
	Dim intACECount
	Dim objACE
	Dim fFound
	
	fFound = False
	intACECount = objACL.AceCount
	
	If intACECount Then
		For Each objACE In objACL
			If((0 <> Instr(UCase(objACE.Trustee), UCase(sUser))) And (objACE.AccessMask And EX_FULLMAILBOX_ACCESSMASK) <> 0) Then
				objACE.AccessMask = (objACE.AccessMask Xor EX_FULLMAILBOX_ACCESSMASK)
				fFound = True
			End If
		Next
	End If

	RemoveFullMailboxAccess = fFound		
End Function

Function GetLDAPPathFromLegacyDN (sLegacyDN)
	Dim rsUsers
	Dim sLdapPath
	
	objCommand.CommandText = "<GC://" & sDomainContainer & ">;(&(&(& (mailnickname=*) (| (&(objectCategory=person)(objectClass=user)(legacyExchangeDN=" & sLegacyDN & ")) ))));adspath;subtree"
	objCommand.Properties("searchscope") = ADS_SCOPE_SUBTREE
	objCommand.Properties("Page Size") = 10
	objCommand.Properties("Timeout") = 30 
	objCommand.Properties("Chase referrals") = (ADS_CHASE_REFERRALS_SUBORDINATE Or ADS_CHASE_REFERRALS_EXTERNAL)

	err.Clear	
	Set rsUsers = objCommand.Execute
	If (err.number <> 0) Then
		objfileError.WriteLine("Search for mailbox owners failed, error:" & err.Description)
		fOneError = True
	End If
	
	If (rsUsers.RecordCount = 0) Then
		objfileError.WriteLine("No mailbox owner user accounts found for " & sLegacyDN & " in " & sDomainContainer & ".")
		fOneError = True		
	End If

	If (rsUsers.RecordCount > 1) Then
		objfileError.WriteLine("Multiple mailboxs owner user accounts found for " & sLegacyDN & " in " & sDomainContainer & ".")
		fOneError = True		
	End If

	sLdapPath = Replace(rsUsers.Fields(0).Value, "GC://", "LDAP://")	
	GetLDAPPathFromLegacyDN = sLdapPath
	Set rsUsers = Nothing
End Function

Function CloseImportexportFiles

	objfileError.WriteLine("*******************************************************")
	objfileError.WriteLine("End at " & Date & " " & Time)
	objfileError.WriteLine("*******************************************************")

	objFSO.Close
	objfileError.Close
	objfileOutput.Close
	objfileImport.Close
	
	Set objFSO = Nothing
	Set objfileError = Nothing
	Set objfileOutput = Nothing
	Set objfileImport = Nothing
End Function

Function CreateImportExportFiles
	Dim sErrorsFileName
	Dim sImportFileName
	Dim sOutputFileName

	err.Clear
	Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
	sErrorsFileName = ERROR_FILENAME
	sImportFileName = EMPTYSTRING
	sOutputFileName = EMPTYSTRING

	Select Case cScriptMode
		Case MODE_ADD
			sImportFileName = WScript.Arguments(ARG_INDEX_FILENAME)
			sOutputFileName = OUTPUT_FILENAME
		Case MODE_REMOVE
			sImportFileName = OUTPUT_FILENAME 'Use output file name as import file
			sOutputFileName = EMPTYSTRING	
		Case Else
			DisplaySyntax
	End Select

	Set objfileError = objFSO.OpenTextFile(sErrorsFileName, ForAppending, True, TristateTrue)
	objfileError.WriteLine("*******************************************************")
	objfileError.WriteLine("Start at " & Date & " " & Time)
	objfileError.WriteLine("*******************************************************")

	If (cScriptMode = MODE_REMOVE) Then
		Set objfileImport = objFSO.OpenTextFile(sImportFileName, ForReading, False, TristateTrue)
	Else
		Set objfileImport = objFSO.OpenTextFile(sImportFileName, ForReading, False, TristateFalse)
	End If

	If (sOutputFileName <> EMPTYSTRING) Then
		'Check if output file already exists.
		If (objFSO.FileExists(sOutputFileName)) Then
			Set objfileOutput = objFSO.OpenTextFile(sOutputFileName, ForReading, False, TristateTrue)
			sOneRow = objfileOutput.ReadLine
			'If user name in the file is different from parameter, we can't proceed.
			If ( sOneRow <> sGrantedUser ) Then
				WScript.StdOut.WriteLine("The Domain\User must be the same as " & sOneRow )
				WScript.Quit
			End If
			Set objfileOutput = objFSO.OpenTextFile(sOutputFileName, ForAppending, True, TristateTrue)
		Else
			Set objfileOutput = objFSO.OpenTextFile(sOutputFileName, ForWriting, True, TristateTrue)
			'The first line of Log file is the user who is going to be granted the permissions
			objfileOutput.WriteLine(sGrantedUser)
		End If
	End If
	
	If (err.number <> 0) Then
		WScript.StdOut.WriteLine("Failed to open Log file, error:" & err.Description)
		WScript.Quit
	End If
End Function

Function AddAce(dacl, TrusteeName, gAccessMask, gAceType, gAceFlags, gFlags, gObjectType, gInheritedObjectType)
	Dim Ace1
	
	Set Ace1 = CreateObject("AccessControlEntry")
	Ace1.AccessMask = gAccessMask
	Ace1.AceType = gAceType
	Ace1.AceFlags = gAceFlags
	Ace1.Flags = gFlags
	Ace1.Trustee = TrusteeName
	'Determine whether ObjectType has to be set
	If CStr(gObjectType) <> "0" Then
		Ace1.ObjectType = gObjectType
	End If

	'Determine whether InheritedObjectType has to be set.
	If CStr(gInheritedObjectType) <> "0" Then
		Ace1.InheritedObjectType = gInheritedObjectType
	End If
	dacl.AddAce Ace1

  Set Ace1 = Nothing
End Function

Function DisplaySyntax
	WScript.StdOut.WriteLine("Syntax:")
	WScript.StdOut.WriteLine()
	WScript.StdOut.WriteLine("Grant Full mailbox access and SendAs permission to USER based on IMPORT_FILE:")
	WScript.StdOut.WriteLine("  CSCRIPT " & WScript.ScriptName & " -Add DOMAIN\USER IMPORT_FILE")
	WScript.StdOut.WriteLine("  NOTE: """ & OUTPUT_FILENAME & """ will be created for -Remove option ")
	WScript.StdOut.WriteLine()
	WScript.StdOut.WriteLine("Remove Full mailbox access and SendAs permission based on " & OUTPUT_FILENAME & ":")
	WScript.StdOut.WriteLine("  CSCRIPT """ & WScript.ScriptName & """ -Remove ")
	WScript.StdOut.WriteLine()
	WScript.StdOut.WriteLine("For all modes, errors are saved to " & ERROR_FILENAME )

	WScript.Quit	
End Function

Düzenlemeler

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
SürümTarihDeğiştirme
1.011 Ocak 2007Özgün sürümü
2.012 Ocak 2007Düzenleme değişiklikleri
3.007 Ã ub 2007Tam bir makale yeniden yazıldı
3.108 Ã ub 2007Güncelleştirilmiş karşıdan Yükleme Merkezi URL
3.208 Ã ub 2007Düzenleme değişiklikleri
4.009 Ã ub 2007Konferans odası çakışmalarla ilgili yeni bilgiler eklendi
4.112 à ub 2007“ Uygulanır ” bölümüne eklenen Exchange 2003 Enterprise Edition
4.212 Ã ub 2007Düzeltilmiş bir yazım hatası
4.312 Ã ub 2007Not adım numarası düzeltildi.
5.013 Ã ub 2007"Exchange aracını yüklemek üzere Yükleme" bölümündeki eklenen sanal makine bilgileri
6.015 Ã ub 2007"Anımsatıcıları beklenenden daha sonra görüntülenen" bölümü de yeniden yazıldı
7.015 Ã ub 2007Microsoft Exchange takvimi güncelleştirme Aracı paketini için sanal makine için eklenen bir karşıdan yükleme bilgileri
8.016 Ã ub 2007", Exchange aracı çalıştırılmadan önce yapmanız gerekenler" kısmında Exchange Sistem Yönetim Araçları ile ilgili bilgiler eklendi
8.119 à ub 2007Dosya adı <a0>“ nasıl ” Msextmzcfg.exe çalıştırmak</a0> bölümündeki düzeltildi.
8.220 Ã ub 2007"Posta kutusu izin ver" komut dosyası bölümündeki dosya_adı kullanıcı_adı arasındaki eklenen alan
9.020 Ã ub 2007Makale yeniden yazıldı
10.020 Ã ub 2007Iç meta verilerini güncelleştirme
10.120 Ã ub 2007Düzeltilmiş bir yazım hatası
10.220 Ã ub 2007Düzeltilmiş bir yazım hatası
10.320 Ã ub 2007Düzeltilmiş bir yazım hatası
10.421 Ã ub 2007Düzeltilmiş bir yazım hatası
11.022 Ã ub 2007Exchange Aracı sürüm 2 ile ilgili bilgiler eklendi
11.122 Ã ub 2007Düzeltilmiş bir yazım hatası
11.223 Ã ub 2007Makale düzeltmeleri belirtmek için ek tablo
12.026 Ã ub 2007Olay günlüğünde yer ve hata iletileri ve bu hatalar için çözümler hakkında ek bilgileri ilgili bilgiler eklendi
13.027 Ã ub 2007Kaldırılan yükleme URL'SINI 933185 eklenen çapraz başvuru ve sanal makine bilgileri
14.028 Ã ub 2007"Bilinen sorunlar" bölümünde, metin KB926666 eklenecek ilk madde işareti olarak değiştirildi.
15,027 Ã ub 2007Eklenen sanal makine bilgileri
16.028 Ã ub 2007Ilgili bilgi eklendi "için doğrudan kayıt" bölümüne saat dilimi verileri güncelleştirme aracı, Microsoft Office Outlook (Tzmove.exe) için en son düzeltme. Ek çapraz başvuru 933146
16.128 Ã ub 2007Tablo etiketleri düzeltildi.
17,001 Mar 2007Kaldırılan bir Exchange Server 5.5 bilgi
18,0 inç05 Mart 2007Düzeltme tablo rewrote
19.008-Mart 2007"HRTestMailboxAccess" hata iletisi ile ilgili bilgiler eklendi
19.113 Mart 2007Yinelenen bir paragraf davetlilerin sayısıyla ilgili toplantı isteğinde kaldırıldı.
19.219 Mart 2007Güncelleştirilmiş düzeltme tablosu
19.321 Mart 2007Exchange aracı"hakkında" bölümündeki kaldırılan sanal makine bilgileri
19.403 Nis 2007Güncelleştirilen giriş bölümü
19.504 Ağu 2007Güncelleştirilmiş başlık
21.006 Eyl 2007Makale 941018 daha yeni bir aracıyla ilgili bilgiler eklendi
21,107 Eyl 2007Güncel Knowledge Base makale bağlantı kaldırıldı.

Özellikler

Makale numarası: 930879 - Last Review: 15 Ocak 2008 Salı - Gözden geçirme: 22.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2007 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2007 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Enterprise Server
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbresolve kbexpertiseinter kbinfo KB930879 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:930879

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com