Windows Vista 64-bit DVD'sini 32-bit bir işletim sistemine taktığınızda işlem başarısız oluyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 930891 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

32-Bit bir işletim sistemi içinde Windows Vista 64-bit DVD yerleştirin ve Kur başlatılır, işlem başarısız olur ve aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Kur, işletim sisteminin bu sürümünde çalıştırılamaz. Yüklemek için Windows yükleme medyasından önyüklemeyi deneyin.
Bilgisayar çubuğundaki işletim sistemi Windows XP Professional (x 64) 64 bit sürümünden için Windows Vista'nın 64-bit bir sürümünü yükseltmeye çalışırken yükseltme devre dışı bırakılır.

Not Windows Vista'nın yüklü bir 64-bit sürümü varsa, izin verilen 64-bit bir sürümü için Windows Vista'nın yükseltme yapabilirsiniz. Örneğin, Vista Home Premium Vista Ultimate'a yükseltebilirsiniz.

Neden

Bu davranış, Windows işletim sistemi yükseltmeleri, yalnızca eşleşen işletim sistemi mimariler desteklendiği için oluşur. Windows XP'nin 32-bit bir sürümü, Windows Vista 64-bit yükleyici altyapısı tanımıyor.

Çözüm

Bir Windows XP 32-bit sürümü ve Windows Vista'nın 64-bit bir sürümünü yüklemek istiyorsanız, 64-bit Windows Vista DVD'SINI bilgisayardan önyüklemek ve sonra Windows Vista'nın özel bir yükleme gerçekleştirin. Özel yükleme başlamadan önce verileri yedekleyin.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Özellikler

Makale numarası: 930891 - Last Review: 17 Mart 2007 Cumartesi - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Starter
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertisebeginner kbtshoot kbprb KB930891 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:930891

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com