ınternet ayarları seçeneği yapılandırmak için PolicyMaker standart sürüm 2.0 kullanıyorsanız, ınternet Explorer'ın masaüstü simgesi kaybolur...

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 931044 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Internet ayarları seçeneği yapılandırmak için Masaüstü standart PolicyMaker standart sürüm 2.0 kullanıyorsanız, ınternet Explorer'ın masaüstü simgesi kaybolur.

Neden

Bu sorun, PolicyMaker Standard Edition, Internet ayarları seçeneğinden kaldırılmış bir özelliği yanlış kaydetti nedeniyle oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Internet ayarları</a0> seçeneğinde bir XML öğesi değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Internet ayarları seçeneği yapılandırılan Grup ilkesi nesnesi (GPO) açın.
 2. Konsol ağacında, Internet ayarları masaüstüne sürükleyin. Bu adım, bu ayarları içeren bir XML dosyası oluşturur.
 3. 2. Adımda oluşturulan XML dosyasını sağ tıklatın, Birlikte Aç'ı tıklatın, Program listesinden Not Defteri'ni seçin ve Tamam ' ı tıklatın.
 4. Locate the following XML element.
  <Reg id="ShowIEOnDesktop" type="REG_DWORD" hive="HKEY_CURRENT_USER" key="Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CLSID\{871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D}\ShellFolder" name="Attributes" value="00100024"/>
 5. Modify this XML element to match the following code.
  <Reg id="ShowIEOnDesktop" type="REG_DWORD" hive="HKEY_CURRENT_USER" key="Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CLSID\{871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D}\ShellFolder" name="Attributes" value="0"/>
  Not Bu adımda, öznitelik değerini 00100024 0 olarak değiştirin.
 6. Kaydedin ve sonra da dosyayı kapatın.
 7. XML dosyası, GPO için sürükleyin.
 8. Internet ayarları orijinal maddenin GPO silin.

Özellikler

Makale numarası: 931044 - Last Review: 5 Şubat 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • PolicyMaker Standard Edition 2.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseinter kbtshoot kbprb KB931044 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:931044

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com