HTTPS Web sitelerine bağlanmak için Özet proxy kimlik doğrulaması'nı kullanmaya çalıştığınızda ınternet Explorer 6 beklenmedik şekilde kapanabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 931299 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Köprü Metni Aktarım Protokolü güvenli (HTTPS) Web sitelerine bağlanmak için Özet proxy kimlik doğrulaması'nı kullanmaya çalıştığınızda, Microsoft ınternet Explorer 6 beklenmedik şekilde kapanabilir. Internet Explorer Microsoft Windows ınternet (Winınet) uygulama programlama arabirimi (API) ile birlikte Özet proxy kimlik doğrulaması'nı kullanarak HTTPS Web sitesine bağlandığında, bu sorun oluşur.

Neden

Bu sorun, Özet proxy kimlik doğrulaması sırasında ortaya çıkan hata kodları HTTP 407 Wininet.dll dosyasını bir hatalı işlemesi nedeniyle oluşur.

Çözüm

Bu sorun, Windows ınternet Explorer 7'de giderilmiştir. Internet Explorer 7'yi edinmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windows/ie/downloads/default.mspx

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için Microsoft Windows XP Service Pack 1 (SP1), Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) veya Microsoft Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) ile çalışmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows Server 2003 SP1 için ınternet Explorer 6
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Wininet.dll6.0.3790.2902666,11221 Mart 200705: 32X86SP1
Windows Server 2003 SP2 için ınternet Explorer 6
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Wininet.dll6.0.3790.4043670,72021 Mart 200705: 37X86SP2
Windows XP SP2 x 86 sürümü
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Wininet.dll6.0.2900.2961664,57626 Tem 200612: 21X86
Windows 2000 SP4 veya Windows XP x 86 sürümü
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Wininet.dll6.00.2800.1504585,21621 Nis 200515: 41X86

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, HTTPS iletişim kuralını kullanın. Farklı bir proxy kimlik doğrulama yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Farklı bir proxy kimlik doğrulama yöntemleri, NTLM ve Kerberos içerir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 931299 - Last Review: 4 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Explorer 6.0 Service Pack 1, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows XP Service Pack 1
  • Microsoft Windows 2000 Professional SP4
 • Microsoft Internet Explorer 6.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1
  • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
  • Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2)
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbautohotfix kbie600fix kbwinxpsp3fix kbwinserv2003presp1fix kbie600sp2fix kbhotfixserver kbqfe kbie600presp2fix kbfix kbbug kbpubtypekc KB931299 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:931299

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com