Bir programın Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda düzgün yüklenmesini engelleyebilecek sorunları nasıl giderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 931361 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Bu makalede, bir programın Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda düzgün yüklenmesini engelleyebilecek sorunları giderme yöntemleri açıklanır.

Daha fazla bilgi

Bir programın doğru şekilde yüklenemiyorsa, bu sorunu gidermek için gerçekleştirmeniz gereken adımlar yükleme başarısız oldu nasıl bağlıdır.

Yükleme Program Uyumluluk Yardımcısı tarafından durdurulur.

Program yükleme durdurulur veya Program Uyumluluk Yardımcısı tarafından engellenen, Microsoft programı Windows Vista ile düzgün çalışmaz zaten belirlemiştir. Program Uyumluluk Yardımcısı "Yumuşak engelleme" veya "katı engelleme." verebilir

Katı engelleme, Windows Vista bir bozuk durumda bırakabilir programla devam etmek için Kur'un izin verilseydi Program Uyumluluk Yardımcısı sorunu tanımlar oluşur. Katı engelleme ortaya çıktığında, Kur programı devam edemiyor. Bu sorunu gidermek için yapılacak sonraki adımlar hakkında daha fazla bilgi için tıklatın Çözümleri denetle.

Yazılım Windows Vista ile çalışırken, yazılımla ilgili bilinen bir sorun var bir esnek engelleme oluşur. Yumuşak engelleme ortaya çıktığında, programın Windows Vista ile beklendiği gibi çalışmayabilir bildirilir. Tıklatabilirsiniz Programı Çalıştır Kur programına devam etmek için. Kurulum programı tamamlandığında, ancak program düzgün çalışmaz büyük olasılıkla. Bu sorunu gidermek için yapılacak sonraki adımlar hakkında bilgi edinmek için tıklatın Çözümleri denetle.

Program Uyumluluk Yardımcısı'nın programı hakkında bir uyarı alırsanız, bağımsız yazılım satıcısı (ISV bir güncelleştirme veya yükseltme programı Windows Vista ile uyumlu olmak için olup olmadığını belirlemek için ISV) başvurmanızı öneririz.

Kur programı program yükleyemezsiniz

Kur programı program başarıyla yükleyemiyorsanız, sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: program yükleyiciyi uyumluluk modunda çalıştırın.

Programın yükleyicisi, Microsoft Windows'un desteklenen bir sürüm algılayamazsa bir program yüklü değil. Örneğin, Microsoft Windows XP program yükleyici destekliyorsa, programın yükleyicisi Windows Vista ile çalışmayabilir. Bu davranış oluşursa, program yükleyiciyi uyumluluk modunda çalıştırmak mümkün olabilir. Örneğin, programın yükleyicisi Windows XP uyumluluk modunda çalışacak şekilde yapılandırın. Programın Yükleyicisi Uyumluluk modunda çalıştırdığınızda, aslında seçtiğiniz işletim sistemi olan programın yükleyicisi Windows Vista bildirir. Örneğin, Windows Vista için program Yükleyici programın yükleyicisini çalışması için Windows XP olduğunu bildirebilirsiniz. Yükleyiciyi uyumluluk modunda çalıştırmak için şu adımları izleyin:
 1. Programı yüklemek için kullanılan kurulum programı bulun.
 2. Kurulum programı sağ tıklatın ve sonra Özellikler.
 3. Üzerinde Uyumluluk sekmesi, seçmek için tıklatın Bu program için uyumluluk modunda çalıştır onay kutusunu tıklatıp işaretini değiştirin.
 4. Listesinde, program daha önce çalıştırdığınız işletim sistemini seçin ve ardından TAMAM. Program daha önce çalışan Windows sürümü ile değilseniz seçeneğini seçerek başlatabilirsiniz Windows xp Service Pack 2.
 5. Program yüklemeye çalışın.
Program hala yüklü değilse, 2. adıma gidin.

Adım 2: programın yükleyicisi yönetici olarak çalıştırın.

Programı yönetici olarak çalıştırmak için şu adımları izleyin:
 1. Programı yüklemek için kullanılan kurulum programı bulun.
 2. Kurulum programı sağ tıklatın ve sonra Yönetici olarak çalıştır.
 3. Program yüklemeye çalışın.
Bu sorun oluşmaya devam ediyorsa, programın yükleyicisi Windows Vista ile uyumsuz olabilir. Bu durumda, ISV desteğine başvurun.

Donanım üreticiniz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/vendors/en-us
Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini teknik destek bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Bu ilgili kişi bilgileri haber verilmeden değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.
Windows Vista ve program uyumluluğu sorunları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
931359Windows Vista'yı yüklemeden önce program uyumluluğu sorunları olup olmadığını belirleme
931360 Windows Vista Kurulumu programı durdurabilir program uyumsuzluğu sorunlarını giderme
931362 Windows Vista'ya yüklendikten sonra beklendiği gibi çalışmayan bir program ile ilgili sorun giderme için gelişmiş yöntemler

Özellikler

Makale numarası: 931361 - Last Review: 21 Mart 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Starter
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertisebeginner kbtshoot kbhowto kbmt KB931361 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 931361

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com