Windows Vista'daki paylaşılan yazıcıya bağlanmaya çalıştığınızda hata iletisi: "yazıcı sürücüsü, NT 4.0 engelleyen bilgisayarınızda etkin olan bir ilkeyle uyumlu olmayan sürücüler"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 931719 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Vista'daki paylaşılan yazıcıya bağlanmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Windows yazıcıya bağlanamıyor. Yazıcı sürücüsü bilgisayarınızda NT 4.0 sürücülerini engelleyen etkinleştirilmiş olan bir ilkeyle uyumlu değil.
Bu davranış, aşağıdaki koşullar doğruysa karşılaşabilirsiniz:
 • Paylaşılan bir yazıcıya bağlanmak için Windows işaretle ve Yazdır özelliğini kullanın.

  Not Işaretle ve Yazdır özelliğini el ile yeni bir sürücü yüklemeden, paylaşılan bir yazıcıya yazdırmanızı sağlar. Bu özellik hakkında daha fazla bilgi için "Ek bilgi" bölümüne bakın.
 • Paylaşılan yazıcı çekirdek mod yazıcı sürücüsünü kullanır.

Neden

Bu sorun, Windows Vista, çekirdek modu yazıcı sürücülerinin yüklenmesini desteklememesi nedeniyle oluşur. Windows Vista, yalnızca kullanıcı modu yazıcı sürücülerinin yüklenmesini destekler.

Windows Vista'daki paylaşılan yazıcıya bağlanmaya çalıştığınızda, aşağıdaki davranış oluşur:
 • Windows Vista Windows NT 4.0 tabanlı bir bilgisayarda bir kullanıcı modu sürücü barındırılıyorsa, işaretle ve Yazdır sürücüsü başarıyla yükler.
 • Windows NT 4.0 tabanlı bilgisayarda bir çekirdek modu sürücüsü barındırılıyorsa, Windows Vista uyumlu bir kullanıcı modu yazıcı sürücüsünü bulmaya çalışır. Bu senaryoda aşağıdaki davranış oluşur:
  • Windows Vista Windows NT 4.0 tabanlı bir bilgisayarda barındırılan çekirdek modu yazıcı sürücüsü için uyumlu bir kullanıcı modu yazıcı sürücüsü eşleme, Windows Vista yazıcı başarıyla yüklenir.
  • Windows Vista, Windows Vista Windows NT 4.0 tabanlı bir bilgisayarda barındırılan çekirdek modu yazıcı sürücüsü için yazıcı sürücüsü uyumlu kullanıcı modu eşlenemiyor, yazıcı yüklenmez.
Microsoft Windows NT 4.0 yazıcı sürücüleri aşağıdaki türlerini destekler:
 • Çekirdek modu yazıcı sürücüleri

  NotBu da sürüm 2 yazıcı sürücüleri verilir. Bu tür bir sürücü çoğu, Windows NT 4.0 ile birlikte gelen yazıcı sürücüleri içerir.
 • Kullanıcı modu yazıcı sürücüleri

  NotBu da sürüm 3 yazıcı sürücüleri verilir.

Pratik Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, kullanıcı modu yazıcı sürücüsü Windows NT 4.0 tabanlı bir bilgisayarda edinilir ve deneyin. Belirli bir kullanıcı modu yazıcı sürücüsünü elde edemiyor, çekirdek modu yazıcı sürücüsü Windows NT 4.0 tabanlı bir bilgisayarda barındırılan ile uyumlu olan bir kullanıcı modu yazıcı sürücüsü edinmeye. Güncelleştirilmiş bir yazıcı sürücüsü yazdırma aygıtı için edinmek için <a0></a0>, yazıcı üreticisine başvurun.

Donanım üreticiniz tarafından teknik hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/vendors/en-us
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Işaretle ve Yazdır özelliği hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/techinfo/overview/pointandprint.mspx
Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 931719 - Last Review: 17 Mart 2007 Cumartesi - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Starter
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprint kbexpertisebeginner kbtshoot kbprb KB931719 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:931719

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com