Büyük boyutlu bir dosyayı başka bir Windows Vista tabanlı bir bilgisayara Windows Vista tabanlı bir bilgisayara kopyalamak için bir ağ bağlantısı kullandığınızda hata iletisi: "bağlantı kesildi"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 932045 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Büyük boyutlu bir dosyayı başka bir Windows Vista tabanlı bir bilgisayara Windows Vista tabanlı bir bilgisayara kopyalamak için bir ağ bağlantısı'nı kullandığınızda, aşağıdakilerden birine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:

Hata İletisi 1

Bağlantı kaybedildi.

Hata iletisi 2

shared folder path erişirken bir sorun var.
Emin olun ağa bağlı ve yeniden deneyin.
Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşabilir:
 • Ağ bağlantısı yavaş veya hatalar için açık. Örneğin, ağ bağlantısı, şehirlerarası, yavaş Kablolu bağlantıları veya modem kullanır. Veya, bir kablosuz 802.11 veya Bluetooth bağlantısı ağ bağlantısı kullanan ve ağ sinyali zayıf. Örneğin, kablosuz ağ sinyalini nedeniyle, erişim noktasına kadar olan uzaklığı veya girişime nedeniyle zayıf olabilir. Sorun, ağ trafiği, ağ yeniden deneme, paket kayıplarının tarafından veya bağlantının güvenilirliği etkileyen diğer etmenler de etkilenebilir.
 • Transfer edilen dosya büyüktür. Örneğin, bu sorunla karşılaşan olasılığını kopyalanmış dosya boyutuna orantılıdır. Örneğin, dosya yaklaşık 100 megabayt (MB) olduğunda sorun karşılaşabilirsiniz veya daha büyük bir 802.11b, 11 Mbps ağ kablosuz.

Neden

Bazı senaryolarda, Windows Vista bağlantı deneyebilirsiniz değil, bu sorun oluşur. Bunun yerine, bağlantı kesildi. Bu sorun oluştuğunda, dosya aktarımı başarısız olur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Windows Vista hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935791En son Windows Vista hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows Vista'nın 32 bit sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Mrxsmb20.sys6.0.6000.2072358,36817 Kas 200701: 57X86
MRXSMB.SYS6.0.6000.20723102,40017 Kas 200701: 57X86
Windows Vista ' nın 64-bit sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Mrxsmb20.sys6.0.6000.2072379,36017 Kas 200702: 09X64
MRXSMB.SYS6.0.6000.20723134,14417 Kas 200702: 09X64

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows Vista Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 932045 - Last Review: 14 Mayıs 2008 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Starter
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbvistasp1fix kbqfe kbhotfixserver kbbug kberrmsg kbprb kbexpertisebeginner KB932045 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:932045

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com