Düzeltme: CGI uygulamaları, IIS 7. 0'da bir yanıt üstbilgisi birden çok örneğini ayarlama beklendiği gibi çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 932385 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
 • Internet ınformation Services (IIS) 7.0 Web sunucusundaki bir ortak ağ geçidi arabirimi (CGI) uygulaması, ana bilgisayar.
 • Sonra CGI uygulaması, bir isteği işlediğinde, CGI uygulaması, bir yanıt üstbilgisi birden çok örneği, yanıt bir parçası olarak ayarlar.
Bu senaryoda, istemciye yanıt üstbilgisi yalnızca son kopyası gönderilir.

Örneğin, CGI uygulaması birden fazla "Set-tanımlama bilgisi" yanıt üstbilgilerini ayarlar. Ancak istemci, yalnızca son tanımlama bilgisinin değerini alır.

Neden

IIS 7. 0'da, birden çok değer örneği aynı yanıt üstbilgisi eklenir. Bunun yerine, tüm örneklerini yalnızca son değeri ile değiştirilir.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Windows Vista hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935791En son Windows Vista hizmet paketi nasıl elde edilir

Güncelleştirme Bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, seçtiğiniz işletim sistemi güncelleştirmesini uygulayın. Bu güncelleştirme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Yükleme Merkezi Web sitelerini ziyaret edin:

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows Vista'nın x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Cgi.dll7.0.6000.2059440,96009 May 200708: 50X86
Windows Vista ' nın 64-bit sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Cgi.dll7.0.6000.2059445,56809 May 200709: 47X64
Cgi.dll7.0.6000.2059440,96009 May 200708: 50X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows Vista Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bu davranış, birden çok örneği aynı yanıt üstbilgisinin ayarlayan herhangi bir CGI uygulaması etkileyebilir. Bilinen örnek Microsoft Sanal Sunucusu'dur. IIS 7.0 üzerinde bir sanal sunucu yönetimi Web uygulamasını barındıran ve Web sitesinin özelliklerini değiştirmek için sanal sunucu yönetimi Web uygulamasını kullanın, değişiklikler beklendiği gibi kaydedilmez. Bu, sanal sunucu yönetimi Web uygulamasının kişisel ayarları tanımlama bilgileri biçiminde saklanması nedeniyle oluşur. Sanal Sunucu Yönetimi Web uygulamasını IIS 7. 0'da bulunur ve bu uygulama Windows Vista tabanlı bir bilgisayarda çalışır, belirlenen yalnızca son tanımlama kaydedilir.

Microsoft dışı CGI uygulamalarını da etkilenebilir. Microsoft taşınabilir platform Uygulama yayımlama türü bu sorundan etkilenen bildirildi.

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 932385 - Last Review: 13 Mayıs 2008 Salı - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Services 7.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Windows Vista Ultimate
  • Windows Vista Home Premium
  • Windows Vista Home Basic
  • Windows Vista Enterprise
  • Windows Vista Business
  • Windows Vista Business 64-bit edition
  • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
  • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
  • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
  • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix atdownload kbvistasp1fix kbexpertiseinter kbexpertisebeginner kbwinvistapostrtmfix kbbug kbfix kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc KB932385 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:932385

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com