SQL Server 2005'teki Maintenance Plan Wizard ve yöneticilerin SharePoint veritabanlarında gerçekleştirebileceği görevler hakkında bilgi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 932744 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Bu makalede, Microsoft SQL Server 2005'te Maintenance Plan Wizard hakkında bilgi içerir. Bu makalede, ayrıca aşağıdaki ürünlerde bulunan veritabanlarının yöneten bir yönetici iseniz, SQL Server 2005'te gerçekleştirebileceğiniz görevler açıklanır:
 • Microsoft Office SharePoint Server 2007
 • Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003
 • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0
 • Microsoft Windows SharePoint Services 2.0

Daha fazla bilgi

SQL Server 2005'te Maintenance Plan Wizard, yöneticilerin SharePoint veritabanlarında karşı aşağıdaki bakım görevleri etkinleştirir:
 • Veritabanının bütünlüğünü denetleyin.
 • Bir veritabanı azaltın.
 • Dizin yeniden düzenleme
 • Geçmişini temizleme
 • Istatistikleri güncelleştirme
 • Dizini yeniden oluştur
Bu görevler ve, bu görevleri veritabanı şeması ve performans etkilerini sınanmıştır. Aşağıdaki tabloda, bu sınamaların sonuçlarını özetler.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
GörevBu görevi gerçekleştirmek için güvenli mi?
Veritabanını denetleEVET
Bir veritabanı azaltın.EVET
Dizin yeniden düzenlemeEVET
Geçmişini temizlemeEVET
Istatistikleri güncelleştirmeEVET. SharePoint Zamanlayıcı hizmeti bu görevi otomatik olarak gerçekleştirir ancak, bu görevi gereksiz olduğundan.
Dizini yeniden oluştur Hayır. Görev yeniden oluşturma işlemi önce varolan bir dizin seçeneklerini geri yüklemez. Ancak, dizin seçeneklerini geri yükleme komut dosyalarını kullanabilirsiniz.

Not Bu sorun, SQL Server 2005 Service Pack 2'de giderilmiştir.
Bir görevi gerçekleştirmek güvenli olup olmadığını belirlemek için aşağıdaki ölçüt kullanılır:
 • Görev, varsayılan durumuna veritabanı şemadan olup değiştirilmiş
 • Görev, performans olup Azaltılan
Sonuçları, ortama bağlı olarak değişebilir. Tablonun "gerçekleştirmek güvenli" olarak listelenen görevleri gerçekleştirmek için Maintenance Plan Wizard'ı kullanırsanız, ancak, SQL Server 2005'te performans artışı karşılaşıyorsunuz olasıdır.

Referanslar

Windows SharePoint Services ve Microsoft Office sunucu ürünleri tarafından kullanılan veritabanlarını yapılan değişiklikler için destek hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
841057Office sunucu ürünleri ve Windows SharePoint Services tarafından kullanılan veritabanlarındaki değişikliklere yönelik destek
SharePoint Portal Server 2003 veya SharePoint Server 2007, SQL Server 2005'te dizin görevi yeniden oluştur seçeneğini kullandığınızda sorunlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
930887SQL Server 2005 bakım planları oluşturduktan sonra SharePoint Portal Server 2003'te portal uyarıları veya SharePoint Server 2007'de arama performansı ile ilgili sorunlarla karşılaşıyorsunuz

Özellikler

Makale numarası: 932744 - Last Review: 7 Kasım 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office SharePoint Server 2007
 • Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003
 • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0
 • Microsoft Windows SharePoint Services
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbhowto kbexpertiseinter kbtshoot KB932744 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:932744

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com