System odchyłki czasu po ponownym uruchomieniu komputera z systemem Windows Vista, który obsługuje wysokiej precyzji zdarzenie Timer

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 933272 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Komputer, na którym jest uruchomiony system Windows Vista obsługuje wysokiej precyzji zdarzenie Timer (HPET). Po ponownym uruchomieniu komputera, czas systemowy, który pojawia się na zegarze mniejsze niż rzeczywisty czas. Po ponownym uruchomieniu komputera kilka razy, system odchyłki czasu za rzeczywiste jeszcze więcej czasu.

Przyczyna

Ten problem występuje, ponieważ problem w systemie Windows Vista powoduje utratę do czasu systemowego około 0.85 sekund za każdym razem, uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie

Jeśli połączenie z Internetem

Informacje dotyczące dodatku Service pack

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows Vista. Aby uzyskać więcej informacji kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
935791 Jak uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows Vista

Informacje o poprawce

Aby rozwiązać ten problem, należy zainstalować poprawkę 929637. Po zainstalowaniu tej poprawki straty czasu małych nadal występuje po ponownym uruchomieniu komputera. Jednak usługa Czas systemu Windows (WTS) dostosowuje czas automatycznie. Aby uzyskać więcej informacji kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
929637Komunikat o błędzie podczas uruchamiania systemu Windows Vista, jeśli program Nero InCD jest zainstalowana i włączona funkcja "Pula specjalna" w narzędziu Weryfikator sterowników: "Stop 00000050"

Jeśli nie jest połączony z Internetem

Jeśli komputer nie jest podłączony do Internetu, usługa Czas systemu Windows nie może automatycznie dopasować czas. W związku z tym straty krótkim czasie może wystąpieniem nawet po zainstalowaniu poprawki 929637. Aby obejść ten problem, jeśli komputer nie jest podłączony do Internetu, należy wyłączyć usługi Czas systemu Windows. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
 1. Kliknij przycisk Start
  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
   Przycisk Start
  , wpisz Services.msc w Rozpocznij wyszukiwanie a następnie kliknij przycisk Services.msc w Programy Lista.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
   Uprawnienie Kontrola konta użytkownika
  Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub kliknij przycisk W dalszym ciągu.
 2. Kliknij dwukrotnie ikonę Czas systemu Windows.
 3. Kliknij przycisk Zatrzymaj.
 4. Wybierz Wyłączone w Typ uruchomienia pole.
 5. Kliknij przycisk Zastosowanie.
Po wyłączeniu usługi Czas systemu Windows straty w krótkim czasie nie występuje. Jednakże nie zaleca się wyłączenie usługi Czas systemu Windows w środowisku, w którym komputer jest podłączony do Internetu. Po udostępnieniu połączenia internetowego systemu Windows skontaktuje się sieciowy serwer czasu protocol (NTP), aby zaktualizować zegar systemowy.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Dotyczy". Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows Vista.

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących terminologii używanej do opisywania aktualizacji oprogramowania kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
824684 Opis standardowej terminologii używanej do opisywania aktualizacji oprogramowania firmy Microsoft
Uwaga: Niniejszy artykuł, przeznaczony do „SZYBKIEJ PUBLIKACJI”, został utworzony bezpośrednio przez organizację pomocy technicznej firmy Microsoft. Zawarte w nim informacje są udostępniane „w stanie takim, w jakim są” w odpowiedzi na pojawiające się problemy. W wyniku przyspieszonego trybu udostępniania materiały mogą zawierać błędy typograficzne i mogą zostać poprawione w dowolnym momencie bez uprzedzenia. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach użytkowania.

Właściwości

Numer ID artykułu: 933272 - Ostatnia weryfikacja: 25 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Starter
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
Słowa kluczowe: 
kbvistasp1fix kbexpertiseinter kbbug kbfix kbqfe kbmt KB933272 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:933272

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com