Grup ilkesi, Windows XP Service Pack 2 tabanlı bir bilgisayarda PolicyMaker Software Update istemci yüklenmeyebilir ve olay KIMLIĞI 5719 ve olay KIMLIĞI 1054 kaydediliyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 933458 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Grup ilkesi PolicyMaker Software Update istemcisi Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) yüklemeye çalıştığınızda - tabanlı bilgisayarda güncelleştirme Grup ilkesi beklendiği gibi yüklenmeyebilir.

Bu durumda Olay Görüntüleyicisi'ndeki günlük dosyalarını görüntülediğinizde, aşağıdaki hata olayları kaydediliyor bakın:

Olay KIMLIĞI: 5719
Kaynak: Netlogon
Tür: hata
Açıklama: Hiçbir etki alanı denetleyicisi aşağıdaki yüzünden DTS LAB etki alanı için kullanılabilir: şu anda oturum açma sunucusu oturum açma isteğine hizmet yok vardır. . Bilgisayar ağa bağlı olduğundan emin olun ve yeniden deneyin. Sorun devam ederse, lütfen etki alanı yöneticinize başvurun.

Olay KIMLIĞI: 1054
Kaynak: Userenv
Tür: hata
Açıklama: Windows, bilgisayar ağınız için etki alanı denetleyicisinin adını elde edemiyor. (Belirtilen etki alanı yok veya var, ancak bağlantı kurulamadı). Grup İlkesi işleminden çıkıldı.

Neden

Yeniden başlatmak ağ için bekleyeceği gibi Grup ilke altyapısı zaman aşımına uğrarsa bu sorun oluşabilir.

Çözüm

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows XP SP2 tabanlı bilgisayarda GpNetworkStartTimeoutPolicyValue kayıt defteri girdisini ekleyin. Bu girdi, saniye cinsinden belirtir sistem Grup ilkesi başlatma komut dosyası'nı yeniden çalıştırmayı denediğinde önce bekler. Yapılandırmanıza çalışacak bir değeri bulmak için <a0></a0>, ondalık değer olarak 60 tanımlamak ve sorun giderilinceye kadar sonra bu değeri artırarak artırın.

<a0>GpNetworkStartTimeoutPolicyValue</a0> kayıt defteri girdisini ekleyin ve değeri tanımlamak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını genişletin:
  Hkey_local_machıne\software\microsoft\windows NT\CurrentVersion\Winlogon
 3. Winlogon sağ tıklatın, Yeni ' nin üzerine gidin ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
 4. Yeni girdiyi adlandırmak için <a0></a0>, GpNetworkStartTimeoutPolicyValue yazın ve ENTER tuşuna basın.
 5. GpNetworkStartTimeoutPolicyValue ' ı sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
 6. Microsoft Knowledge Base altında ondalık ' ı tıklatın.
 7. Değer verisi kutusuna 60 yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 8. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
 9. Artımlı olarak Grup ilkesi başlatma komut dosyası çalıştırılmazsa, GpNetworkStartTimeoutPolicyValue kayıt defteri girdisinin değerini sorun giderilinceye kadar artırın.

Özellikler

Makale numarası: 933458 - Last Review: 9 Mart 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • PolicyMaker Software Update 1.0
 • PolicyMaker Software Update 2.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbexpertiseinter kbprb KB933458 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:933458

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com